Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (po pr.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:4 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Úterý 13.04.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (03:40:19)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:26 (7:7, 7:14, 10:5)
    Zblokované střely – 22:9
    Vyhraná vhazování – 19:31
    Trestné minuty – 17:11
    Hity – 25:24

Hokejisté Ottawy po čtyřech porážkách v řadě dokázali otočit duel s Winnipegem, který poráží výsledkem 4:2!

Hosté přitom vedli v 9. minutě po trefách Kylea Connora a Nikolaje Ehlerse o dvě branky, svůj náskok však neudrželi ani do první přestávky. Nejprve snížil tečí v přesilové hře Brady Tkachuk a v závěru úvodní části srovnal Connor Brown, jehož střela vyskočila brankáři Hellebuyckovi z lapačky a puk následně doputoval za brankovou čáru. Na další góly se pak čekalo až do závěrečné dvacetiminutovky. V 51. minutě opět chyboval gólman Jets Hellebuyck, jenž vyrazil puk po Chabotově nahození ze středního pásma jen před sebe a Jevgenij Dadonov trestal. Skóre duelu pak uzavřel necelé čtyři minuty před koncem ze samostatného úniku Brady Tkachuk. Ten tedy přispěl k domácí otočce hned dvěma trefami.

59:30
    Hosté se nemohou ani usadit v útočném pásmu. Vypadá to s nimi špatně.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazovat se bude před Forsbergem.

57:50
    Hosté to zkoušejí v šesti – jejich branka je prázdná!

57:15
    Hellebuyck měl po odrazu kotouče od zadního mantinelu problémy s napadajícím Dadonovem! Nakonec před ním stačil puk zachytit a rozehrát. Dnes to není zápas hostujícího brankáře.
    56:12 Brady TKACHUK - 4:2

56:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Sens přibližuje k vítězství BRADY TKACHUK! Ten na obranné modré ukradl puk Nealovi Pionkovi a dostal se do samostatného úniku, který zakončil střelou k levé tyčce z pohledu Hellebuycka. Bez asistence.

55:40
    Morrisseyho střela byla zablokována a puk skončil v ochranné síti.

55:22
    Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, kde se snaží využít volnějšího prostoru při hře 4 na 4.

54:22
    Strkanice mezi Chrisem Tierneym a Andrewen Coppem. Rozhodčí poslali oba kohouty na trestnou lavici za hrubost. Pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

53:23
    Domácí jsou po vedoucím gólu při chuti! Krásnou kombinaci sehráli White, Dadonov a Nick Paul, který po finální nahrávce od Dadonova zakončoval z blízkosti brankoviště přímo do brankáře Hellebuycka!

52:10
    Brady Tkachuk se opřel na levé straně útočného pásma do odraženého puku. Branku hostí netrefil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. B. Tkachuk (Norris, Chabot), 19. Co. Brown (Tierney, Brännström), 51. Dadonov (Chabot, Norris), 57. B. Tkachuk – 5. Connor (Morrissey, Scheifele), 9. Ehlers (Forbort, Dubois)

Ottawa Senators: A. Forsberg (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dzingel, Amadio, Stützle – Dadonov, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Formenton.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Copp, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, Stastny – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Toomey, Cherrey