SHC Maloměřice – Královo Pole 33:23 (kon.) | Nové Veselí – Hranice 33:30 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
33:30 (15:18)
TJ Cement Hranice
Sobota 24.04.2021, 14:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Play-out Chance Extraligy mužů • 4. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 33:30 (15:18)
    Nejvíce branek: Kocich 6, Flajsar 6/2, Bartůněk 5 – Magrla 6/2, Čadra 6, Zbránek 5. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5. Vyloučení: 7:7.

V reprezentační pauze si Veselí s Kénikem předehrají šesté, závěrečné kolo skupiny „o udržení“, a to druhého května od 15:00. Poslední zápas tak čeká Veselí na státní svátek, 8. května od 17:00, kdy se postaví Maloměřicím.

Právě u tohoto utkání se na vás budu těšit opět z veselské ZDT Arény. Do té doby se mějte fajn, užívejte přicházejícího léta a budu se za dva týdny z Veselí těšit napočtenou! (15:49:00)

Velkolepý obrat ve druhém poločase ve finále vynesl Veselí výhru 33:30, i když to na zlom ve skóre dlouho nevypadalo. Hranice dlouho držely vedení o dvě až tři branky, zápas se zlomil od 43. minuty dále. Od 43. – 52. minuty totiž vyhráli domácí tuhle část zápasu 6:2 a rázem vedli o dvě branky. Hranice pak v závěru předvedly zbytečnou nedisciplinovnost, navíc zakončovaly z nepřipravených pozic a bylo vidět, že již tlačí útok kvůli blížícímu se konci zápasu. Na domácí straně se ale rozchytal Studený, a když Zbránek na konci 57. minuty dostal rovnou zbytečné 2+2 minuty za nesportovní chování, bylo víceméně jasno. Po výhře 32:30 se tak Sokol přiblížil na tři body a ještě může teoreticky pomýšlet na to, že by skončil desátý. Ve vlastních rukách to však rozhodně nemá.

Konec zápasu. (33:30)
    60
    Tři sekundy před koncem navíc dotáhl souhru z levého křídla bez potíží Bartůněk a ustanovuje tak konečný výsledek, který je 33:30! (33:30)

60
    13 sekund před koncem ještě přichází oddechový čas pro domácí celek! (32:30)
    60
    Piwko proměnil střelou k tyči, nicméně vzhledem k tomu, kolik zbývá času, je již hotovo. (32:30)

60
    Ještě jedna sedmička pro Hranice. Dodica stáhl Fulnečka k zemi a závěr zápasu stráví na lavičce. (32:29)
    59
    Pravděpodobně je hotovo. Gregorovič měl prostor na pivotu, dostal tam i přihrávku a Sokol už může pomalu slavit! (32:29)
    59
    Magrlovy náskoky z pravého křídla fungují, Studený šel zasahovat na přední tyč, přičemž Magrla pohodlně zakončil na zadní. (31:29)
    58
    Kocichův šestý gól a hranické trápení v obraně pokračuje. Veselí je skutečně blízko výhře po velkém obratu, stále však zbývá zhruba dvě a půl minuty. (31:28)

57
    Zbránek zcela zbytečně nechal průchod emocím a dnes dohrál! Nejprve za faul dostal dvě minuty, následně si však neodpustil k domácí střídačce a delegátovi gesta, načež dostal druhou dvojku. Je z toho tak čtyřminutový trest a vzhledem k tomu, že do konce zbývá 3 minuty a 48 sekund, tak má po zápase! Navíc Cement bude hrát až do konce zápasu oslaben o jednoho hráče. (30:28)
    57
    Kocich to na střední spojce urval, ze šesti metrů nekompromisně zavěsil a přibližuje domácí zase o něco blíže výhře! (30:28)

56
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl). (29:28)
    56
    Čadra sice nejprve neprostrčil míč na pivota pro Fulnečka, jenže měl odražený míč a i přes svěrák od Dodicy se Štohanzlem zakončil gólově. (29:28)

55
    Flajsar ale zaváhal, nic nevymyslel a napálil jenom střed branky. Tudy cesta k proměněné sedmičce nevede... (29:27)

55
    Sedmička pro Veselí, Rumian zezadu nabral zakončujícího Krčála a půjde na dvě minuty ven! (29:27)

54
    Protesty doprovázely odebrání míče domácím, do věci se vložily obě střídačky a bylo nutno chvíli počkat, než se emoce uklidní. Ve finále to však bylo stejně jedno, hosté šli do útoku velmi rychle a zakončovali skrze Rumiana, střelu doprostřed branky má ale Studený! (29:27)