Levante – Sevilla 0:1 (kon.) | Osasuna – Valencia 3:1 (kon.) | Real Betis – Ath. Bilbao 0:0 (kon.)
Alavés – Villarreal 2:1 (kon.) | Elche – Valladolid 1:1 (kon.) | Cádiz – Real Madrid 0:3 (kon.)
Levante UD
0:1 (0:0)
Sevilla FC
Středa 21.04.2021, 19:00 • Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) • Španělská LaLiga • 31. kolo

To už je vše z utkání Levante – Sevilla. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:52:56)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:12.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Sevilla se z trávníku Levante odváží tři body za vítězství 1:0.

První dějství příliš fotbalové krásy nenabídlo. V deváté minutě sice ohrozil Cárdenase tvrdou ránou z prvního doteku Joan Jordán, ale domácí gólman vytáhl balon na břevno. Od té doby se ale hra výrazně vyrovnala a brankáři byli téměř bez práce. To rozhodčí měl napilno, když rozdal hned tři žluté karty.

Po změně stran přišla klíčová situace celého zápasu. Suso narýsoval geniální nahrávku mezi stopery přesně do pohybu Júasufa Nasjrího, který sám proti Cárdenasovi zachoval chladnou hlavu a po kličce zakončil do prázdné branky. Levante už nenašlo další síly alespoň k vyrovnání a Bunú nemusel řešit další složitější zákroky.

90+4

90+4
    Levante se dokázala ještě dostat k míči, ale napadající soupeři donutili Veza k nepřesné nahrávce, kterou Son nedokázal zachytit na hrací ploše.

90+3
    Až příliš prudkou přihrávku nyní poslal směrem k Doukourému Sergio León. Zpoza postranní lajny budou vhazovat hostující fotbalisté.

90+2
    Na pravé straně se uvolňoval k centru Toňo. Pas do pokutového území sice doputoval, ale našel jen osamoceného obránce Gudelje.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Munir.

89
    Sevilla začíná šetřit čas. Bunú si několikrát vyměnil míč s Carlosem a poté hostující gólman rozehrál daleko od vlastní branky.

88
    Levante se zkouší dostat do závěrečného tlaku před koncem druhého poločasu. Rochinova přihrávka ale na střídajícího Martího neprošla.

87
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.

87
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Óscar Rodríguez.

86
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Nemanja Gudelj.

86
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Dani Goméz, přichází Roger Martí.

85
    Ve středu pole spolupracoval Malsa s Rochinou. Hosté si ale své pokutové území střeží a nenechávají soupeře zakončit ani z velké dálky.

84
    Rakitić skvěle zrychlil hru přihrávkou na Nasjrího, ten ještě hledal ve vápně Ocampose, ale na poslední chvíli zamezil šanci skluzem Duarte.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Sevilla i nadále vede na trávníku Levante o jednu branku.

82
    Rúben Vezo si dal míč daleko od nohy a při rozehrávce byl atakován napadajícím Ocamposem. Hlavní rozhodčí píská faul.