Anaheim – Vegas 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 0:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 2:0
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 19.04.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Já vám děkuji za pozornost a přeji pěkné dny! (19:22:57)

Trestné minuty 6:31

Utkání končí a stejně jako včera vítězstvím Ocelářů! Liberečtí sice stejně jako Oceláři ve druhé třetině dokázali využít přesilovku pět na tři, ale branka Michala Bulíře na otočení nebo aspoň vyrovnání skóre nestačila. Třinečtí si další průběh třetí třetiny dokázali pohlídat a při závěrečném power play Liberce přidal gól do prázdné branky Jack Rodewald. Oceláři tak pojedou do Liberce s vedením 2:0 na zápasy. Před Tygry je těžký úkol – musí vyhrát čtyři z následujících čtyř nebo pěti zápasů. Série pokračuje utkáním číslo tři ve čtvrtek 22. dubna.

59:38
    Liberečtí vstřelili branku, ale ta platit nebude. Pavel Hodek rozpažuje, před tím totiž přerušil hru kvůli přihrávce rukou.
    59:23 Jack RODEWALD - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Musil získal v obranném pásmu puk a poslal jej do středního pásma. Zde nakopl motory JACK RODEWALD, obhodil si bránícího hráče soupeře a z velkého úhlu v útočném pásmu zkusil poslat puk na branku. Trefil brankový oblouk, ale jako první si puk za brankou dobruslil a nahrnul jej do branky. Stav utkání 3:1.

59:08
    Kacetl zastavil za brankou puk a Doudera jej poslal aspoň na zakázané uvolnění.

58:48
    Dravecký vybojoval puk a Vrána jej posunul aspoň do středního pásma.

58:32
    Dernerova tečovaná rána skončila za třineckou brankou.

58:22
    Tak ne. Tygři se staví na vhazování v šesti hráčích. Liberecká branka je prázdná.

58:22
    Hosté si vybírají oddechový čas. Kváča bude asi na půl cesty před svou střídačkou čekat, jak dopadne vhazování v útočném pásmu Liberce.

58:22
    Liberečtí získali útočné pásmo a Kváča míří na střídačku!

58:00
    Zakázané uvolnění Tygrů. Další vhazování před Kváčou.

57:49
    Hosté vyhráli vhazování v obranné třetině a šli střídat. Na led se dostává opět první liberecká pětka.

57:43
    Zakázané uvolnění Tygrů vrací hru před Kváču.

57:25
    Stránský získal na modré puk a jen tak lehce jej posílá do útočného pásma Ocelářů.

57:09
    Vlachem nahozený puk vyčistili z třinecké třetiny Musil s Marcinkem.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 35. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 39. Miloš Roman (Kundrátek, D. Musil), 60. Rodewald – 45. Bulíř (Gríger, Lenc)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner (A) – Bulíř, P. Jelínek (C), Najman – D. Špaček, Šír, J. Vlach – Průžek, A. Dlouhý, Rychlovský.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lederer, Hynek