Ostrava – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:2 (kon.) | Jablonec – Karviná 3:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:1 (0:1)
FK Mladá Boleslav
Úterý 20.04.2021, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou. (16:54:51)

Je konec. První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou, ale z množství šancí se ujala pouze jediná, a sice hned v 10. minutě. To se po rohu radoval Jiří Klíma. I přes další snahu obou celků se už do poločasu skóre neměnilo.

Ve druhé půli přišel obrat Ostravy. Ta nejprve v 66. minutě srovnala, když se po faulu na Ndefeho kopala penalta. Tu proměnil suverénně Dyjan Carlos de Azevedo a začínalo se od začátku. O výsledku poté rozhodli střídající hráči. Po výborné práci Buchty se do gólovky dostal Daniel Tetour, jenž přesnou ranou stanovil konečnou podobu výsledky. Baník si tak díky výhře 2:1 připisuje do tabulky další tři body.

90+3

90+3
    Buchta velmi dobře ubránil soupeře, ale míč už mu utekl do autu. Vhazování pro hosty.

90+1
    Emoce nyní vyvolal zákrok na Svozila, který po faulu Takácse přidal klasicky i akustickou vložku, což vadilo hostujícím hráčům. Svozil po nějaké poznámce vyletěl zpět na nohy jako čertík z krabičky a byla z toho drobná strkanice, kterou museli rozhánět sudí i spoluhráči.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Velmi dobře to udělal opět Šašinka, který se sice neprotlačil do šance, ale alespoň nastřádal cenné vteřiny v rohu.

89
    Výborně to nyní udělal Šašinka, který měl snad oči i vzadu! Parádní kolmicí vysunul do šance Kaloče, který ale trochu z úhlu Šedu neprostřelil.

88
    Jiří Skalák se přeci jen dostal ke střele z dvaceti metrů, po které musel Laštůvka velmi rychle na zem. Nadvakrát ovšem míč uschoval do svých rukavic.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Martin Fillo.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Jakub Pokorný.

85
    Na domácí straně se chystá poslední dvojstřídání. Do hry půjde Fillo a Pokorný. Koho nahradí, na to si musím ještě chvíli počkat.

83
    Po něm se hosté nadvakrát dostal přímému ohrožení brány, ale hlavička opět nemířila mezi tři tyče.

82
    Skalák nejprve nezištně posílal přihrávku na Drchala, ale ten již zakončit nedokázal. Hostů se poté přeci jen podařila zakončit, ale jejich pokus skončil na rohovém kopu.

81
    A tak se hra přesunula velmi rychle na druhou stranu. Po rychlém kontru pálil nebezpečně Drchal, avšak jeho ránu z dvaceti metrů Laštůvka vyrazil.

80
    Fleišman rozehrál dobrý signál na rozběhnutého Buchtu, kterému se ale již nepodařilo procedit míč před bránu.

80
    Douděra příliš okatě strčil do Šašinky, který se poroučel na trávník. Následuje hvizd sudího a standardní situace pro domácí.

79
    Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).

78
    Šašinka s Malínským se po vzájemném souboji ocitli až na tartanu za bránou Šedy, odkud se bude také odkopávat.

76
    Po chvíli mohl Baník znovu udeřit! Buchta se uvolnil na levé straně vápna, zatáhl míč na střed, ale jeho střelu Šeda výborně vyrazil. K dorážce se ještě dostal de Azevedo, ale v těžké pozici zamířil nad.