Ústí n. L. – Prostějov 1:2 (kon.) | Táborsko – Třinec 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Blansko 1:0 (kon.)
Jihlava – Vlašim 3:3 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:2 (0:2)
1. SK Prostějov
Pátek 30.04.2021, 14:30 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Arma se dočkala ve druhém poločase pouze snížení, když v 50. minutě se do listiny střelců zapsal Václav Prošek. Domácí, kteří nastřelili ve 48. minutě břevno, na bodový zisk již nedosáhli, naopak Prostějov po brankách Tomáše Zlatohlávka a Jakuba Kopřivy potvrdil roli nejlepšího venkovního týmu soutěže.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:45:03)

Pozápasové statistiky:
    :

Branky: 50. Prošek – 20. Zlatohlávek, 34. Kopřiva.
    ŽK: 9. M. Bílek, 61. Miskovič – 32. Píchal, 45. Bala.
    Střely na branku: 2:8 (0:5).
    Střely mimo branku: 8:4 (3:2).
    Rohové kopy: 11:2 (6:0).
    Ofsajdy: 1:3 (1:2).
    Fauly: 19:23 (8:11).
    Držení míče (v procentech): 47:53 (52:48).

90+3
    Konec zápasu. Sudí Tomáš Ulrich opět předčasně ukončil druhou půli, ve které se z nastavení odehrálo dvě minuty a padesát sedm sekund.

90+3
    Prostějov dokázal dostat hru na útočnou polovinu a snaží se zabránit případnému snížení.

90+1
    Střídání Prostějova. Jana Koudelku střídá Jiří Spáčil.

90+1
    Tutovka Ústí nad Labem při samotné "power-play"! Centr Vasila Kušeje hlavičkoval neúspěšně Marián Tvrdoň.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ve druhé půli tři minuty.

89
    Domácí se marně snaží zakončit a vyrovnat.

87
    Z protiútoku po přihrávce Davida Píchala prověřil pozornost domácího gólmana Jakub Kopřiva, z dorážky pálil David Jurásek do boční sítě.

86
    Na centr Michala Bílka z přímého volného kopu nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, Filip Mucha bude odkopávat od vlastní brány.

85
    David Jurásek z levé strany neohrozil bránu Mariána Tvrdoně.

82
    Z přečíslení tři na nikoho se za Prostějov prosadil David Píchal! Branka naštěstí pro domácí není uznána pro ofsajd (na ofsajdy 1:3).

80
    Tři hráči nyní na pokyn svých trenérů opustí hřiště. Kvůli zranění odstupuje autor poslední branky Václav Prošek, kterého nahradí Matthew Cantin. Kapitánskou pásku přebírá Michal Bílek.

V celku Prostějova přenechá Tomáše Zlatohlávek místo Jakubu Matouškovi, Lubomír Machynek pro změnu pouští na hrací plochu Šimona Šmehyla.

79
    Brankář Prostějova se zmohl pouze na odkop do autu.

77
    Arma si vytvořila tlak, kterému zatím hosté úspěšně čelí.

74
    Václav Prošek se připravuje k zahrání jedenáctého rohu Ústí nad Labem. Pro porovnání hosté kopali rohové kopy dnes pouze dva.

73
    Jakub Kopřiva z bezprostřední blízkosti trefil ústeckého brankáře, který vyrazil zakončení nejlepšího střelce Prostějova na rohový kop.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 50. Prošek – 20. Zlatohlávek, 34. Kopřiva

Karty:   9. M. Bílek (UNL), 61. Miskovič (UNL) – 32. Píchal (PRO), 45. Bala (PRO)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 8:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:23.
    FK VIAGEM Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, Brak, M. Bílek – Miskovič (72. Gollnack), Jiránek (46. Chodora) – Prošek (C) (80. Cantin), Čičovský (46. Kušej), Emmer – Koubek (72. Ikugar). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.
    Náhradníci: D. Němec – Hudec, Chodora, Cantin, Gollnack, Ikugar, Kušej.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek (80. Šmehyl), Schuster (C), Bala, Sečkář (69. Zapletal) – Koudelka (90+1. Spáčil), Omale, Kopřiva, Jurásek – Píchal, Zlatohlávek (80. Matoušek). Trenéři: Pavel Šustr, Peter Aleksijević.
    Náhradníci: Bárta – Šmehyl, Matoušek, Dittmer, Bialek, Spáčil, Zapletal.

Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Líkař – Krejsa; delegát: Beneš; technický delegát: Kořínek

Diváci: hráno bez diváků