Philadelphia – New Jersey 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 6:3 (kon.) | Tampa – Columbus 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 26.04.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších hokejových přenosů zase někdy na viděnou. (03:57:14)

Další utkání odehrají hokejisté Tampy Bay Lightning za dva dny na ledě Chicaga. Columbus bude o ukončení hrozivé série usilovat doma v souboji s předposledním Detroitem.

Hity – 16:17

Dramatický zápas mezi Tampou Bay a Columbusem je u konce. Domácí favorit šel v duelu do vedení, když se ve 12. minutě prosadil Ondřej Palát. Columbus ale dovedl skóre otočit a dvakrát vedl. Pod obě domácí vyrovnávací trefy se asistencemi podepsal znovu Palát, který v utkání zaznamenal celkem tři kanadské body. Dramatické střetnutí nakonec dospělo do prodloužení, kde po pouhých deseti vteřinách rozhodl o deváté porážce Columbusu v řadě přesnou střelou do levého horního růžku Hedman. Tampa vyhrála podruhé v řadě a ztrácí na druhou Floridu jediný bod. Columbus je v tabulce Centrální divize nadále poslední.

60:10 Victor HEDMAN - 4:3

60:10
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to byla rychlovka! Tampa po deseti vteřinách prodloužení rozhoduje o svém vítězství! VICTOR HEDMAN dostal zpětnou Pointovu přihrávku mezi kruhy a přesnou ranou zápěstím do levého horního růžku nad Merzlikinsovu vyrážečku učinil za dramatickým duelem pověstnou tečku. Asistence: Brayden Point.

60:01

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 33:22
    Vyhraná vhazování – 27:28

60:00

59:26
    Mathieu Joseph přihrával před branku na Rosse Coltona. Ve z pětiny zaplněném hledišti to po teči jen zahučelo.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Po nepřesné ráně Michaela Del Zotta musí hosté rozehrávat ze své poloviny.

58:20
    Převaha Tampy již není v posledních minutách tak výrazná. Zdá se, že zápas míří do prodloužení.

57:18
    Mikko Lehtonen upadl kousek za modrou čáru. Ze země stačil odehrát puk do rohu kluziště a zamezit tak přípravnému protiútoku Tampy.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 12. Palát (B. Point), 27. M. Joseph (B. Point, Palát), 43. Barre-Boulet (Palát, Hedman), 61. Hedman (B. Point) – 18. Grigorenko (Gavrikov, Lehtonen), 20. Robinson (Bjorkstrand, Domi), 41. Robinson (Domi, Bjorkstrand)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák (A), Hedman, D. Savard (A), McDonagh, L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson, Cirelli (A), Killorn – M. Joseph, Colton, Maroon.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (43. Merzlikins (A)) – S. Jones, Del Zotto, Lehtonen, Gavrikov, Bayreuther, Kukan (A) – Atkinson, Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Domi, Robinson – Gerbe, Texier, Matteau – Grigorenko, Dunne, MacInnis.

Rozhodčí: Lambert, L'Ecuye – Racicot, MacPherson