PSG – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Brest – Lens 1:1 (kon.) | Dijon – Nice 2:0 (kon.)
Nîmes – Štrasburk 1:1 (kon.) | Remeš – Méty 0:0 (kon.) | Bordeaux – Monaco 0:3 (kon.)
Nantes – Lyon 1:2 (kon.)
FC Nantes
1:2 (0:2)
Olympique Lyon
Neděle 18.04.2021, 21:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:01:29)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:4.

Fanoušci Ligue 1 se mají v příštích týdnech na co těšit. Pět kol před koncem soutěže zůstává Lyon na čtvrté pozici, kde má pouze tříbodovou ztrátu na vedoucí Lille. Dozajista zajímavé to bude i v boji o záchranu. Nantes je předposlední s tříbodovou ztrátou na baráž.

Je dobojováno! Máme za sebou vyrovnaný duel, který se rozhodl již v první půli. Hlavní roli v tom sehrál hvězdný Memphis Depay, který v páté minutě otevřel skóre a ještě před přestávkou potrestal Lafontův penaltový faul na Ekambiho. Po změně stran se Nantes ještě vzepřelo osudu. Zvýšilo aktivitu a v 61. minutě vykřesalo naději gólovou dorážkou stopera Palloise. Ve zbývající půlhodině se do hry vkrádalo stále více nepřesností, oba trenéři promíchali sestavy a kromě jednoho závaru před domácí brankou se už nic podstatného nestalo.

90+4

90+4
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Yaya Soumaré.

90+4
    Abdoul-Kader Bamba neudělal proti Caqueretovi kýžený rohový kop. Bude se kopat od Lopesovy brány. Navíc se chystá ještě jedno střídání.

90+3
    Lucas Paquetá si povšiml hodně vysoko postaveného Lafonta. Ambiciózní střela z půlící čáry se snášela pod břevno, ale domácí gólman stihl zacouvat.

90+2
    Lyon vcelku logicky tahá čas. Od nařízení autového vhazování a samotného provedení uteklo dobrých dvacet vteřin.

90+1
    Ještě čtyři nastavené minuty nás dělí od konce tohoto zápasu i celého třiatřicátého kola Ligue 1.

90
    Corchiův ztečovaný centr způsobil rohový kop. Před Lopese se opět vydal i Pallois, ale Louza tentokrát nic nebezpečného nevymyslel.

89
    Sinaly Diomande se nebál skočit pod nohy rozběhnutého Bamby. Protiútok byl tedy zabržděn a Lyon se může v poklidu vrátit.

88
    Další dobrý moment od Paquety, který vystihl mizernou rozehrávku. Situaci z pohledu Nantes zachránil blok proti střele Houssema Aouara.

86
    Blas se nechal jednoduše připravit o míč Ekambim, jenž byl na začátku i na konci celého protiútoku. Paquetovu povedenou akci na pravé straně ale znegoval nepřesnou střelou.

85
    Houssem Aouar se vzorně vrátil a zastavil přetažený centr Appiaha. Lyonu hraje do karet i odpískaný faul.

84
    Denayer nenechal vyniknout Ludovica Blase. Míč se kutálel podél koncové čáry a Lopes na poslední chvíli zamezil rohovému kopu.

83
    Bambova přihrávka do druhé vlny do plánovaného místa určení neprošla. Kanárkům pomalu dochází čas na vyrovnání.

82
    Pedro Chirivella přenesl hru na pravou stranu. Hostující obrana se ale nenechala vylákat a nadále čeká v zahuštěném bloku.

81
    Houssem Aouar nepropasíroval míč z levého kraje. Lyon o balon ale nepřišel, De Sciglio si pomalu připravuje autové vhazování.

Michal Břuchanský

Branky: 61. Pallois – 5. Depay (Paquetá), 37. Depay (pen.)

Karty:   67. Denayer (LYO)

FC Nantes: Lafont (C) – Fábio (80. Corchia), Castelletto, Pallois, Ch. Traoré (34. D. Appiah) – Louza, Chirivella – Blas, Simon (66. Bamba), Kolo Muani – K. Coulibaly (80. Coco).
    Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Bamba, Coco, Corchia, Emond, Girotto, Pereira De Sa, A. Touré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (78. Diomande), Marcelo, Denayer, Cornet (63. De Sciglio) – Bruno (63. Mendes), Caqueret – Toko Ekambi (90+4. Soumaré), Paquetá, Depay (C) (78. Aouar) – Slímání.
    Náhradníci: Pollersbeck – Aouar, Bard, De Sciglio, Diomande, Cherki, Mendes, Ndiaye, Soumaré.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani