NY Islanders – NY Rangers 1:4 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Minnesota 9:1 (kon.) | Vegas – Arizona 7:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)
San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:4 (4:0, 1:1, 2:3)
Arizona Coyotes
Sobota 10.04.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

1. Reilly Smith (VEG) 2+0
    2. Jonathan Marchessault (VEG) 1+1
    3. Chandler Stephenson (VEG) 1+1 (06:46:10)

Československá stopa v utkání

Tomáš Nosek (VEG) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:28

Robin Lehner (VEG) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 59:40
    Adin Hill (ARI) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,4%, odchytal 40:00
    Ivan Prosvetov (ARI) – 3 zákroky,12 OG, úspěšnost 75,0%, odchytal 18:25

Las Vegas posedmé v historii klubu vstřelilo v jednom zápase sedm a více branek, maximální rekord je osm.

Výborný start Vegas, první třetina 4:0. Ve třetí třetině, zejména v jejím úvodu, se hosté dostali na dostřel, ale výrazněji zdramatizovat zápas se jim nepodařilo. Domácí Las Vegas bere body z tohoto zápasu.

59:06 Max PACIORETTY - 7:4

59:06
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Do prázdné branky poslal kotouč MAX PACIORETTY. Asistence: Chandler Stephenson a Alex Pietrangelo.

58:40
    Zakázané uvolnění proti Vegas, buly před brankou, ve které je Robin Lehner.

58:14
    Chandler Stephenson (Vegas) minul prázdnou branku ze středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Hosté hrají v šesti.

57:12
    Hosté rozehrávají od své branky, Vegas se pokouší hrát takticky.

56:30
    Domácí toto důležité buly vyhráli, a tak mohou kombinovat v útočném pásmu.

56:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Coyotes.

56:14
    Bezmála deset minut hry nyní Vegas nevypálilo na branku.

55:45
    Utkání pokračuje dál.

55:43
    Komerční přestávka.

55:16
    Coyotes se pokouší hrát aktivně a co nejrychleji přidat další branku. Po špatné rozehrávce Vegas se bude vhazovat v útočném pásmu Coyotes.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Max Pacioretty (Vegas) se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře.

54:34
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, komerční přestávka.

54:00
    Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu, kde kombinovalo, ale prosadit se nedokázalo. Arizona rychle vyhodila.

53:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

53:27
    Robin Lehner (Vegas) kryje ránu soupeře, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:50
    Arizona má kotouč za svou brankou, následně se rychle dostala do útočného pásma, Clayton Keller (Arizona) ale vypálit neodkázal.

52:23
    Jordan Oesterle (Arizona) pálil, Brayden McNabb (Vegas) zblokoval pokus hostujícího celku.

52:05
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, domácí obrana se musí bránit, Vegas vedlo 5:1, ale hosté díky zlepšené hře dělají ze zápasu dramatickou záležitost.
    49:59 Michael BUNTING - 6:4

49:59
    Arizona právě vstřelila branku!
    První střelu domácí brankář dokázal vyrazit, na dorážku už byl krátký. Kotouč do branky dostal obranou Vegas neobsazený MICHAEL BUNTING. Dramatický zápas pokračuje. Asistence: Phil Kessel a Nick Schmaltz.
    49:44 Reilly SMITH - 6:3

49:44
    Domácí celek dává v důležité pasáži hry branku. Prosazuje se střelou přes obránce REILLY SMITH. Asistence: William Karlsson a Jonathan Marchessault.

48:42
    Alec Martinez (Vegas) pálil z mezikruží, jeho rána končí mimo branku. Gólman Ivan Prosvetov zasahovat nemusel.

48:15
    Nicolas Hague (Vegas) m mohl zakončovat, ale zpětná jeho přihrávka byla zastavená obranou Coyotes.

47:44
    Nicolas Roy (Vegas) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se domácí hráč propracovat nedokázal.

47:08
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

45:53
    Coyotes cítí šanci, kterou chtějí využít a zdramatizovat zápas co nejvíce.

45:47
    Mark Stone (Vegas) se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal trefit branku.

44:00
    58 vteřin stačilo hostům na dva góly a rázem je postaráno o dramatickou pasáž ve zbytku zápasu.
    43:40 Clayton KELLER - 5:3

43:40
    Domácí hrubě podcenili úvod třetí třetiny, dvě střely stačily hostům na dva góly. Brejk proměnil blafákem CLAYTON KELLER. Asistence: Phil Kessel a Christian Dvorak.
    42:42 Dryden HUNT - 5:2

42:42
    Hostující celek bojuje dál, dává gól ze své první střely ve třetině. Na bližší tyč se trefuje DRYDEN HUNT. Asistence: Phil Kessel a Johan Larsson.

41:33
    Nick Schmaltz (Arizona) se dostal do postavení mimo hry, buly ve středním pásmu.

41:10
    Vegas vstoupila do třetí třetiny aktivně, ale své šance proměnit nedokázalo.

40:16
    Utkání pokračuje dál, sledujeme zápas, ve kterém vede domácí celek o čtyři branky.

40:01
    Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Adin Hill, přichází Ivan Prosvetov.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, Chandler Stephenson dal pátou domácí branku a v závěru se za hosty trefil Nick Schmaltz. 32:19, tak vypadá statistika střel na branku.

40:00
    39:07 Nick SCHMALTZ - 5:1

39:07
    Přesilovku proměnil také hostující celek, který dává svou první branku v zápase. Po rychlé kombinaci dokázal brankáře Vegas prostřelit obranou neobsazený NICK SCHMALTZ. Asistence: Alex Goligoski a Conor Garland.

38:20
    Dvakrát nyní musel domácí brankář zasahovat, oba pokusy mířily do horní části branky, Robin Lehner zasáhl maskou.

38:11
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., hákování).

38:10

38:06
    Jakob Chychrun (Arizona) pálil od modré čáry, jeho ránu domácí brankář dobře viděl a puk zastavil. Komerční přestávka.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:02
    Nick Schmaltz (Arizona) pálil z dobré pozice před brankou, jeho rána ale končí mimo branku.

36:36
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kontroluje hru, Arizona na nějakou výraznější šanci čeká.

36:14
    Shea Theodore (Vegas) dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, odkud ovšem netrefil.

34:57
    Alex Pietrangelo (Vegas) dostal dobrou přihrávku na kruhu, branku však minul.

34:31
    Vegas hraje aktivněji, tlačí se do střeleckých pozic, ale obrana Coyotes hodně střel zblokuje.

33:46

33:46
    Christian Fischer (Arizona) se dostal do střetu s domácím hráčem. William Carrier uštědřil hit soupeři. Hostující hráč následně naboural do mantinelu.

32:47
    Keegan Kolesar (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Coyotes byla u kotouče rychleji, a tak se směr hry otáčí.

31:30
    Reilly Smith (Vegas) se dostal na levém kruhu k puku, ale brankáře soupeře neprostřelil. Předtím měli domácí dobrou šanci, ale překombinovali ji.

30:44
    Max Pacioretty (Vegas) otáčí směr hry, ale Conor Garland (Arizona) byl v souboji o puk úspěšnější, domácí tedy vypálit nedokázali.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, domácí hokejisté hrají velmi aktivně a drží pohodový náskok.

29:43
    Tomáš Nosek (Vegas) se dostal do výborné střelecké pozice, blafák ale nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

29:12
    Adin Hill (Arizona) musel ze své branky a dokázal odehrát kotouč, ke kterému mířil domácí Chandler Stephenson. Brankář Coyotes situaci zvládl.

28:00
    Zakázané uvolnění proti Vegas. Robin Lehner (Vegas) musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.

27:33
    Max Pacioretty (Vegas) poslal do šance spoluhráče, kapitán Vegas však odkrytou část branky trefit nedokázal.

27:03
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Coyotes.

26:35
    Alex Pietrangelo (Vegas) se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Coyotes další branku nyní neinkasovali.

26:15

25:54
    Hostující celek sice prohrává o pět branek, ale snaží se hrát aktivně, hokejisté Vegas zatím dominují v tomto zápase.
    24:10 Chandler STEPHENSON - 5:0

24:10
    CHANDLER STEPHENSON nejprve přišel o hokejku, ze střídačky dostal novou, následně se dostal do brejku, který zakončil přesnou střelou mezi betony brankáře Hilla. Asistence: Mark Stone a Brayden McNabb.

23:00
    Jakob Chychrun (Arizona) musí rozehrávat od své branky, sledujeme aktivní hru Vegas, které zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

22:34
    Roy to zkoušel individuálně, ale ve středním pásmu přišel o puk, následně se tedy do útočného pásma dostali hosté.

21:40
    Alex Tuch (Vegas) se dostal do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Coyotes. Buly před jeho brankou.

21:19
    Jonathan Marchessault (Vegas) se propracoval k první střele Vegas ve druhé třetině, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

20:59
    Úvod druhé třetiny je poněkud kouskovaný, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

20:32
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v obranném pásmu Vegas.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí hokejisté do ní vstupují s vedením 4:0.

20:01

Velmi dobrá třetina z pohledu Vegas. Na střely vede 22:8. Domácí dali jeden gól v přesilovce, dva při hře pět na pět a jeden při vlastním oslabení. Arizona dokázala vyslat osm střel na branku, Robin Lehner pochytal všechny.

20:00

19:08
    Robin Lehner (Vegas) podržel své spoluhráče, Clayton Keller (Arizona) zakončoval do odkryté části branky, ale trefil brankáře.

18:46
    Zakázané uvolnění se nepíská, následně pálil Jordan Oesterle, ale minul branku.

18:23
    Derick Brassard (Arizona) dostal kotouč do útočného pásma, ale tuto příležitost nedokázal přetavit ve střelu na branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:41

17:11
    Johan Larsson (Arizona) měl velkou šanci, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil domácího brankáře. Robin Lehner (Vegas) své kolegy podržel.

16:30
    Alex Goligoski (Arizona) vyslal dobrou ránu od modré čáry, zasahovat musel domácí brankář. Robin Lehner (Vegas) mnoho neviděli, ale puk udržel před brankovou čárou.

16:03
    William Karlsson (Vegas) hledal před brankou spoluhráče, ale nedokázal přihrát přesněji.

15:26
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Vegas vede na střely 22:4.

15:01
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, buly před brankou Vegas.

14:38
    Jakob Chychrun (Arizona) pálil od modré čáry, jeho rána mířila do středu branky, Robin Lehner byl pozorný.

13:50
    Jordan Oesterle (Arizona) pálil od modré čáry, jeho ráně chyběla přesnost, následně Coyotes přišli o útočné pásmo.

13:03
    Sedm minut zbývá do konce první třetiny, domácí celek díky dobré třetině vede o čtyři branky.

12:36
    Hostující celek už hraje v plném počtu, sledujeme hru pět na pět.

11:37
    Max Pacioretty (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Coyotes, následně hosté vyhodili od své braky.

11:02
    Vegas musí rozehrávat od své branky, následně ale puk získali hosté, kteří drží hru daleko od vlastní branky.

10:52
    Mark Stone (Vegas) to zkoušel střelou na bližší tyč, ale jeho pokus kryje brankář Arizony. Vhazovat se bude před jeho brankou.

10:25

10:24
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derick Brassard – 2 min., sekání).

10:14
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale hra je přerušená.
    08:44 Reilly SMITH - 4:0

08:44
    Tak domácí po gólu v přesilovce, dvěma při hře pět na pět dávají i gól v oslabení. Situaci dva na nikoho vyřešili výborně a do prázdné branky zakončoval REILLY SMITH. Asistence: William Karlsson.

08:25
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., sekání).

08:06
    Bude se vylučovat na straně Vegas.

07:38
    Tomáš Nosek (Vegas) se také dostal do dobré střelecké pozice, nejprve netrefil přesně, a pak proti jeho střele zasáhl brankář.

07:07
    Alex Tuch (Vegas) měl další gólovku, ale Adin Hill zasáhl. Komerční přestávka.
    06:59 Keegan KOLESAR - 3:0

06:59
    Hosté rozehrávali od své branky, Ilja Ljubuškin však o puk přišel, získal ho KEEGAN KOLESAR. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak vypálil přesně pod horní tyč. Bez asistence.

06:13
    Chandler Stephenson (Vegas) zpětnou přihrávkou našel spoluhráče, ale jeho ránu dokázal betonem vykopnout brankář Coyotes. Adin Hill kryje tuto střelu.

05:57
    Alex Pietrangelo (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná.

05:36
    Domácí hrají dál aktivně, Chandler Stephenson (Vegas) chtěl pálit od modré čáry, ale puk nezpracoval.

04:41
    Oddechový čas pro hosty.
    04:41 William CARRIER - 2:0

04:41
    Důrazná hra před branku Coyotes přináší domácím další gól. Tlaku v útočném pásmu využil WILLIAM CARRIER a odražený kotouč dokázal poslat za brankovou čáru. Asistence: Ryan Reaves a Nicolas Roy.
    03:03 Jonathan MARCHESSAULT - 1:0

03:03
    Domácí celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení. Po dobré přihrávce spoluhráče pálil přesně do horní části branky JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Max Pacioretty a Shea Theodore.

02:40
    Jonathan Marchessault (Vegas) neuspěl z dobré pozice.

02:30
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Fischer – 2 min., krosček).

02:00
    Domácí mají ponechanou výhodu, gólman zamířil na střídačku.

01:30
    Adin Hill (Arizona) dobře viděl na domácí střelu, a tak puk ukryl do výstroje. Buly před jeho brankou.

01:17
    Sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

00:01
    Utkání začalo, hostující celek rozehrává od své branky.

00:01

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Holden, Hague – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Arizona Coyotes: Hill (Prosvetov) – Chychrun, Goligoski, Ekman-Larsson, Ljubuškin, Oesterle, Demers – Keller, Jo. Larsson, Kessel – Crouse, Dvorak, Fischer – Bunting, Schmaltz, Garland – Hunt, Brassard, T. Pitlick..

Hrát se bude v T-Mobile Areně v Las Vegas na Stripu. Kapacita areny je omezená.

Vegas Golden Knights odehrálo 38 zápasů s bilancí 19-6-2-11 a získalo 52 bodů. V tabulce Západní divize je tým na druhé pozici, z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si se St. Louis Blues 6:1. Tým nestačil na Los Angeles Kings 2:4, v nájezdech na Minnesotu 2:3 v nájezdech a 1:2 v základní hrací době. Vegas nestačilo také na St. Louis Blues 1:3.

Arizona Coyotes odehrála 40 zápasů s bilancí 15-4-5-16 a získala 43 bodů. V tabulce Západní divize je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Anaheimem Ducks 4:2 a 3:2 v prodloužení. Coyotes nestačili na Los Angeles 5:2. Coyotes nestačili na Colorado Avalanche 3:9 a na Los Angeles Kings 3:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Marchessault (Pacioretty, Theodore), 5. W. Carrier (Reaves, N. Roy), 7. Kolesar, 9. R. Smith (W. Karlsson), 25. Stephenson (Mark Stone, McNabb), 50. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 60. Pacioretty (Stephenson, Pietrangelo) – 40. Schmaltz (Goligoski, Garland), 43. Hunt (Kessel, Jo. Larsson), 44. Keller (Kessel, Dvorak), 50. Bunting (Kessel, Schmaltz)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), Holden, Hague – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.
    Arizona Coyotes: Hill (41. Prosvetov) – Chychrun, Goligoski (A), Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Oesterle, Demers – Keller, Jo. Larsson, Kessel – Crouse, Dvorak, Fischer – Bunting, Schmaltz, Garland – Hunt, Brassard (A), T. Pitlick.

Rozhodčí: Hebert, Syvret – Fournier, Gawryletz

Diváci: 3 950