Ath. Bilbao – Valladolid 2:2 (kon.)
Athletic Bilbao
2:2 (1:0)
Real Valladolid
Středa 28.04.2021, 19:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 33. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek večera. Na viděnou. (21:13:06)

V příštím kole bude Bilbao bojovat o body na horké půdě Vaclíkovy Sevilly. Valladolid bude hostit Real Betis.

Bilbao v posledních sedmi kolech hned šestkrát remizovalo. Díky dnešnímu bodu si Athletic polepšil o jednu pozici na deváté místo. Valladolid se vrátil na sedmnáctou, resp. první nesestupovou pozici, na které je o skóre před Elche.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.

Zprvu nezáživné utkání mezi Bilbaem a Valladolidem se po změně stran přeci jen strhlo v zajímavou podívanou. Domácí v utkání dvakrát vedli, hosté ale vždy zvládli reagovat a nakonec si odvážejí bod. Skóre otevřel ve 14. minutě hezkou křižnou střelou levačkou do pravého spodního růžku Morcillo. Podruhé se stav měnil dvacet minut před koncem řádné hrací doby. Plano odcentroval z pravé strany na hlavu Orellany a ten hlavičkoval k levé tyčce. Nerozhodný stav vydržel jen šest minut. Poté nabral střídající Iňaki Williams rychlost na levé straně a poslal na zadní tyč kolmici, kterou uklízel Raúl García do prázdné branky. Bilbao ale víkendovou výhru nad lídrem soutěže nepotvrdilo. V 85. minutě zakončoval po přihrávce z pravé strany ze středu šestnáctky k pravé tyči Weissman.

90+3

90+3
    Zápas spěje k dělbě bodů. Bilbao zakládá zřejmě poslední akci, domácí jsou ale v závěru zápasu v křeči.

90+3
    Již se rozběhla třetí minuta nad rámec řádné hrací doby a konečně už víme, že budou tou poslední, kterou sudí Cordero nastaví.

90+2
    Zpoza velkého vápna se do balonu opřel Sergi Guardiola. Jeho střela byla sražena na rohový kop.

90+1
    Fotbalisté Bilbaa dostali míč po rohovém kopu do středu hřiště. Stále čekáme na údaj o nastaveném čase.

90
    Hosté teď po Weismannově dloubnutí jako jeden muž reklamovali domácí hru rukou uvnitř šestnáctky. Rozhodčí ale ukázal, že kopat se bude jen od rohového praporku, nikoliv z puntíku.

89
    Ke křižné přízemní střele zpoza šestnáctky se odhodlal Pablo Hervías. Unai Simón musel na zem, balon ale bez větších potíží lapil.

88
    Tentokrát postupný útok domácího výběru. Jeho výsledkem je ale jen rychlá protiakce Valladolidu.

87
    Další akce Realu. Zpoza pokutového území střílel nepřesně střídající Roque Mesa.

86
    Valladolid je gólem nabuzen. O další střelecké zakončení se pokoušel Sergi Guardiola. Jeho pokus byl zblokován.

85
    Real Valladolid právě vstřelil branku!
    Hosté podruhé srovnávají stav! Jankovu přihrávku z pravé strany pouštěl Óscar Plano šikovně za sebe. SHON ZALMAN WEISSMAN se vypořádal s bránícím Núňezem a zakončením k pravé tyči překonal bezmocného Unaie Simóna. Ten se za jeho střelou, kterou měl lehce do protipohybu, jen ohlédl.

83
    Unai Simón prodlužoval Nachův kratší centr z levé strany konečky prstů za zadní tyč. Poté přišel centr z pravé strany, kterého už se domácí brankář definitivně zmocnil.

82
    Valladolid kombinuje po pokaženém vhazování Balenziagy s míčem na polovině Bilbaa. Zatím poměrně daleko od pokutového území.

81
    Iñaki Williams vedl rychlou akci Bilbaa po pravé straně. Neuspěl ale v souboji jeden na jednoho a o merunu přišel.

Filip Lefenda

Branky: 14. Morcillo, 76. Raúl García (I. Williams) – 70. Orellana (Plano), 85. Weissman (Janko)

Karty:   61. Sancet (ATB)

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (64. I. Gómez), Dani García, Unai López (72. Vesga), Morcillo (62. N. Williams) – Villalibre (72. I. Williams), Sancet (62. Raúl García).
    Náhradníci: Ezkieta – Yeray, Raúl García, I. Gómez, Lekue, Paredes, Vesga, Vicente, I. Williams, N. Williams.

Real Valladolid: Masip (C) – Janko, Fernández (79. Olivas), Aljámik, Nacho Martínez – Plano, Fede (79. Guardiola), Alcaraz (62. Mesa), Orellana (79. Hervías) – Weissman, Maranhão (62. Míchel).
    Náhradníci: Roberto – Bruno González, Guardiola, Míchel, Hervías, Olaza, Mesa, Olivas, Jota, L. Pérez, K. Pérez, Rubio.

Rozhodčí: A. Cordero – J. Martínez, J. Méndez