Florida – Dallas 5:4 (po pr.) | New Jersey – Boston 0:3 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:6 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 7:2 (kon.) | Carolina – Chicago 5:2 (kon.) | Montreal – Toronto 3:2 (po pr.)
Columbus – Nashville 3:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 4:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.) | Minnesota – Vegas 6:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
Vancouver – Edmonton 3:5 (kon.) | San Jose – Colorado 4:5 (po pr.)
New York Rangers
3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Washington Capitals
Úterý 04.05.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi New York Rangers a Washington Capitals.

Washington Capitals se momentálně nachází na druhé pozici východní divize a s předstihem si zajistil postup do vyřazovacích bojů. Capitals momentálně na vedoucí Pittsburgh ztrácejí dva body, naopak na případnou ztrátu bodů čeká dvojice New York Islanders a Boston Bruins. Washington Capitals v posledních dvou duelech prohrál, v obou případech se jednalo o domácí porážky proti Pittsburghu. Ve druhém zápase se dokonce Capitals nepovedlo vstřelit ani jednu branku a soupeř si tak odvezl vítězství poměrem 3:0. Washington Capitals by dnes potřeboval bodovat.

Na opačné straně stojí New York Rangers, který se zřejmě do vyřazovacích bojů nepodívá. New York Rangers se nyní nachází na páté pozici východní divize a na čtvrtý Boston aktuálně ztrácí osm bodů, nicméně Bruins mají hned o dva zápasy méně. New York Rangers rovněž v posledních dvou duelech prohrál, dvakrát totiž sehrál souboj proti New Yorku Islanders, kterému se povedlo pokaždé vyhrát. New York Rangers navíc během obou duelů nedokázal vstřelit ani jednu branku a do tohoto zápasu půjde s vizitkou, že bude muset získat oba body.

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, K'A. Miller, Br. Smith, Reunanen, Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Panarin (A) – Kakko, R. Strome, Lafreniere – Blackwell, Chytil, Kravcov – J. Gauthier, Rooney, Barron.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, Dillon, T. van Riemsdyk, Chára, Jensen – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Mantha, Eller, Sheary – Sprong, Hathaway, M. Raffl – Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: McCauley, Charron – Daisy, Sericolo.

Dozněla hymna Spojených států amerických a nyní už může odstartovat samotné utkání.

00:01

01:04
    Lars Eller podrazil Filipa Chytila. Rangers si zahrají přesilovku.

01:47
    Nick Jensen vyhodil kotouč za domácí branku.

02:13
    Také teď se podařilo hostům vyhodit.

02:27
    Hosté se nyní osvobodili obloučkem Toma Wilsona.

03:16
    Caps jsou už v plném počtu. Nahození ze středního pásma nyní raději podržel Vítek Vaněček v brance Washingtonu.

03:36
    Lars Eller vypíchl puk rozehrávajícímu Panarinovi. Do brankové příležitosti se však nakonec neprobojoval.

04:09
    Hosté v přečíslení 2 na 1! Obránce Smith kryl přihrávku a Daniel Sprong to tak vzal na sebe. Dojel až před Šesťorkina, kterého zkusil naznačením rameny rozhýbat, ovšem brankář Rangers si se zakončením mezi betony poradil!

05:15
    Propagační pokus Larse Ellera podržel Igor Šesťorkin ve své lapačce a přerušil tak hru.

06:00
    Od modré čáry vystřelil Dmitrij Orlov. Jeho krajan Šesťorkin byl připraven.

06:48
    Po ráně Filipa Chytila neudržel Vaněček puk na hrudi a ten mu vypadl před prázdnou branku. Vitalij Kravcov toho však nedokázal využít. Než totiž kotouč bekhendem zkrotil, tak mu protihráč zablokoval hokejku!

07:14
    Na druhé straně zaměstnal Šesťorkina střelou od modré Brenden Dillon. Po zákroku brankáře domácích následuje reklamní přestávka.

07:45
    Vaněček měl opět štěstí! Artěmij Panarin zblízka orazítkoval tyčku!

09:15
    Hosté mají v zápise jen 17 hráčů do pole. Na poslední chvíli totiž vypadl z jejich sestavy Jevgenij Kuzněcov. Oficiálně z disciplinárních důvodů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:49
    Za držení hole je vyloučen domácí Brendan Smith. První přesilovku si zahraje Washington.

10:06
    Z vrcholu levého kruhu střílel z voleje Daniel Sprong. Šesťorkin se včas přesunul.

11:04
    Zatím dobrá přesilovka Capitals. Ti vyslali na branku soupeře několik střel, ale Šesťorkin odolává!

11:36
    Domácí se konečně vymanili z náporu soupeře a dokázali vyhodit.

11:50
    Rangers v plném počtu.

12:13
    Conor Sheary nahodil puk na Šesťorkina ze středního pásma. Ruský gólman Newyorčanů hru přerušil a tak je tu čas na další reklamní pauzu.

12:40
    Tarmo Reunanen napřáhl až ke stropu haly a vypálil na Vaněčka. Ten ale našel puk ve svém klíně.

13:55
    Střely na branku – 5:10

14:04
    Puk vypadl z hrací plochy. Máme tu poslední reklamní pauzu v první třetině.

14:12
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté po zahájení hry rychle skórovali, byť se vhazovalo v jejich obranném pásmu! Puk se dostal na pravé křídlo k NICOVI DOWDOVI, který si nabruslil až do střelecké pozice a našel mezírku mezi betony brankáře Šesťorkina. Asistence: Carl Hagelin a Garnet Hathaway.
    14:12 Nic DOWD - 0:1

15:44
    A hosté vedou o dvě branky! Skvělé fotbalové vlohy ukázal Michael Raffl, který přihrávku Toma Wilsona tečoval před branku efektní patičkou. Navíc našel přímo hůl osamoceného CONORA SHEARYHO, jenž zblízka skóroval. Asistence: Michael Raffl a Tom Wilson.
    15:44 Conor SHEARY - 0:2

16:10
    Hosté tedy zmrazili soupeře dvěma rychlými zásahy. Rangers se budou muset rychle otřepat.

18:00
    Rangers právě vstřelili branku!
    A Rangers se vracejí do zápasu! Atěmij Panarin dostal přihrávku od Bučněviče a sklepl puk doleva na rozjetého MIKU ZIBANEJADA, který ranou ke vzdálenější tyčce překonal Vaněčka – 1:2. Asistence: Artěmij Panarin a Pavel Bučněvič.
    18:00 Mika ZIBANEJAD - 1:2

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:36
    Kaapo Kakko našel zadovkou od zadního mantinelu Vitalije Kravcova. Tomu se puk odrazil do nohou pod připraveného Vaněčka.

19:57
    Michael Raffl se ještě dostal do samostatného úniku! Výborný bekčekink však předvedl obránce K'Andre Miller, který protihráče čistě rozhodil a Rafflovi kotouč při pokusu o forhendovou kličku ujel z hole.

20:00

Po první třetině prohrávají Rangers s Washingtonem 1:2. Na první gól se čekalo do 15. minuty, kdy na pravém křídle unikl domácí obraně Nic Dowd, který se trefil mezi betony Šesťorkina. O minutu a půl později navíc Raffl našel fotbalovou patičku Conora Shearyho a ten zvýšil na rozdíl dvou zásahů. Newyorčané zaveleli k protiofenzivě v 18. minutě, kdy se z levé strany přesně trefil Mika Zibanejad.

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

Caps budou dohrávat utkání pouze s 10 útočníky. Hned v úvodu utkání totiž odstoupil ze hry kapitán Alexandr Ovečkin (zranění v dolní části těla) a dnes se už podle twitterového účtu Washingtonu do zápasu nevrátí.

20:01

20:28
    Brendan Smith obdržel přihrávku na modrou čáru a hned z první vystřelil. Moc nescházelo, puk minul o centimetry pravou tyčku z pohledu Vaněčka!

20:48
    Hostům byla pískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

21:12
    Tom Wilson dostal dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Rangers.

21:41
    Hosté vyhazují.

22:14
    Výborná souhra domácích! Po Bučněvičově nahrávce trefil Mika Zibanejad zblízka tyčku!

22:30
    Domácí to nyní sehráli podobně a tentokrát se už MIKA ZIBANEJAD nemýlil! Z mezikruží poslal kotouč do branky odrazem o pravou tyčku z pohledu Vaněčka. Obrana Capitals se ocitla na kolotoči – 2:2. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.
    22:30 Mika ZIBANEJAD - 2:2

23:02
    Domácí srovnali dvougólové manko a proti soupeři, který hraje ve výrazně oslabené sestavě, teď budou na koni.

24:35
    Domácí mladíci sehráli nádherně přečíslení 2 na 1! První muž loňského draftu Alexis Lafreniere si položil bránícího hráče a bekhendem předložil puk před branku předloňské dvojce KAAPOVI KAKKOVI. Ten rameny naznačil zakončení, nechal Vaněčka odklouzat do země nikoho a zasunul kotouč do volné klece – 3:2. Asistence: Alexis Lafreniere a Kevin Rooney.
    24:35 Kaapo KAKKO - 3:2

24:35
    Hosté reagují na obrat soupeře oddechovým časem!

25:17
    Mohlo být srovnáno! Z mezikruží vypálil Conor Sheary, ovšem Šesťorkin Rangers podržel.

26:07
    Hostů bylo na ledě šest a dostávají za to dvouminutový trest! Přesilovka NYR začne po reklamní pauze.

26:52
    Domácí opět v přesilovce rychle kombinovali. Nakonec přišla rána Miky Zibanejada, který při ní ale zlomil hůl. Vaněček tak měl ulehčenou práci.

27:11
    Vaněček si nyní dobře pokryl brankoviště, přes které nepustil nahrávaný puk. Naopak ho stačil přikrýt.

27:40
    Obrovský závar před Vaněčkem! Dorazit kotouč za brankovou čáru se snažil Pavel Bučněvič, Vaněček odolal s pomocí obránce van Riemsdyka!

27:40
    Následně se strhla obrovská šarvátka, kterou vyvolal známý rapl Tom Wilson! Ten skočil na ležícího Bučněviče a začal ho zezadu mlátit! Svému spoluhráči přispěchal na pomoc Panarin, který Wilsona odtáhl k mantinelu a tam rvačka pokračovala.

27:40
    Z dresu svlečený Tom Wilson ještě předvádí na trestné lavici provokativní gesta. Uvidíme, jaké rozhodčí nakonec vynesou tresty.

27:40
    Wilson byl nakonec rozhodčími zaslouženě odeslán do šaten. Ať už přímo za nesportovní zákrok na Bučněviče, tak za své následné chování.

27:40
    O trest více vyfasovali hosté, kteří se tak budou 20 sekund bránit ve třech! U Wilsona tam navíc svítí desítka. Do utkání by se tedy měl vrátit.

28:08
    Z přesilovky 5 na 3 domácí neskórovali. Caps už hrají ve čtyřech.

28:45
    V přesilových hrách je střelecky aktivní Mika Zibanejad. Vaněček vyrážel dva jeho pokusy.

29:41
    Hosté jsou již kompletní.

30:52
    Po střele Nicka Jensena vyrazil Šesťorkin puk před sebe. Dorážka Larse Ellera pak skončila zřejmě i s přispěním zákroku domácího gólmana vedle tyčky!

31:33
    Do nabídky spoluhráče vložil hokejku Michael Raffl, ovšem Šesťorkin podržel domácí dalším kvalitním zákrokem! Následuje reklamní přestávka.

32:15
    Hosté se o další pobyt v útočném pásmu připravili nepřesnou přihrávkou.

32:26
    Domácí lavička dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro Capitals.

32:32
    Domácí vyhráli buly a Adam Fox vyhodil.

33:10
    Ve vlastním oslabení se vydal dopředu Mika Zibanejad. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Carlson.

33:37
    Blackwell vybojoval pro domácí puk a jeho spoluhráč Rooney mohl vyhodit.

34:03
    Ránu Larse Ellera pokryl Šesťorkin, který přerušil hru.

34:11
    Domácí vyhazují a zdá se, že by oslabení měli přežít.

34:28
    Rangers jsou v plném počtu.

34:38
    Velká šance hostí! Šesťorkin zůstal po předchozím zákroku ležet na ledě, čehož nevyužil Anthony Mantha. Útočník Caps dorážel vedle branky!

36:03
    Domácí se snažili vyrazit do rychlého protiútoku. Rooney posouval puk za obranu na Morgana Barrona, se kterým se stačil vrátit Jensen.

36:31
    Od modré pálil Dmitrij Orlov, ránu mu zablokoval Barron.

37:38
    Filip Chytil se neprodral před Zdena Cháru. Ten využil horšího zpracování útočníka Rangers a sebral puk svou dlouhou holí.

38:30
    Hosté vyrovnávají! Skvělou práci odvedl při forčekinku Nic Dowd, který za brankou ukradl puk obránci Foxovi. Poté nabil spoluhráči Hathawayovi, jehož střelu z pravé strany vykopl Šesťorkin jen před sebe. Po následném závaru nejprve dorážel Nic Dowd a byl to právě GARNET HATHAWAY, jenž už dostal kotouč za záda ležícího brankáře Rangers – 3:3. Asistence: Nic Dowd.
    38:30 Garnet HATHAWAY - 3:3

40:00

Po čtyřiceti minutách je stav duelu mezi Rangers a Capitals nerozhodný 3:3. Domácí ve druhé části nejprve dokonali obrat z 0:2 na 3:2. Ve 23. minutě srovnal v přesilovce Mika Zibanejad a o chvíli později pak newyorští mladíci nádherně sehráli přečíslení 2 na 1. Po spolupráci s Lafrenierem se zapsal mezi střelce Kaapo Kakko. V polovině duelu navíc hosté, kteří už tak hrají v oslabené sestavě, přišli pro zbytek druhé části o Toma Wilsona, který byl vyloučen za napadení Bučněviče a navrch dostal desetiminutový osobní trest. Přesto se Caps podařilo krátce před přestávkou srovnat, když skvělou práci Nica Dowda zužitkoval Garnet Hathaway.

40:33
    Domácí Zac Jones dostává dvě minuty za podrážení. Přesilovka pro Capitals.

40:53
    Před brankou se dostal k dorážce Daniel Sprong, jenž ale nepřekonal Šesťorkina!

41:21
    V oslabení pláchl hostující obraně na levé straně Kevin Rooney. Jeho zakončení však končí na lapačce Vítka Vaněčka!

41:59
    Nyní vyvezl puk z domácího pohledu do bezpečí Bučněvič.

42:22
    Domácí teď v oslabení naopak propadli. Eller poslal do úniku Michaela Raffla, který šel do bekhendové kličky, ovšem Šesťorkin kotouč vytěsnil mimo svou branku!

42:50
    Domácí v plném počtu a dostali se do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Kakka netrefil puk před odkrytou brankou Ryan Strome!

44:02
    Ve třetí části se to zatím přelévá ze strany na stranu. Hodně zajímavý hokej.

44:37
    Pasáž, v níž se téměř nebránilo, zakončil gólem hostující DANIEL SPRONG! K tomu výrazně přispěl obránce Rangers Brendan Smith, jenž namazal kotouč před branku právě Sprongovi, který forhendovým blafákem objel Šesťorkina a zakončil do odkryté klece – 3:4. Bez asistence.
    44:37 Daniel SPRONG - 3:4

45:52
    Od modré čáry vypálil K'Andre Miller, puk je ve výstroji Vítka Vaněčka.

46:10
    Další velká šance hostí! Nicklas Bäckström zblízka nepropasíroval puk za záda Šesťorkina.

46:49
    Od modré nyní pálil Nick Jensen. Šesťorkin zakročil pravým betonem.

48:00
    Domácí teď působí opařeným dojmem a nedokáží se s pukem dostat do útočného pásma.

48:50
    Lafreniere nyní hledal Miku Zbanejada, který by to měl do prázdné branky, ale netrefil puk!

49:22
    Bekhendový pokus Daniela Spronga pokryl Šesťorkin. Ten pak puk raději přikryl a tak tu máme reklamní přestávku.

49:43
    Před branou zase číhal aktivní Sprong, který měl ale po přihrávce od zadního mantinelu zablokovanou hokejku.

50:08
    Střelu Johna Carlsona nechtěně zablokoval před brankou clonící spoluhráč. Sprong se pak dostal k zakončení, to ale vykopl Šesťorkin.

51:41
    Hosté jsou ve třetí třetině lepším týmem a odskakují na rozdíl dvou zásahů! Michael Raffl od mantinelu parádně nahrál NICKLASOVI BÄCKSTRÖMOVI, kterého tím poslal do samostatného úniku. Švédský útočník byl sice tísněn a tak to nebylo na nějaký blafák. I tak ale dokázal z forhendu zamířit do horního růžku nad lapačku bezmocného Šesťorkina – 3:5. Asistence: Michael Raffl a Nick Jensen.
    51:41 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:5

52:48
    Pokus Kevina Rooneyho skončil ve výstroji Vaněčka. Reklamní přestávka.

53:15
    Domácí se snaží zavelet do ofenzivy. Pavel Bučněvič z dobré pozice minul hostující branku.

53:52
    Tečovaný puk z hole Cháry skončil na hráčské lavici Capitals.

54:13
    Kaapo Kakko nabil do slotu Filipovi Chytilovi. Vítek Vaněček byl na místě.

55:15
    Necelých pět minut do konce utkání. Capitals drží dvougólový náskok. Přerušuje se minimálně a čas tak rychle ubíhá.

56:07
    Od modré nahodil puk na branku John Carlson, který přinutil Šesťorkina přerušit hru. Ještě je tu reklamní pauza.

56:24
    Do střely Kevina Rooneyho vložil hokejku Carlson a puk skončil až v ochranné síti.

56:24
    Pozor, Šesťorkin na střídačce. Domácí to zkoušejí v šesti!

57:05
    Hosté se osvobodili a jeden z hráčů dokonce minul ze středního pásma opuštěnou branku soupeře!

57:17
    Puk skončil na hostující střídačce. Vhazuje se před brankou Vaněčka.

57:37
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

57:52
    Z dálky vypálil na Vaněčka Pavel Bučněvič. Brankář Washingtonu si připsal úspěšný zákrok.

58:25
    Sheary nezpracoval přihrávku Ellera, jinak mohl ujet na prázdnou branku.

58:34
    Je rozhodnuto! John Carlson přetlačil u mantinelu Lafreniera a posunul puk na TOMA WILSONA, který z útočné modré trefil prázdnou branku – 3:6. Asistence: John Carlson.
    58:34 Tom WILSON - 3:6

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:47
    Zápas se už dohrává. Hráči obou týmů vědí, že je hotovo.

Hokejisté z Washingtonu vítězí na ledě New Yorku Rangers 6:3! Byl to hodně zajímavý zápas. Domácí v jeho průběhu otočili skóre z 0:2 na 3:2, nakonec jim to ale nestačilo. Capitals se totiž vrátili do hry a čtyřmi zásahy v řadě strhli výhru na svou stranu. Ve třetí třetině se hosté trefili hned třikrát. Nakonec vítězný gól připravil ve 45. minutě svou chybou Brendan Smith pro Daniela Spronga, který jeho námazu před branku chladnokrevně využil. Dobrý výkon Caps v závěrečné dvacetiminutovce pak korunoval přesnou střelou z úniku Nicklas Bäckström a skóre zpečetil v čase 58:34 střelou do opuštěné domácí klece Tom Wilson.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:40 (10:15, 11:11, 5:14)

3. Michael Raffl (WSH) 0+2

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (03:54:56)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Zibanejad (Panarin, Bučněvič), 23. Zibanejad (R. Strome, Panarin), 25. Kakko (Lafreniere, Rooney) – 15. Dowd (Hagelin, Hathaway), 16. Sheary (M. Raffl, T. Wilson), 39. Hathaway (Dowd), 45. Sprong, 52. Bäckström (M. Raffl, Jensen), 59. T. Wilson (Carlson)

Rozhodčí: McCauley, Charron – Daisy, Sericolo