Omsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
Čtvrtek 22.04.2021, 18:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Play-off KHL • Finále

Československá stopa v 1. utkání
    Šimon Hrubec (OMS) 28 střel, 2 OG (20:53:35)

Střely na branku 25:28
    Trestné minuty 4:8
    Vyhraná vhazování 23:28
    Zblokovnaé střely 13:16
    Hity 24:16

Reid Boucher (Omsk) poslal domácí celek sice do vedení, ale hosté dokázali otočit průběh zápasu. Nejprve Konstantin Okulov srovnal a ve třetí třetiny posla Moskvu do vedení Maxim Šalunov. Hokejisté CSKA Moskva vyhrávají tento zápas 2:1 a podobně jako v zápase dokázali také otočit sérii. Prohrávali ji 0:1, ale nyní vedou 2:1 na zápasy. V následujícím utkání, může Moskva udělat výrazný krok k výhře. Hosté dnes vyhráli díky takticky velmi dobře odehrané třetí třetině.

59:53
    Ivan Tělegin (CSKA Moskva) vyhazuje a pro hosty už je to dobré.

59:40
    Omsk drží pásmo.

59:20
    Kirill Gotovec (Omsk) má kotouč ve svém pásmu, rychle se domácí dostali do útočného pásma, ale přišli o něj.

59:04
    Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) zblokoval dobou střelu soupeře.

58:36
    Ilja Kovalčuk (Omsk) vybojoval kotouč, aktivně hrají domácí.

58:11
    Šimon Hrubec (Omsk) je na střídačce, domácí hrají v šesti.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:23
    Avangardu už mnoho času nezbývá. Následně se rychle do šance dostali dosté. Ivan Tělegin (CSKA Moskva) mohl zakončovat, ale pokus spoluhráče byl zblokovaný.

Dnešní utkání sleduje 2 399 diváků.

57:12
    Špatná hostující rozehrávka. Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou CSKA.

56:47
    Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.

56:25
    Domácí hokejisté hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale výborně pracuje hostující zadní řada.

56:00
    Omsk kombinuje v útočném pásmu, Alexandr Chochlačov před brankou čekal na přihrávku, ale puk nedostal.

55:30
    Jegor Činachov (Omsk) se sice dostal do útočného pásma, ale proti přesile se neprosadil. Následně Moskva vyhodila za cenu zakázaného uvolnění.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, CSKA vede o jednu branku a má k výhře blíže.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Boucher (Knight, Kaski) – 19. Okulov (Alexandr Popov), 49. Šalunov (Okulov, M. Robinson)

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov, Běreglazov, Gotovec, Čisťakov, Kaski, Gončarov – Boucher, Knight, K. Kostin – Činachov, Zernov, Kovalčuk – K. Semjonov, Tolčinskij, Chochlačov – Dědunov, N. Komarov, Stas – Kablukov.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Rykov, Kiselevič, Blažijevskij, M. Robinson, Ibragimov – P. Karnauchov, Andronov, M. Kempe – Okulov, Alexandr Popov, Šalunov – Leipsic, Slepyšev, Loktionov – Světlakov, Sorkin, Tělegin – Afanasjev.

Rozhodčí: Beljajev. Gofman – Lazarev, Šalagin

Diváci: 2 399