Zlín – Příbram 0:1 (kon.) | Brno – Pardubice 1:2 (kon.) | Liberec – Slavia 0:1 (kon.)
Sparta – Slovácko 1:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:2 (0:1)
FK Pardubice
Neděle 18.04.2021, 14:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, pěkný zbytek dne. (15:57:12)

Utkání je u konce a hosté slaví! Z Brna si po vítězství 2:1 odvezou cenné tři body.

Domácí od začátku druhé půle tlačili a hnali se za vyrovnáním, paradoxně šanci zdvojnásobit vedení Východočechů měl po hodině hry Huf, který se protáhl do vápna, ale křižnou ranou trefil jen tyč. Domácí se dvacet minut před koncem dočkali vyrovnání, když si na centr Fouska naskočil Přichystal a hlavou k tyči srovnal. Vedení Brnu vydrželo ale jen dvě minuty, neboť se po pasu Tischlera vydal za obranu Ewerton a po krásné kličce Berkovcovi rozhodl o vítězství Pardubic.

Východočeši tak vítězí podruhé v tomto týdnu a jsou na sedmém místě, naopak Zbrojovka je na sestupovém 16. místě se čtyřbodovou ztrátou na Teplice.

90+3

90+3
    Mohlo být úplně hotovo! K míči se na hranici vápna dostal Huf, který vyslal krásný technický pokus, bohužel pro něj jen do spojnice břevna a tyče. Brankář Berkovec se za nádhernou ránou pouze ohlédl.

90+2
    Dlouhé nákopy fotbalistů Brna ale úspěch nepřinášejí, míč je nyní navíc v moci brankáře Letáčka.

90+1
    Pardubice vysunuly svoje napadání hodně vysoko, což neslo ovoce alespoň na chvíli, domácí už jsou ale zpět v útoku.

90
    Nastavují se tři minuty.

90
    Po krátkém přerušení se pokračovalo dále, nicméně po dlouhém nákopu na polovinu Pardubic přišel další útočný faul domácích.

88
    Hra se tak otočila opět na druhou stranu, Růsek chtěl prodloužit hlavou míč na zadní tyč k Texlovi, ale nevedlo se mu podle představ. Hra je navíc přerušena, na trávníku zůstal ležet Čihák.

87
    Opět se rodil brejk hostů, míč vytáhl středem stoper Čihák, který ještě chtěl přenést hru doleva, ale nedal spoluhráči vůbec přesný pas.

86
    Fousek si při náběhu do vápna patou hodil míč ze vzduchu do běhu, následný centr ještě vracel spoluhráč do ohně, ale hosté se s vypětím sil ubránili.

85
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Martin Šejvl.

84
    To se jim moc nepovedlo a Sláma od půlky prošel po pravé lajně až na hranici vápna, kde ho však zastavil skluzem jeden z obránců Brna a míč odvrátil odkopem Berkovec.

83
    Centr z něj nic nepřinesl, míč proletěl vápnem a domácí budou vhazovat.

82
    Na začátku 83. minuty centroval zprava Růsek, ale znovu vybojoval "pouze" rohový kop.

81
    Po přímém kopu Zbrojovky šli hosté opět do brejku, tentokrát dokonce ve čtyřech proti jedinému obránci, jenže Huf celou akci zbrzdil a navíc posléze přihrál nepřesně.
    80. Čelůstka po zemi mířil do Berkovce

80
    Po zisku míče pádili hosté do brejku, Ewerton zprava našel po levé straně volného nabíhajícího Čelůstku, který pálil prudce po zemi, ale přímo do rukavic připraveného Berkovce.

79
    V pokračování celé akce se pro změnu zprava dostal do šestnáctky Růsek, jeho centr byl opět zablokován a čeká nás další rohový kop.