Boston – NY Islanders 4:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:0 (kon.) | Carolina – Nashville 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 1:2 (1:2 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Washington – Buffalo 2:5 (kon.) | Detroit – Chicago 4:1 (kon.) | Dallas – Columbus 4:1 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
New York Islanders
Pátek 16.04.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:51:05)

Tuukka Rask (BOS) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 60:00
    Semjon Varlamov (NYI) – 41 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,2%, odchytal 59:00

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 0+2, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:56
    David Krejčí (BOS) – 0+1, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:54
    Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:20

1. Brad Marchand (BOS) 2+0
    2. Tuukka Rask (BOS) 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%
    3. Taylor Hall (BOS) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 2 191 diváků.

Je konec. Boston Bruins zvítězil nad New Yorkem Islanders poměrem 4:1. Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 2. minutě otevřel brankový účet Marchand. Následně Boston dominoval v 18. minutě zvýšil vedení Smith. Ve druhé periodě sice snížil ve 23. minutě Zajac, ale to byla z pohledu hostů jediná branka, neboť ve 42. minutě vrátil dvoubrankový náskok na domácí stranu Hall a v 59. minutě zpečetil výhru Marchand.

59:36
    Islanders se nemohou dostat k nějaké nebezpečné střele a Bruins znovu vytlačili soupeře ze své třetiny.

59:10
    Hostující hráč nedokázal prostřelit domácího hráče a Boston následně opět vyhodil puk do bezpečí.

58:55
    Bruins se povedlo vyhodit puk ze svého pásma, ale nyní se budou muset bránit.

58:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jakub Zbořil – 2 min., držení).
    58:24 Brad MARCHAND - 4:1

58:24
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, jelikož Boston vede už 4:1! David Pastrňák předvedl svou obrovskou dravost u mantinelu, kde i proti přesile dokázal posunout kotouč BRADU MARCHANDOVI a ten zakončil do prázdné brány. Asistence: David Pastrňák.

57:55
    Domácím se povedlo vyhodit puk do středního pásma, ale tam se k němu dostal jen soupeř.

57:28
    New York Islanders to zkouší bez brankáře!

57:28
    Jean-Gabriel Pageau se nyní velmi těžce zvedá potom co byl dohrán Cliftonem u mantinelu.

57:11
    Charlie Coyle si sjel z druhé vlny, kde dostal puk z hole Ritchieho, ale následně vypálil do připraveného Varlamova.

56:50
    Krejčího přihrávka našla jen soupeře, ale New York Islanders se posléze dopustil zakázaného uvolnění.

56:13
    Travis Zajac se dopustil vysoké hole a následuje tak vhazování před bránou Semjona Varlamova.

55:50
    Jordan Eberle se snažil prodrat po levé straně, ovšem nedostal se přes obránce Bostonu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 2. Marchand (Bergeron, Reilly), 18. C. Smith (Krejčí, McAvoy), 42. Hall (Pastrňák), 59. Marchand (Pastrňák) – 23. Zajac (Barzal, Eberle)

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Lauzon, Ahcan, Reilly, Clifton, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.
    New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, A. Greene, Dobson – Eberle, Barzal, Zajac – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: L’Ecuyer, Hebert – Nagy, MacPherson

Diváci: 2 191