Vegas – Arizona 1:0 (kon.) | Anaheim – Colorado 1:4 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Boston – Washington 1:8 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Nashville – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim Ducks
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Colorado Avalanche
Pondělí 12.04.2021, 00:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto utkání je to vše. S konstatováním, že hokejisté Colorada porazili v rozmezí tří dnů Anaheim i podruhé, se s vámi loučím. Na viděnou. (03:02:14)

1. Cale Makar (COL) – 0+1
    2. Sam Carrick (ANA) – 0+1
    3. Nathan MacKinnon (COL) – 1+1

Česká a slovenská stopa v utkání

Do utkání nenastoupili žádní čeští ani slovenští hokejisté.

Hity – 24:20

Ve třetí části hry se čekalo na první branku až do 53. minuty. Tehdy se domácí po tečované ráně Jamieho Drysdalea radovali z kontaktní trefy, radost jim ale vydržela jen pár desítek sekund. O necelé dvě minuty později totiž vykouzlil svou první branku v sezóně Ryan Graves. Jeho šťastná střela se od dvou hráčů Anaheimu odrazila až za záda bezmocného Gibsona. A to nebylo vše. Tři minuty před třetí sirénou přidal definitivní razítko na výhru favorita Nathan Mackinnon, který po nádherné přihrávce Makara už jen "slízl smetanu" a nikým nestřežen usměrnil kotouč do odkryté klece.

59:46
    Anaheim dostal dvakrát v krátkém sledu puk do středního pásma. Zápas už se pouze dohrává.

58:26
    Po menších průtazích může hra pokračovat. Colorado bude dohrávat zápas v početní výhodě.

58:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Carrick – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Liam O'Brien – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

58:16
    Na ledě planou emoce. Poblíž Gibsonovy branky se strhla hromadná šarvátka. Bude se vylučovat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    A další zákrok domácího strážce, znovu ihned krátce po vhazování. To další bude následovat vzápětí.

57:56
    Krátce po vyhraném vhazování střílel Kyle Burroughs. John Gibson jeho pohotovou přízemní střelu lapil.

57:52
    Ničuškinova střela zápěstím zamířila z pravého kruhu do výstroje Johna Gibsona. Následuje poslední komerční pauza.

57:25
    Anaheim už to musí zkoušet ze všech možných i nemožných pozic. Z levé strany nyní pálil Derek Grant. Jonas Johansson mohl zůstat v klidu, pokus to byl nepřesný.
    56:54 Nathan MACKINNON - 1:4

56:54
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je pravděpodobně rozhodnuto. Cale Makar dostal spoustu prostoru narýsovat z levého kruhu milimetrovou přihrávku, kterou našel na zadní tyči připravenou hůl úplně volného NATHANA MACKINNONA. Ten nasměroval puk do odkryté části branky a zvýšil už na 4:1! Asistence: Cale Makar a Gabriel Landeskog.

56:16
    Střela Samuela Girarda ztroskotala na pohotovém bloku Maxima Comtoise. Bude se vhazovat.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 53. Drysdale (Terry, Carrick) – 8. Burakovsky (Ničuškin), 27. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 55. Graves (Jost, Landeskog), 57. MacKinnon (Makar, Landeskog)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Hakanpää, Fowler (A), Manson, Drysdale, Shattenkirk, B. Hutton (A) – Silfverberg, Henrique, Heinen – Rakell (C), Getzlaf, Comtois – Terry, Carrick, Jones – Volkov, D. Grant, Deslauriers.
    Colorado Avalanche: J. Johansson (Dubnyk) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, Burroughs, K. Middleton (A) – Rantanen (A), MacKinnon (C), Landeskog – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Donskoi, Jost, Saad – Compher, Bellemare, O'Brien.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Gibbons, Galloway