Rusko – Bělorusko 5:2 (kon.) | Kanada – Česko 10:3 (kon.)
konec
Rusko
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Bělorusko
Pondělí 03.05.2021, 19:40 • Children's Health StarCenter, Plano • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále
Partner:
  48:34 Vsevolod GAJDAMAK - 5:2
   
  48:34
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A rázem je to zase náskok Rusů tříbrankový. VSEVOLOD GAJDAMAK potrestal špatnou rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu, vypíchl kotouč a poté zblízka nedal Čajkovi žádnou šanci – 5:2. Bez asistence.
  46:23 Ivan MIROŠNIČENKO - 4:2
   
  46:23
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové opět odskakují na dvoubrankový rozdíl. IVAN MIROŠNIČENKO se z obranného pásma rozjel až do teritoria Bělorusů, kde střílel z levé strany. Kotouč ale vyrazil Čajka pouze před sebe a následně tak stejný hráč za jeho záda dorazil svou vlastní střelu – 4:2. Bez asistence.
  31:17 Fedor NIKOLAJENJA - 3:2
   
  31:17
  Bělorusko právě vstřelilo branku!
  No a pozor, už je to jen o jediný gól. FEDOR NIKOLAJENJA bez přípravy vystřelil v prostoru mezi kruhy a jeho rána končí za Ivanovem – 3:2. Drama je tedy na světě. Asistence: Ivan Anoško.
  27:55 Ilja MOROZOV - 3:1
   
  27:55
  Bělorusko právě vstřelilo branku!
  Bělorusové se přeci jen dočkali a snižují na rozdíl dvou branek. Z prostoru mezi kruhy se svižnou střelou prosadil ILJA MOROZOV a už to s jeho týmem vypadá o něco lépe – 3:1. Asistence: Miroslav Michaljov a Daniil Rohač.
  22:48 Arťom DUDA - 3:0
   
  22:48
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Hned po vhazování před Čajkou se to už povedlo a Rusové mají náskok o tři góly. Jurov posunul puk na modrou čáru a odtud pak poslal nechytatelnou střelu ARŤOM DUDA – 3:0. Asistence: Danila Jurov a Fjodor Svečkov.
  15:18 Danila JUROV - 2:0
   
  15:18
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A tuto početní výhodu Rusové využívají a jdou do dvoubrankového náskoku. Na pravém kruhu se do střely opřel DANILA JUROV a ta končí až za zády Tichona Čajky – 2:0. Asistence: Arsenij Koromyslov.
  04:26 Matvej MIČKOV - 1:0
   
  04:26
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nyní se už Rusové ujímají vedení a otevírají účet tohoto čtvrtfinále. MATVEJ MIČKOV po převzetí kotouče byl za brankou soupeře, zamíchal pukem a ještě udělal obránci Běloruska kličku a sjel si před Čajku, kterému pak puk zasunul k protější tyči – 1:0. Asistence: Ilja Kvočko a Dmitrij Bučelnikov.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 5. Mičkov (Kvočko, Bučelnikov), 16. Jurov (Koromyslov), 23. Duda (Jurov, Svečkov), 47. Mirošničenko, 49. Gajdamak – 28. Morozov (Michaljov, Rohač), 32. Nikolajenja (Anoško)


  Rusko: S. Ivanov (Brinkman) – Grudinin, Makarov, Novikov, Koromyslov, Sapunov, Figurin, Duda – Mirošničenko (C), Svečkov (A), Jurov – Čibrikov, Ivancov (A), Poltapov – Bučelnikov, Kvočko, Mičkov – Gajdamak, Mechovov, Lazutin – Katělevskij.
  Bělorusko: Čajka (Žigalov) – Kuzmin, Sazanovič, Parfenjuk (A), Suščinskij, Stasenko, Rohač, Gavrilov – Šilo (C), Klavdijev, Klimovič – Polšakov, Morozov (A), Michaljov – Javaš, Ignatěnko, Sotišvili – Loško, Sidorov, Anoško – Nikolajenja.

  Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Wilk (USA) – Briganti (USA), Zunde (LAT)