Florida – Dallas 5:4 (po pr.) | New Jersey – Boston 0:3 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:6 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 7:2 (kon.) | Carolina – Chicago 5:2 (kon.) | Montreal – Toronto 3:2 (po pr.)
Columbus – Nashville 3:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 4:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.) | Minnesota – Vegas 6:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
Vancouver – Edmonton 3:5 (kon.) | San Jose – Colorado 4:5 (po pr.)
Arizona Coyotes
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Los Angeles Kings
Úterý 04.05.2021, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:40:24)

Dnešní utkání sledovalo 4 983 diváků.

1. Anže Kopitar (LAK)
    1+1
    2. Jakob Chychrun (ARI) 1+0
    3. Alex Iafallo (LAK) 1+0.

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Darcy Kuemper (ARI)
    – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,0%, odchytal 57:53
    Jonathan Quick (LAK) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 40:00
    Cal Petersen (LAK) – 15 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 20:00.

Statistiky
    Střely na branku: 34 – 25 (6:14, 13:7, 15:4)
    Zablokované střely soupeře: 1 – 12
    Trestné minuty: 4 – 4
    Využité přesilové hry: 1/2 – 1/2
    Vyhraná vhazování: 55 % – 45 %
    Bodyčky: 29 – 35.

Arizona tahala v první třetině za kratší konec, v jednu chvíli prohrávala ve statistice střel na branku 1:9, ale díky postupně zlepšenému výkonu se zásluhou Dvoraka dostala do vedení. To vydrželo jen pětatřicet vteřin, protože ještě před přestávkou vyrovnal Trevor Moore. Zkraje druhého dějství využil přesilovku Chychrun, ale to už bylo ze strany Coyotes vše. Kings druhou i třetí třetinu víceméně probránili, ale díky Kopitarovi a Iafallovi stejně dosáhli na těsné vítězství 3:2. Nic na tom nezměnil ani fakt, že zraněného Quicka po 40 minutách vystřídal Petersen.

59:37
    Další rána od Chychruna. Vyražený puk letěl směrem na Brassarda, který nestihl provést žádnou dorážku.

59:16
    Jakob Chychrun dlouho odkládal střelu od modré. Ta způsobila velký závar před brankovištěm, ale Kojoti z něj nic nevytěžili.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Conor Garland zaparkoval na modré čáře. Petersen střelu švihem vyrazil a nyní sleduje další souboje za bránou.

58:10
    Keller nahazuje a Kuemper odjíždí na střídačku. Arizona má 110 vteřin na vyrovnání ve hře šest na pět.

57:30
    Petersen neudržel střelu Ekmana-Larssona. Kessel vracel puk do ohně, jenže ten projel za zády číhajícího Dvoraka.

57:05
    Garlandovo bekhendové nahození z půlky hřiště schoval Petersen do lapačky a už neriskoval žádnou rozehrávku.

56:58
    A znovu okamžité zakončení po vhazování. V jednom případě to Králům přineslo gól, nyní se Brown ani podruhé neprosadil.

56:54
    Kuemper byl v této třetině donucen teprve podruhé zasahovat. Hned po buly mezi Kopitarem a Larssonem to zkoušel Brown.

56:51
    Zakázané uvolnění, kterému předcházel hit Larssona na Byfielda. Osmnáctiletý talent se ztěžka zvedal zpátky na nohy.

56:25
    Byfield ukázal skvělé krytí kotouče proti dvěma hráčům. Kings ojediněle tráví souvislejší dobu v útočném pásmu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 18. Dvorak (Crouse, Fischer), 21. Chychrun (Garland, Goligoski) – 18. T. Moore, 28. Kopitar (A. Kempe, D. Brown), 34. Iafallo (Doughty, Kopitar)

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Demers, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Hayden, Keller – Fischer, Dvorak, Crouse – Hunt, Jo. Larsson, Kessel – Brassard (A), Bunting.
    Los Angeles Kings: Quick (41. Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – T. Moore, Byfield, Athanasiou – L. Andersson, Vilardi, Iafallo – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Baker, Alphonso

Diváci: 4 983