Jihlava – Třinec 1:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:0 (0:0)
FK Třinec
Pátek 09.04.2021, 16:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třináctá Vysočina desátý Třinec. Oba celky od sebe dělí pouhý bod, takže o náboj bude v zápase postaráno. Hosté z Třince odehráli 16 duelů během kterých dokázali čtyřikrát zvítězit a pětkrát remizovat. Vstřelili dvacet branek a o šest více jich inkasovali. Domácí Jihlava dokázala vyhrát také čtyřikrát, ale remízy má jen čtyři. Vstřelila o dvě branky více než její soupeř a o tři více jich inkasovala.

A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Třinec přivítal Duklu. Domácí vedli po hodině hry 2:0, když se trefili v 15. minutě Samiec a v 60. Puchel. Pražané ale nic nezabalili a v rozmezí jedné minuty srovnali krok. V 86. se trefil Šebrle a v 87. minutě Omasta.
    Třinec nastoupil v této sestavě:
    Pastornický – Celba (71. Stáňa), Gáč, Janoščín (C), Foltyn – Habusta, Samiec (75. Buneš) – Omasta, Weber, Puchel (84. Javůrek) – Mu. Tijani (71. Attah)

Vysočina cestovala do Líšně. Od 25. minuty byla lepším celkem, ale nedokázala své příležitosti využít. Nejlepším hráčem domácích byl jednoznačně Veselý. Brňané zvítězili 2:0, když se v 10. minutě trefil Lutonský a v 81. Jeřábek.
    Jihlava nastoupila v této sestavě:
    Lancman – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Horák (86. Ritter) – Červ – Ševčík (61. Selnar), Lacko (C), Shudeiwa (61. Klobása), Patrák (76. Arroyo) – Vedral

Oba týmy se naposledy utkaly 26. září minulého roku. Vysočina si z Třince dovezla tři body a vysokou výhru 5:0, po prvním poločase byl stav 4:0, když se dvakrát trefil Vedral.
    Góly: 8. Smejkal, 18. Štefánek, 23. Vedral, 37. Vedral, 77. Tureček
    Třinec: Pastornický – Bolf (42. Attah), Habusta, Janoščín, Javůrek – Foltyn, R. Vaněk I. (46. Puchel) – Omasta (46. Celba), Weber, Cienciala (46. Stáňa) – Akulinin
    FC Vysočina: Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko – Smejkal (81. Křišťál), Tureček (81. Ritter), Peřina (65. Arroyo) – Vedral (73. Araujo-Wilson)

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Peřina, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Červ, Lacko (C) – Patrák, Shudeiwa, Ševčík – Vedral.
    Náhradníci: Číž – Pojezný, Selnar, T. Svoboda, Klobása, Arroyo, Ritter.

FK Fotbal Třinec: Pastornický – Omasta, Gáč, Foltyn, Janoščín (C) – Celba, R. Vaněk I., Samiec – Weber, Puchel – Mu. Tijani.
    Náhradníci: Adamuška – Hýbl, Buneš, Javůrek, Attah, Stáňa, Nieslanik.

Rozhodčí: Batík – Podaný, Líkař.

Trenér František Straka udělal oproti domácímu duelu s Duklou jednu změnu, když Habustu nahradil Vaněk.

Trenér Aleš Křeček musel oproti Líšni učinit jednu změnu, když vykartovaného Horáka nahrazuje Peřina.

Deset minut do začátku duelu a oba celky jsou zatím na hrací ploše.

Oba celky jsou již v kabinách, utkání tak začne za několik okamžiků.

Hráči Vysočiny již nastoupili na hrací plochu, dnešní duel odehrají ve žlutém. Hosté z Třince nastupují v červené sadě dresů.

1

1
    Utkání rozehrál Třinec, ale daleko se nedostali, od své brány záhy rozehrál gólman Lancman.

2
    Domácí rozehráli na polovině hřiště, ale pomohli si přihrávkou na gólmana, který poslal dlouhý míč, ale zmocnili se jej hosté z Třince.

3
    Z levé strany rozehráli hoté rohový kop, ale míč si ve vzduchu sebral Lancman.

4
    Vysočina vhazovala na své útočné polovině, ale již byli vytlačeni hráči Třince až ke gólmanovi Lancmanovi.

6
    Útočná akce Vysočiny je zastavena neb se Michal Ševčík ocitl v ofsajdu.

7
    Vedral se dral za míčem, ale nedokázal si jej pořádně zpracovat, aby mohl ohrozit brankáře Pastornického.

9
    Vysočina je u míče častěji než hosté, ale kombinují převážně na své polovině.

10
    Hosté se dožadovali rohového kopu, ale vyhověno jim nebylo. Od své brány rozehraje Lancman.

12
    U balónu hráči Třince, ale prozatím jen na své polovině.

13
    Za míčem se ve vápně dral Fares Shudeiwa, ale pomohl si útočným faulem.

15
    Lukáš Červ se provinil faulem a hosté budou zahravát standardní situaci.

16
    Z nějakých 36 metrů poslla centr do vápna Erik Puchel, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

18
    Domácí se pokusili o kombinaci, ale ohrozit brnakáře hostí s ejim nepovedlo.

19
    N aopačné straně byl chycen do ofsajdu Muhamed Tijani.

21
    Janoščin chtěl poslat z levé strany centr do vápna, ale jeho pokus byl zblokován Křišťálem. Hosté budou poblíž rohového praporku vhazovat.

23
    Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu Matúš Lacko.

24
    Domácí rozehráli standardní situaci, Michal Ševčík poslal centr do vápna, ale hosté se v pohodě ubránili.

27
    Hosté maj k dispozici zkrácený rohový kop.

28
    Podobnou situaci si zopakuji hráči Třince i na levé straně.

29
    Ani tuto situaci nevyužili hosté k ohrožení branky.

29
    Na opačné straně postupoval sám na gólmana Vojtěch Patrák, ale brankáře Pastornického neohrozil neb ještě před velkým vápnem byl doběhnut hráčem hostí.

31
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Muhamed Tijani a bude muset být ošetřen.

32
    Útočník Třince již je zpět na hrací ploše.

32
    K hlavičce se dostal Josef Celba, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

34
    Přetahovaná kolem poloviny hřiště. Hosté jsou ale v posledních minutách aktivnější.

36
    Z levé strany rozehrál rohový kop Vaněk na Webera, který mu balón vrátil a prvně jmenovaný poslal centr do vápna, ale míč byl pro jeho spoluhráče příliš dlouhý.

37
    Ve velké šanci se ocitl Vojtěch Patrák, ale nedokázal přehodit gólmana Pastornického. Nakonec z toho není pro domácí ani roh.

38
    Žlutou kartu dostává Tomáš Omasta (FK Fotbal Třinec).

39
    Michal Ševčík poslal centr do vápna, kde ale nejvýše vyskočil Muhamed Tijani.

40
    Do zakončení se dral Filip Vedral, ale neměl potřebnou rychlost. V nefotbalové pozici se ocitl David Gáč a bude muset být ošetřen.

42
    Za faul loktem vidí žlutou kartu Muhamed Tijani.

43
    Na polovině hřiště byl faulován Richard Vaněk a hosté tak zůstanou u míče.

45
    Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu Richard Vaněk.

45
    První poločas bude o dvě minuty delší.

45+1
    Domácí budou na polovině hřiště vhazovat.

45+2
    Domácí budou mít před odchodem do šaten k dispozici standardní situaci.

45+2
    Ve vápně se ale Lukáš Červ provinil rukou.

45+2

První poločas je v Jihlavě minulostí, branky jsme se prozatím nedočkali. K vidění nebylo ani moc gólových šancí. Uvidíme tedy, s čím přijdou oba celky do druhé půle.

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

Fotbalisté Třince jsou již zpět na hrací ploše, spolu s nimi rozhodčí. Čeká se na hráče Vysočiny.

46

46
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Luis Arroyo.
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Denis Nieslanik.

47
    Domácí budou poblíž rohového praporku vhazovat.

48
    Fares Shudeiwa se snažil dostat do vápna, ale nepodařilo se.

50
    Žlutou kartu dostává Luis Arroyo (FC Vysočina Jihlava).

51
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale prosadit do zakončení se nedokázali.

52
    Luis Arroyo odcentroval z pracé strany do vápna, ale své spoluhráče nenašel.

54
    Další centr z pracé strany v podání Arroya, ale gólman si vysoký míč sebral pro sebe.

55
    Filip Vedral poslal přihrávku doleva na Vojtěcha Patráka, který vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

57
    Matúš Lacko rozehrál z pravé strany rohový kop, ale své spoluhráče centrem nenašel.

59
    Stále vidíme spíše boj než nějaký pohledný fotbal.

60
    Vysočina se dostala do vápna, kde se do zakonční dostal Vojtěch Patrák, ale jeho pokus byl zbloován.

61
    Z pravé strany rozehrála Vysočina rohový kop, ale k ohrožení branky hostí to nevedlo.

63
    Fares Shudeiwa se provinil útočným faulem. K míči se tak dostanou hosté.

65
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Erik Puchel, přichází Jan Javůrek.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Stanislav Klobása.

66
    Hosté se u rohového praporku provinili útočným faulem. U míče tak bude Vysočina.

67
    Míč poslal do hry Michal Lancman, ale záhy se jej zmocnili hosté z Třince.

68
    Domácí šli v akci tři na tři, ale Filip Vedral si špatně zpracoval přihrávku Klobásy.

69
    Na vzdálenější tyč vystřelil z pravé strany Michal Samiec, ale netrefil zařízení.

70
    Filip Vedral se zpoza velkého vápna odhodlal ke střele, ale s tímto pokusem po zemi neměl gólman hostí problém.

72
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale domácí se bez problémů ubránili.

73
    Jaroslav Peřina posílal z levé strany do vápna centr, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

74
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl kapitán hostí a bude muset být ošetřen.

75
    Jaroslav Peřina poslal z levé strany další centr, k odraženému míči se na hranici vápna dostal Matúš Lacko, ale trefil jen hráče před sebou.

76
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jiří Janoščín, přichází Matěj Hýbl.

78
    Nyní s ena útočné polovině usídlili hráči hostí.

80
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Christian Attah.
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Bronislav Stáňa.

80
    Z pravé strany rozehrál nakrátko roh Matůš Lacko na Patráka, ale jeho centr byl zblokován a je z toho aut pro domácí.

82
    Ke střele se zpoza velkého vápna dostal Denis Nieslanik, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

84
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Jakub Selnar.

85
    Domácí rozehrávali na polovině hřiště, ale nedokázali poslat přesný centr do vápna.

86
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Jaroslav Peřina vystřelil na bránu, ve vápně míč tečoval STANISLAV KLOBÁSA a na tuhle změnu směru již neměl gólman Pastornický nárok.

87
    Peřina poslal do vápna centr, k míči se dostal Klobása, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

88
    Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, k míči se dostanou hosté.

90
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale domácí obrana byla pozorná.

90
    Druhý poločas bude o pět minut delší.

90+1
    Hosté vhazují na polovině hřiště a snaží se o vyrovnání.

90+2
    Od své brány rozehraje Michal Lancman a pošle dlouhý míč.

90+3
    Stanislav Klobása byl faulován a domácí na své útočné polovině zůstanou u míče.

90+4
    Vedral se pokusil vysunout Selnara, ale neposlal mu přesnou přihrávku.

90+5
    Žlutou kartu dostává Martin Foltyn (FK Fotbal Třinec).

90+5
    Domácí rozehráli na polovině hřiště, ale hostím již moc času nezbývá.

90+5

17. kolo je v Jihlavě minulostí. Domácí zlomili svou střeleckou impotenci v závěru, kdy Stanislav Klobása tečoval střelu Peřiny mimo dosah gólmana Pastornického. Jinak jsme spíše sledovali boj než nějaký pohledný fotbal. Vysočina výhrou 1:0 a ziskem 19 bodů se posouvá před svého dnešního soupeře, který má bodů 17. (17:59:41)