Montreal – Ottawa 0:4 (kon.) | Arizona – St. Louis 3:2 (kon.) | Carolina – Nashville 3:1 (kon.)
Tampa – Florida 3:5 (kon.) | Detroit – Chicago 0:4 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 0:3 (kon.)
Dallas – Columbus 5:1 (kon.) | Minnesota – San Jose 5:2 (kon.) | Boston – Washington 6:3 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 4:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:5 (kon.) | Anaheim – Vegas 2:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (3:0, 3:2, 0:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
Neděle 18.04.2021, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Třinec se tedy ujímá vedení ve finálové sérii 1:0 na zápasy. Série pokračuje hned zítra druhým zápasem, jehož úvodní buly bude vhozeno zde ve Werk areně v 17 hodin. Do té doby se mějte pěkně! (20:22:08)

Tak vypadá to, že nakonec ne. Třetí třetina už žádnou úpravu výsledku nepřinesla, nepadl žádný gól, i když Oceláři po zkratu Adama Musila a jeho celkem sedmiminutovém trestu hráli dlouhou přesilovku. Velkou šanci paradoxně ve vlastním oslabení měl liberecký kapitán Jelínek, který unikal sám na Kacetla, třinecký brankář ale zůstal nepřekonán.

Utkání končí, za libereckou brankou ještě vznikla mela. Uvidíme, jestli budou ještě uloženy nějaké tresty po skončení zápasu.

59:26
    Rosandić ještě zkoušel individuálně projet od modré do zakončení, ale ztroskotal a hrozilo přečíslení na druhé straně.

58:51
    Utkání se dohrává, Oceláři jsou v útočném pásmu. Třinečtí fanoušci již svým hráčům za dnešní utkání děkují.

58:21
    Roman získal puk ve středním pásmu, najel s ním do útočné třetiny a předal do strany Draveckému. Ten nebyl v dobrém postavení a jeho slabou střelu Pavelka zachytil.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté opět zatáhli útok před Kacetla.

57:53
    Rosandić pálil od levého mantinelu, před Kacetlem clonil Lenc a třinečtí bránící hráči. Kacetl puk zachytil, i když sám nevěděl jak. Ohlášená poslední komerční přestávka třetí třetiny.

57:46
    Hrňa z obranného pásma zkoušel vysunout Hrehorčáka, třinecký útočník ale na puk nedosáhl a je z toho icing.

57:12
    Ocelářům se rýsovala situace tři na dva, ale Martin Růžička, který tahal puk, se s ním utopil za útočnou modrou čárou.

56:47
    Najman centroval od levého mantinelu před branku, ale třinecký Musil, tedy ten, který ještě v utkání zbyl, kotouč vyrazil za branku.

56:23
    Hosté se osvobozují, Třinec začíná od Kacetla a hosté již v oslabení branku nebude inkasovat.

55:54
    Gernátovo nahození od modré zblokoval Šír do ochranné sítě za brankou. Vhazovat se bude před Pavelkou. Do konce oslabení Tygrů zbývá 39 sekund.

55:20
    Rodewald dostal puk k pravé liberecké tyči a vypadalo to na zakončení do odkryté Pavelkovy branky. Kanadský útočník ale Špačkovu pobídku nevyužil, Pavelka se rychle přesunul.

54:53
    Hosté zase trochu zahrozili před Kacetlem, ale Třinec se opět přestěhoval na druhou stranu. Ještě 100 sekund přesilovky Ocelářů.

54:16
    Velká šance Třince! Kundrátek z levé strany nahrál na vrchol pravého kruhu Hrehorčákovi, který posílal nabídku před branku Draveckému. Ten ale neusměrnil puk do liberecké branky.

53:35
    Liberec opět vyhazuje. Třinečtí rozehrávají přesilovku zpoza vlastní branky. Trochu to vypadá, že Oceláři hlavně chtěli pošetřit sedm minut cenného času třetí třetiny.

53:02
    Najman vysunul ze středního pásma Vitáska, který následně upadl po souboji s Freibergsem, ale faul to není. Zasáhla přitažlivost zemská.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 7. Freibergs (Martin Růžička, M. Adámek), 10. Kundrátek (M. Doudera, M. Stránský), 15. Hrňa (Freibergs, Martin Růžička), 26. Špaček (O. Kovařčík, Freibergs), 30. M. Stránský (Gernát, Martin Růžička), 36. M. Doudera (M. Kovařčík, Špaček) – 21. Birner (Gríger, Lenc), 29. A. Musil (Birner, Najman)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (15. J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner (A) – Bulíř, A. Musil, J. Vlach – D. Špaček, P. Jelínek (C), Najman – A. Dlouhý, Šír, Rychlovský.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Ondráček, Špůr