Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | Florida – Columbus 4:2 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.)
Nashville – Chicago 5:2 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:5 (kon.) | Edmonton – Montreal 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 2:4 (kon.) | Vegas – San Jose 3:2 (1:0 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 20.04.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy opět u NHL na počtenou! (04:02:52)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:27 (9:8, 16:8, 8:9 – 3:2)
    Zblokované střely – 10:14
    Vyhraná vhazování – 33:36
    Trestné minuty – 13:11
    Hity – 32:30

Souboj dvou předních týmů Centrální divize končí vítězstvím Tampy 3:2 v prodloužení. Blesky vedly po trefách Alexe Killorna a Braydena Pointa na začátku druhé třetiny už 2:0. V polovině duelu však snížil v přesilovce Andrej Svečnikov a v úvodu třetí části pak srovnal Brady Skjei. Vítěze tak muselo určit až v prodloužení, v němž nakonec rozhodl Yanni Gourde, jenž po své první střele důsledně sledoval puk, který v pádu dopravil za záda Petra Mrázka.

62:50 Yanni GOURDE - 3:2

62:50
    Tampa právě vstřelila branku!
    Zápas rozhoduje domácí Yanni Gourde! Ten si gól za dnešní výkon určitě zasloužil. Alex Killorn na něj sice v přečíslení 2 na 1 nejprve nedostal přihrávku, ovšem vzápětí vybojoval puk zpátky a na druhý pokus už svému spoluhráči nabil. Střelu Gourdeho z mezikruží sice zastavil povyjetý Mrázek, ovšem puk zůstal ležet před brankovištěm vedle něho. Nejrychleji se zorientoval právě útočník YANNI GOURDE, jenž v pádu dopravil kotouč do odkryté klece. Asistence: Alex Killorn.

61:43
    Domácí bek Sergačjov si vybruslil s pukem do středního pásma a Tampa se tak pokusí o restart své ofenzivní snahy.

61:10
    Martin Nečas je po hitu Killorna zpátky ve hře! Byl to právě on, kdo vypálil z mezikruží do připraveného Vasilevského.

60:46
    Na druhé straně vybruslil před Mrázka Brayden Point. I gólman Caroliny byl na místě.

60:15
    Po přihrávce Svečnikova byl sám před Vasilevským kapitán Canes Staal. Souboj vyhrál domácí brankář!

60:01

Střely na branku – 33:25 (9:8, 16:8, 8:9)

Je tomu tak. V úvodu třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Brady Skjei a přes šance Tampy v její druhé polovině se už skóre znovu neměnilo. Zápas tedy dospěje do prodloužení.

60:00

59:50
    Zdá se, že rozhodne až prodloužení...

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Killorn (T. Johnson, Cirelli), 23. B. Point (Palát, Hedman), 63. Gourde (Killorn) – 31. A. Svečnikov (D. Hamilton), 42. Skjei

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Martinook (A) – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Geekie, Lorentz, Paquette.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Gawryletz, Racicot