Dortmund – Manchester City 1:2 (kon.) | Liverpool – Real Madrid 0:0 (kon.)
Středa 14.04.2021, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Liga mistrů • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:00:23)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:5.

Je hotovo. Dnešní zápas branku nepřinesl a Real Madrid tak po celkovém výsledku 3:1 postupuje do semifinále Ligy mistrů, kde se utká s dalším anglickým celkem Chelsea.
    Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 3. minutě se málem mohl radovat Mohamed Salah, ovšem Thibaut Courtois jej vychytal. V 11. minutě nebezpečně pálil James Milner, ale hostující gólman opět připraven. Po dvaceti minutách utkání přišla největší šance Realu, ale tečovaná střela Benzemy trefila tyč. Ke konci poločasu se Georginio Wijnaldum dostal ke střele v dobré šanci, ale přestřelil.
    Do druhé půle vstoupili domácí rovněž velmi aktivně, ale Roberto Firmino nedokázal prostřelit Courtoise. Real Madrid předváděl velmi dobrý výkon a v 66. minutě mohl poslat hosty do vedení Vinícius Júnior, kterého ale vychytal Alisson. V 81. minutě hlavičkoval Benzema nad bránu. V nastavení se mohl postarat o zdramatizování zápasu Salah, ale Courtois byl dnes nepřekonatelný.
    Real Madrid po bezbrankové remíze s Liverpoolem postupuje do semifinále Ligy mistrů.

90+5

90+5
    Ani tentokrát centr ze standardní situace nepřinesl nic vážnějšího a je konec.

90+4
    Centr Dioga Joty z levé strany byl opět zblokován a Liverpoolu už nezbývá žádný čas, ovšem k dispozici bude mít ještě rohový kop.

90+3
    Trent Alexander-Arnold hledal svým centrem Salaha, ale balón končí znovu a opět jen u belgického gólmana.
    90+2. Courtois si věděl rady se střelou Salaha.

90+2
    Ferland Mendy lacině přišel o míč a Mohamed Salah se dostal z pravé strany do šance, ale jeho pokus skončil na zákroku Courtoise a nakonec z toho bude jen odkop od brány Realu Madrid.

90+2
    Karim Benzema nyní vyslal po pravé straně Rodryga, který z první vracel míč do šestnáctky Liverpoolu, ale ten skončil jen v rukou Alissona.

90+1
    Nyní už musí Liverpool soustředit všechny síly do bezhlavého útoku, ale Robertsonův pas letěl velice mimo a Thibaut Courtois se tak postará o odkop od brány.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89
    Domácí drží míč nějakých patnáct metrů od vápna, ale dál se nemohou prodrat a pomalu to vypadá, že o postupujícím do semifinále Ligy mistrů je rozhodnuto.

88
    Iscova přihrávka skončila pouze u soupeře, ale útoky Liverpoolu nejsou přesné ani rychlé a jsou absolutně bez nápadu.

87
    Zajímavá nabídka na Andrewa Robertsona, který se snažil si sběhnout za obranu Realu, ale balón byl příliš rychlý a skončil vedle svatyně.

86
    Trent Alexander-Arnold sice poslal centr z pravé strany, ale obrana Realu Madrid znovu dokázala odvrátit balón a nyní je to opravdu bílá zeď, která nepustí před svou bránu nikoho.

85
    Poté přichází velmi nepřesný centr Alexe Oxlade-Chamberlaina a skončil jen a bezpečně v rukou brankáře Courtoise.

84
    Rodrygo si pěkně poradil s výpadem Andrewa Robertsona. Anglický celek se tak nemůže žádnou cestou dostat do šestnáctky soupeře.

Michal Raška

Branky:

Karty:   25. Robertson (LIV), 59. N. Phillips (LIV) – 24. Casemiro (REA)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak (60. Diogo Jota), Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Milner (C) (60. Th. Alcântara) – M. Salah, Firmino (82. Shaqiri), Mané (82. Oxlade-Chamberlain).
    Náhradníci: Adrián, H. Davies – Th. Alcântara, Cain, Clarkson, B. Davies, Diogo Jota, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, R. Williams, Tsimikas.

Real Madrid: Courtois – Valverde, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos (72. Odriozola Arzallus) – Asensio (82. Isco), Benzema (C), Vinícius Júnior (72. Rodrygo).
    Náhradníci: Lunin, Altube – Isco, Arribas, M. Díaz, Chust, Odriozola Arzallus, Marcelo, Rodrygo, Marvin.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED)
    06.04.2021
    Real Madrid - Liverpool 3:1

Branky: 27. Vinícius Júnior (Kroos), 36. Asensio, 65. Vinícius Júnior (Modrić) – 51. M. Salah

Karty:   49. L. Vázquez (REA) – 39. Mané (LIV), 56. Th. Alcântara (LIV), 83. Alexander-Arnold (LIV)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:10.