NHL
Winnipeg – Toronto 3:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Columbus 3:1 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 5:1 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:3 (kon.) | Buffalo – Boston 1:5 (kon.)
Florida – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – Dallas 7:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 2:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 0:3 (kon.)
New York Rangers
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Philadelphia Flyers
Pátek 23.04.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (03:55:37)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:36 (14:11, 11:14, 10:11)
    Zblokované střely – 14:10
    Vyhraná vhazování – 33:35
    Trestné minuty – 12:6
    Hity – 12:19

Hokejisté Philadelphie vítězí v Madison Square Garden 3:2! Hosté přitom od 10. minuty prohrávali po gólu Brendana Smithe a dlouho se pak střelecky trápili. Nakonec ale našli svého hrdinu, kterým se stal James van Riemsdyk. Ten ve 36. minutě vyrovnal, když v přesilovce nedobrovolně tváří usměrnil za záda do té doby neprůstřelného Šesťorkina puk po ráně spoluhráče Konecnyho. Místo radosti musel van Riemsdyk zamířit na ošetřovnu, ovšem do třetí třetiny se s celoobličejovým krytem vrátil na led a v 51. minutě se opět prosadil v přesilové hře. Tentokrát už holí tečoval střelu Provorova. Náskok Letců poté ještě navýšil Jakub Voráček. Přesně dvě minuty před koncem závěr duelu zdramatizoval bombou od modré Artěmij Panarin, vyrovnat už však Rangers nestihli.

59:52
    Voráček dokázal zasáhnout puk ze vzduchu a poslat ho alespoň do středního pásma!

59:19
    Zakázané uvolnění hostí.

58:59
    Střelu Pavla Bučněviče z pravé strany vyrazil Elliott. Poté dokázal pokrýt i dorážku Ryana Stromea a na druhý pokus pak stejný hráč vyhnal své spoluhráče do středního pásma.

58:30
    Branka Rangers je opět prázdná!
    58:00 Artěmij PANARIN - 2:3

58:00
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak tohle bylo rychlé! Zibanejad čistě vyhrál buly na Adama Foxe, který puk posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten dělovkou od modré čáry snižuje na 2:3. Asistence: Adam Fox a Mika Zibanejad.

57:56
    Ano! Rangers to zkoušejí v šesti, tedy bez gólmana...

57:56
    Po ráně Brendana Smithe se puk odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde ho Elliott přikryl. Rangers si berou time-out a vypadá to, že Igor Šesťorkin už zůstane na střídačce.

57:29
    Hosté teď drží kotouč na svých hokejkách a čas ubíhá.

56:50
    Justin Braun teď vyhodil tak, že se puk zastavil ještě v obranném pásmu Rangers. Nemohlo se tak jednat o icing.

56:01
    Jakub Voráček si vyjel zpoza branky až před brankoviště, odkud přestřelil domácí svatyni! Pěkná akce českého útočníka Flyers.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Br. Smith (K'A. Miller, Chytil), 58. Panarin (Fox, Zibanejad) – 36. J. van Riemsdyk (Konecny, Provorov), 51. J. van Riemsdyk (Provorov, K. Hayes), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Br. Smith, K'A. Miller, Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Kreider (A) – Kravcov, Rooney, B. Howden.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov, Hägg, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes (A), Farabee – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Pancich, Racicot