Bordeaux – Rennes 1:0 (kon.) | Brest – Nantes 1:4 (kon.) | Dijon – Méty 1:5 (kon.)
Lorient – Angers 2:0 (kon.) | Nîmes – Remeš 2:2 (kon.) | Montpellier – Saint-Étienne 1:2 (kon.)
Monaco – Lyon 2:3 (kon.)
Nîmes Olympique
2:2 (0:1)
Stade de Reims
Neděle 02.05.2021, 15:00 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Nîmes uhrálo s Remeší pouze bod a záchrana se mu vzdálila

Olympique přitom nezačal vůbec špatně. Už po čtvrt hodině měl na svém kontě tři šance, jenže ho trápila koncovka. Své by o tom mohli vyprávět Zinedine Ferhat a Sidy Sarr. Za Remeš se osmělil jeho nejlepší střelec Boulaye Dia, prosadil se ale někdo jiný. Teprve 19letý mladík Nathanael Mbuku skóroval ve 30. minutě a kromě něj už nikdo jiný síť v prvním dějství nenapnul.

Skóre se znovu měnilo hned po změně stran, kdy se k radosti domácích šťastně trefil Renaud Ripart. Na jeho trefu navázal dvacet minut před koncem Moussa Koné a dokonal tím obrat. Jenže hosté ani přesto, že ve zbytku sezony už nemají o co hrát, nechtěli dát svou kůži lacino. V 80. minutě proto Alexis Flips srovnal na konečných 2:2.

Remíza je pro Nîmes špatná z toho důvodu, že oba jeho konkurenti v boji o záchranu své zápasy vyhráli. Ztráta Nîmes na sedmnáctý Lorient vzrostla tři kola před koncem ze čtyř bodů na šest, barážové Nantes pak odskočilo na rozdíl dvou bodů. (17:05:52)

Držení míče: 48% : 52%.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:2.
    Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.

90+4

90+4
    Na samém konci zápasu Nîmes ubránilo roh. Je jasné, že s Remeší si body rozdělí.

90+2
    A obě mužstva měla k vytoužené brance zatraceně blízko! Nejprve Chavalerinova bomba otřásla Reynetem, na druhé straně pak spoluhráčem připravenou pozici promrhal Lamine Fomba, když z malého vápna trestuhodně minul branku! Tohle domácí bude mrzet...

90
    Poslední čtyři minuty mají týmy na to, aby strhly výhru na svou stranu.

89
    Matteo Ahlinvi absolvoval na útočné polovině dva hlavičkové souboje. Sice oba vyhrál, ale k vítězstvím v tom druhém si pomohl nedovoleně. Domácí se tak z okolí vápna budou muset vystěhovat.

87
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Gaëtan Paquiez, přichází Patrick Burner.

87
    Domácí gólman čelil standardce dva metry za šestnáctkou. Postavil si proto čtyřčlennou zeď, kterou exekutor volného kopu nebyl schopen prostřelit.

86
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Haris Duljević.

85
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Matteo Ahlinvi.

83
    Ten domácím nevyšel podle představ.

82
    Nimes se touží vrátit do vedení. Z toho důvodu se Renaud Ripart odhodlal k centru, který jeden z bránících fotbalistů odvrátil na rohový kop.
    80. Alexis FLIPS - 2:2

80
    Reims právě vstřelilo branku!
    Deset minut před koncem je srovnáno! Thomas Foket na pravém okraji vápna zpracoval těžký míč pro ALEXISE FLIPSE, jehož nepovedený centr skončil po odrazu o zadní tyčku v síti. Velice šťastná trefa pro Remeš.

80
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Kaj Sierhuis.

78
    Není divu, že hosté teď raději uklidňují hru.

76
    A s Remeší mohlo být ještě hůře! Niclas Eliasson si u hranice vápna před obráncem hodil balon na levačku a skákavou střelou potrápil Rajkoviće. Na dorážku ještě spěchal Renaud Ripart, ale to už měl srbský gólman balon pod kontrolou.

75
    Statistika držení míče: 55% : 45%.

Lukáš Jasoněk

Branky: 47. Ripart, 71. Koné (Ferhat) – 30. Mbuku (Chavalerin), 80. Flips (Foket)

Karty:   45. Paquiez (NOQ), 72. Koné (NOQ) – 21. Zeneli (REI), 56. De Smet (REI)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.
    Nîmes Olympique: Reynet – Paquiez (87. Burner), N. Ueda, Landre, Meling – Sarr (46. Fomba) – Ripart (C), Benrahou (64. Eliasson), Deaux (85. Ahlinvi), Ferhat – Koné (86. Duljević).
    Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Aribi, Burner, Duljević, Eliasson, Fomba, Miguel, Guessoum.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Munetsi, Abdulhamíd (C), De Smet – Cassama (73. Flips) – Dia, Lopy, Chavalerin, Mbuku (80. Sierhuis) – Zeneli (64. Kutesa).
    Náhradníci: Diouf – Cafaro, F. Doucouré, Drameh, Flips, Kutesa, Maresic, Sierhuis, Touré.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Drouet