Kanada – Česko 10:3 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:0 (kon.) | Švédsko – USA 5:2 (kon.)
Finsko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Švýcarsko
Úterý 04.05.2021, 00:30 • Children's Health StarCenter, Euless (USA) • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

46:42
    Samu Tuomaala sekl Louise Robina v samostatném úniku a vzápětí bude následovat trestné střílení!

39:06
    Ville Koivunen schytal nepříjemný hit na obranné modré čáře, kde ho kolenem sestřelil Dario Sidler. Obránce Švýcarska dostal menší trest za úder do hlavy plus deset minut za nesportovní chování. Odpyká Liekit Reichle. Finsko má obrovskou šanci skórovat.

36:25
    Oliver Kapanen chtěl nyní zabránit rychlému protiútoku Švýcarů a dostal dvě minuty za držení. Přesilová hra.

32:06
    Brad Lambert chtěl na levém křídle proniknout do útočného pásma a do cesty se mu postavil couvající Tiziano Pauchard, který poté dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Čtvrtá přesilová hra pro Finsko.

19:01
    Attilio Biasca nechtěl pustit Finy mezi kruhy pro buly ke střele a byl poté vyloučen na dvě minuty za sekání.

08:39
    Liekit Reichle zbytečně fauloval za finskou bránou a rozhodčí mu vzápětí udělili menší trest za hákování.

03:46
    Vincent Despont teď byl vyloučen na dvě minuty za napadení a Finsko si zahraje v úvodu přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Salminen (Tuomaala, Matikka), 51. Heimosalmi

Finsko: Koskenvuo (Helomaa) – Heimosalmi, Vilén (A), Leppänen, Suomi, Malinen, Juusola, Kulonummi – Tuomaala, Koivunen, Salminen (C) – Ruusunen (A), Kemell, Päivärinta – Lambert, Kapanen, Yliniemi – Väisänen, Matikka, Huuhtanen.
    Švýcarsko: Pasche (Croce) – Sidler (C), Zanetti, Cantin, Bichsel, Streule, Despont, Pauchard – Robin (A), Garessus, Taibel – Biasca, Truog, Henry – Bougro, Perrenoud, Nicolet (A) – Spring, Reichle, Jabola-Prada.

Rozhodčí: Christoffer Holm (SWE), Peter Schlittenhardt (USA). Čároví: Tommi Niittyla (FIN), Roman Slavikovskij (RUS)