Anaheim – Vegas 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 0:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 3:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pondělí 19.04.2021, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný pondělní den. Na počtenou! (03:51:47)

3. Bo Horvat (VAN) – 2+1

Po dlouhé pauze bez zápasů se Vancouver vrátil a dnes i naplno bodoval! Domácí otočili nepříznivý průběžný stav 0:2 a nakonec se radovali po prodloužení. Hrdinou zápasu se stal Bo Horvat, který nejprve ve 37. minutě snižoval na 1:2 a následně na začátku prodloužení utkání rozhodl. Nelze však opomenout opravdu vynikající výkon brankáře Bradena Holtbyho, který vychytal několik vyložených příležitostí Javorových listů. Vancouver se díky němu raduje z výhry 3:2 po prodloužení.

61:19 Bo HORVAT - 3:2

61:19
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Vancouver ani v dalších sekundách nepustil Toronto na puk a nakonec vstřelil rozhodující branku. Podruhé v utkání se prosadil BO HORVAT, který znovu přesně zacílil z levého kruhu. Kotouč propadl Jacku Campbellovi mezi tělem a vyrážečkou. 3:2 po prodloužení. Asistence: Tyler Myers a Brock Boeser.

60:31
    Brock Boeser vybídl J. T. Millera, jehož rána skončila těsně nad břevnem. Úvod prodloužení měl lepší Vancouver, který zatím hosty nepouští k puku.

60:01

Střely na bránu po 3. třetině: 23 – 39

60:00

59:41
    O gól se nejednalo! Ani jeden ze záběrů nebyl tak průkazný, aby mohl říct, že kotouč byl celým objemem za brankovou čárou.

59:41
    Ani teď hosté neudeřili, přestože se jednalo o velmi nebezpečnou situaci. Auston Matthews zakončoval z těsné blízkosti pouze do břevna. Holtby se poté přimáčkl k tyči a kotouč zřejmě udržel před brankovou čárou. Rozhodčí ale pro jistotu budou telefonovat.

59:02
    William Nylander našel Johna Tavarese v ideální pozici. Braden Holtby si ale připsal další úspěšný zákrok.

58:24
    Kerfoot si nedokázal zpracovat poměrně těžkou přihrávku. Puk se poté dostal k moci domácích hráčů.

57:44
    Vancouver má za sebou těžké střídání. Vše ale přežil bez úhony.

57:22
    Rychlé vytočení Matthewse zpoza brány přečetl pohotovým zákrokem pravým betonem brankář Holtby.

56:46
    Matthews posunul puk na modrou čáru. Střela ale z tohoto místa nepřišla, nicméně Maple Leafs zůstávají před svatyní soupeře.

56:03
    Závěr třetí třetiny se blíží. Oba celky ale rozhodně chtějí rozhodnout už v základní hrací době.

55:44
    Opakovaný záběr mluví jasně. Horní tyč zastavila domácí celek od skórování.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 37. Horvat (Höglander), 53. Höglander (Chatfield, Horvat), 62. Horvat (T. Myers, Boeser) – 4. W. Nylander (Tavares), 35. Matthews (W. Nylander, Tavares)

Vancouver Canucks: Holtby (DiPietro) – Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Edler (A), Chatfield, Brisebois – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller, Vesey – Boyd, B. Sutter (A), Michaelis – Hawryluk, Graovac, Roussel.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Holl, Rielly (A), Brodie, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), Galchenyuk – W. Nylander, Tavares (C), Robertson – I. Michejev, Kerfoot, Hyman – Simmonds, Spezza, J. Thornton.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Nansen, Murchison