Plzeň – Zlín 2:0 (kon.) | Jablonec – Sparta 1:0 (kon.)
FK Jablonec
1:0 (0:0)
AC Sparta Praha
Středa 14.04.2021, 18:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký večer. (19:59:32)

Je dobojováno! Dlouho naprosto vyrovnané utkání se ve prospěch Jablonce začalo lámat v závěru. Domácí v něm byli jasně aktivnější a v 88. minutě přišla zasloužená odměna z hlavy Ivana Schranze. Svěřenci Petra Rady tak míří právě před Spartu na druhé místo!

To hosté dnes rozhodně nemohou být spokojeni, směrem do ofenzivy si vytvořili pramálo a v posledních minutách se vůbec nedostali k náporu.

90+4

90+3
    Pražané už jsou u míče, jenže hodně nepovedený nákop brankáře Florina Nity končí v zámezí. Ze strany sparťanů je to velká křeč.

90+3
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Jan Chramosta.

90+2
    Balon se zakutálel do autu, znovu však na obranné polovině Sparty. Její potenciální nápor navíc komplikuje Petr Rada střídáním.

90+1
    Severočeši zkušeně šetří čas u rohového praporku, to jim vyhovuje. Hosté se nemohou dostat k míči.

90
    Znovu se budou nastavovat čtyři minuty. Domácí stále operují na útočné polovině.
    89. Pleštil přesprintoval Polidara a dělovkou prověřil Nitu

89
    Dominik Pleštil znovu prodal svoji rychlost, dostal se až do pokutového území a z poměrně ostrého úhlu tvrdou ranou donutil Nitu zasahovat!
    88. Ivan SCHRANZ - 1:0

88
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Severočeši jdou těsně před koncem zaslouženě do vedení! Jan Krob rozehrával další standardní situaci. Znovu z toho byl kvalitní centr, nicméně tentokrát s jedním zásadním rozdílem. Nejvýše se tentokrát dostal jablonecký hráč, konkrétně IVAN SCHRANZ, který parádní hlavičkou k tyči nedal Florinu Nitovi šanci!

86
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Michal Trávník.

85
    Dominik Pleštil obdržel dobrou přihrávku do běhu. Přízemním centrem pak hledal nabíhajícího Ivana Schranze, jemuž mířil balon na paty.

84
    David Štěpánek rukama zpracovával Srdjana Plavšiće, rozhodčí píská nedovolený zákrok na polovině hrací plochy.

83
    Mírně více ze hry má před závěrem utkání Jablonec. Svěřencům Pavla Vrby nevychází přechodová fáze a těžko se dostávají do blízkosti domácí šestnáctky.

82
    Jaroslav Zelený si proti Dočkalovi ukrojil poměrně velké sousto, nakonec se mu ale podařilo míč tělem pokrýt a nechat dokutálet až za autovou čáru.

81
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Tomáš Hübschman.
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Tomáš Smejkal.

80
    Na karty už máme taky vyrovnáno. Žlutý trest pro Srdjana Plavšiće (SPA) pramenil v úsměvnou diskuzi mezi oběma trenéry.

Ondřej Belák

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 88. Schranz (Krob)

Karty:   27. Kratochvíl (JAB) – 63. Polidar (SPA), 80. Plavšić (SPA)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:12.
    FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař (81. Smejkal), Kratochvíl, Považanec, Jovović (71. Pleštil) – Schranz (90+3. Chramosta), Doležal (C) (81. Hübschman).
    Náhradníci: V. Hrubý, Vajner – Hübschman, Podaný, Smejkal, Pleštil, Chramosta.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko (26. Polidar) – Moberg Karlsson (58. Plavšić), Pavelka, Ladislav Krejčí ml., Dočkal (C) (86. Trávník), Ladislav Krejčí st. – Hložek.
    Náhradníci: Heča – Polidar, Wiesner, Souček, Plavšić, Trávník, Minčev.

Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Hrabovský.