Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:7 (kon.)
Carolina – Chicago 6:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:7 (0:1, 2:2, 1:4)
Pittsburgh Penguins
Středa 05.05.2021, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje a především NHL! Podruhé během 24 hodin se odehraje pensylvánské derby mezi Philadelphií Flyers a Pittsburghem Penguins. Letci, kteří už nemají naději na postup do play-off, včera Tučňáky dokonale zaskočili a zvítězili vysoko 7:2. Pens přitom usilují o triumf ve Východní divizi.

Pittsburgh Penguins:
    S Pens se před touto sezónou tolik nepočítalo, přesto se ale zařadili na špici celé NHL. Z 53 utkání nasbírali 71 bodů a s Washingtonem se dělí o čelo tabulky Východní divize. Právě Caps dokázali Tučňáci nedávno dvakrát porazit. Na půdě rivala zvítězili 5:4 v prodloužení a 3:0. Včera se jim ale vůbec nepovedl první zápas ve Philadelphii, kde prohráli vysoko 2:7. Pittsburghu se téměř vyprázdnila marodka. Na ní figurují jen Brandon Tanev, Michael Matheson a Evan Rodrigues.

Philadelphia Flyers:
    Flyers odehráli 53 zápasů a se ziskem 53 bodů jim v tabulce Východní divize patří šesté místo. Už nějakou dobu mají jistotu, že se do play-off nepodívají. Naposledy si Letci, jak už jsem níže zmínil, vyšlápli právě na Pittsburgh, ale to byl spíše světlý záchvěv jejich možností. Před tím si totiž naopak připsali tři porážky. Philadelphii momentálně nejsou k dispozici zranění brankář Carter Hart a útočník Tanner Laczynski.

Jakub Voráček – 43b (9+34)
    Claude Giroux a James van Riemsdyk – 39b (16+23)

Brankáři:
    Brian Elliott – 27 zápasů, průměr 3,02, úspěšnost 89,0 %, 2 nuly
    Carter Hart – 27 zápasů, průměr 3,67, úspěšnost 87,7 %, 1 nula
    Alex Lyon – 5 zápasů, průměr 3,69, úspěšnost 87,6 %, 0 nul

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov (A), Hägg, Gostisbehere, P. Myers, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, K. Hayes, Farabee – Aube-Kubel, Patrick, J. van Riemsdyk – Allison, Laughton, Lindblom.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Friedman, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – Sceviour, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Hebert, Mclsaac – Mclsaac, Pancich.
    Brankáře Flyers Briana Elliotta dnes čeká 500. start v NHL. Mezi gratulanty neschází ani rodina.

00:01

00:54
    Brian Elliott si poprvé sáhl na kotouč. Ten se doklouzal do jeho brankoviště a domácí brankář ho raději přikryl.

01:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostující třetí formace předvedla parádní souhru, která končí gólem! Frédérick Gaudreau nahrál na pravý kruh Jaredovi McCannovi, jenž kotouč ještě předložil obránci MARCUSOVI PETTERSSONOVI, který se nějak ocitl osamocen před brankou soupeře. Pettersson si navíc počínal jako ostřílený útočník, když udělal Elliottovi bekhendovou kličku a zasunul puk do prázdné klece. Asistence: Jared McCann a Frédérick Gaudreau.
    01:44 Marcus PETTERSSON - 0:1

02:19
    Hosté jsou při chuti! Nyní minul ze slotu branku Bryan Rust.

02:50
    Colton Sceviour minul z mezikruží branku Letců. K od mantinelu odraženému puku se však dostal Zach Aston-Reese, který ho kolem Elliotta posílal zpátky do ohně. Domácí měli štěstí, že se ke kotouči nedostal někdo z hráčů Tučňáků, protože jejich svatyně byla chvilku zcela odkrytá!

03:29
    Od modré čáry střílel Kasperi Kapanen a Elliott musel zasahovat.

04:20
    Zdá se, že hosté se poučili ze včerejší porážky a dnes začali hodně aktivně.

06:27
    První šance domácích! Po střele Scotta Laughtona se dostal k dorážce Joel Farabee. Pittsburgh podržel dobrým zákrokem Tristan Jarry!

07:44
    Teď už zase kroužili v útočném pásmu hosté. Zakončení na sebe vzal Brian Dumoulin, který střílel z pravé strany po nabídce Letanga. Jeho střela ale nebyla natolik prudká, aby Elliotta překvapila. Po zákroku gólmana Flyers následuje reklamní přestávka.

07:58
    Zakázané uvolnění Philadelphie. Hra se vrátí před brankáře Elliotta.

08:31
    Bryan Rust se z pravé strany natlačil až do zakončení, které vyrazil betony Elliott. O odražený puk se postaral obránce Braun.

08:45
    Z první se opřel do puku Sidney Crosby, Elliott se stačil proti ráně přemístit.

09:55
    Střelu Codyho Ceciho chytře tečoval Zach Aston-Reese. Elliott stačil dát levou ruku čas k tělu a zabránil gólu! Letci zatím nestíhají tempo soupeře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:09
    Hostující Jared McCann byl zasažen pukem po ráně spoluhráče a okamžitě se skácel na led. Rozhodčí hru přerušili, útočník Pens však ukazuje, že to bude dobré a zvedá se na nohy. Následuje reklamní pauza.

11:05
    Po buly v hostujícím útočném pásmu střílel od modré čáry Kris Letang. Elliott puk vyrazil až do ochranné sítě.

11:23
    Na druhé straně vrátil Konecny puk na modrou Ivanovovi Provorovovi, který vystřelil. Puk je ve výstroji brankáře Jarryho.

12:33
    Kevin Hayes obral o puk rozehrávajícího Dumoulina a z pravé strany se natlačil před brankoviště. Jarry kotouč zastavil a následně ho stačil přikrýt před dojíždějícím Farabeem.

13:37
    Bryan Rust se natlačil do zakončení z levé strany. Elliott zasáhl brankářskou holí.

13:58
    Justin Braun jde na trestnou lavici za podražení Guentzela. Pens si zahrají první přesilovku.

15:01
    Od modré čáry pálil John Marino. Tečovaný pokus vyrazil Elliott.

15:29
    Domácí se konečně dokázali osvobodit.

15:58
    Sidney Crosby měl puk na holi mezi kruhy. Ještě chtěl přihrávat před branku, ale v tom mu zabránil bránící Provorov.

16:00
    Domácí jsou už kompletní.

16:39
    Shayne Gostisbehere vystřelil od modré, ale trefil jen bránícího hráče. Hosté vyvážejí kotouč dopředu.

17:04
    Domácí předvedli rychlý přechod dopředu. Jejich akce byla zakončena nepřesnou střelou Kevina Hayese.

18:04
    Bryan Rust si vyměnil puk s Crosbym a z pravého kruhu jedovatě vypálil. Kotouč zůstal někde pod sedícím Brianem Elliottem v brance Philadelphie. Čas na poslední reklamní pauzu v první třetině.

18:44
    Nolan Patrick dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma a prezentoval se dobrou střelou švihem. Ta skončila těsně nad horní tyčkou branky Pittsburghu!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:53
    Letang s pukem za vlastní brankou a už s ním nikam nepospíchá.

20:00

Po první třetině prohrává Philadelphia s Pittsburghem 0:1. Pens si evidentně vzali ponaučení ze včerejší vysoké porážky a dnes začali velmi aktivně. Už v čase 1:44 je poslal do vedení obránce Marcus Pettersson, který se ocitl na konci pohledné kombinace a v nezvyklé pozici sám před brankářem si věděl rady. Flyers pak nějakou dobu trvalo, než chytili tempo soupeře a jakž takž vyrovnali obraz hry.

20:15
    Sidney Crosby zkusil překvapit Elliotta střelou z ostrého úhlu. Branku ale netrefil.

20:46
    Zajímavá kombinace hostí! Jake Guentzel našel na levém kruhu zcela volného Kasperiho Kapanena. Na jeho zakončení si ale počíhal Elliott, který puk zastavil levým betonem.

21:32
    Bitka mezi Joelem Farabeem a Markem Friedmanem! Ta byla poměrně krátká. Domácí útočník sundal Friedmana pravým hákem.

21:32
    Za krosček je vyloučen Jakub Voráček. Farabee s Friedmanem pak dostali pětiminutové tresty za bitku. Hosté tedy budou hrát přesilovku.

22:01
    Domácí měli v oslabení velkou šanci! Claude Giroux nahrál v situaci 2 na 1 na zadní tyčku Seanovi Couturierovi, proti jehož zakončení se však dokázal přemístit Jarry!

23:10
    Hosté si pak ale následně vytvořili klasický přesilovkový zámek a dokázali i skórovat! Od modré čáry vypálil Kris Letang. Puk se od bránícího Brauna odrazil přímo na hůl JAKEA GUENTZELA, který ho se štěstím dorazil za brankovou čáru. Kotouč totiž pomaličku projel pod brankářem Elliottem a vynořil se za jeho zády – 0:2. Asistence: Kris Letang a Jevgenij Malkin.
    23:10 Jake GUENTZEL - 0:2

24:27
    Rozhodčí nejprve signalizovali vyloučení za vysokou hůl na straně Pittsburghu, ale nakonec uznali chybu a své rozhodnutí změnili. Allisona totiž zasáhl do obličeje vlastní spoluhráč.

24:57
    Z levého kruhu vypálil Jason Zucker. Elliott vyrazil jeho střelu.

25:06
    Z podobné pozice to zkoušel také Kris Letang. Elliott puk ztlumil ve výstroji.

25:44
    Druhá využitá přesilovka Tučňáků, kteří zvyšují už na 3:0! Střela Marcuse Petterssona byla sražena k SIDNEYMU CROSBYMU, který dokázal rychle zareagovat a z pozice na pravém kruhu puk tečoval za záda dezorientovaného gólmana domácích. Asistence: Marcus Pettersson.
    25:44 Sidney CROSBY - 0:3

26:18
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

27:44
    Zatímco včera vyhrála Philadelphia 7:2, tak dnes se zápas zatím vyvíjí zcela opačně.

28:21
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Teď si ale domácí vytvořili před brankou soupeře tlak a snižují! Od modré čáry nahodil puk do ohně Ivan Provorov. Následoval velký závar, po němž kotouč nadvakrát dopravil za Jarryho záda JUSTIN BRAUN. Obránce Letců si připsal první trefu v sezóně – 1:3. Asistence: Wade Allison a Ivan Provorov.
    28:21 Justin BRAUN - 1:3

29:06
    Po střele Travise Konechyno z pravého kruhu má puk Jarry. Reklamní přestávka.

29:22
    Situaci 2 na 2 z pohledu útočících hostů ještě doplnil z druhé vlny obránce Mark Friedman. Ten dostal přihrávku na osu a vypálil. Elliottova lapačka byla připravena.

30:10
    Domácí nyní rozvážně rozehrávají ve svém obranném pásmu, což se asi divákům úplně nelíbí.

31:03
    Sidney Crosby se pere s Travisem Konecnym! Respektive domácího útočníka zalehl. Celé situaci předcházel souboj v rohu hřiště, kdy domácí útočník držel kapitána Pittsburghu.

31:03
    Hra je přerušena, následuje reklamní přestávka. Myslím, že oba aktéři zmíněné situace vyfasují dvouminutové tresty.

31:03
    Ano, Konecny i Crosby jsou vyloučeni za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

31:57
    Provorov si počkal na spoluhráče z obrany Philippeho Myerse, kterému adresoval přihrávku. Myers však vypálil jen do bruslí protihráče.

32:57
    Domácí obránce Shayne Gostisbehere si počkal na Codyho Ceciho, kterého složil čistým hitem!

33:04
    Oba týmy už jsou v plném počtu. Hra 4 na 4 nepřinesla větší příležitosti.

33:56
    Jared McCann dostal dvě minuty za podražení. Přesilovku si zahrají domácí.

34:16
    Travis Konecny měl před sebou poloodkrytou branku, kterou z pravé strany hřiště minul! Kotouč pak navíc vypadl z hrací plochy.

34:48
    Další rána Konecnyho. Jarry puk vytěsnil lapačkou vedle své branky.

35:23
    Od modré vypálil Ivan Provorov. Krásným semaforem puk zachytil Tristan Jarry!

35:38
    Jeff Carter jel ve vlastním oslabení sám na Elliotta. Volil zakončení pod vyrážečku, které domácí brankář pokryl a podržel svůj tým!

35:57

36:30
    Joel Farabee se dostal k puku na úrovni brankové čáry a srovnal si ho do střelecké pozice. Zamířil ale vedle bližší tyčky branky Pittsburghu.

36:41
    Kotouč vypadl do hlediště. Ještě jedna reklamní pauza ve druhé třetině.

38:02
    Z pravého kruhu střílel Joel Farabee, Jarry vyrazil. Následně to zkoušel z druhé strany Kevin Hayes, jenž branku netrefil.

38:40
    Domácí snižují na rozdíl jediné trefy! V podstatě vlastní gól si dal Jeff Carter, který bruslemi tečoval přihrávku SEANA COUTURIERA na vlastní branku a puk, po kterém se ještě neúspěšně natahoval také domácí Travis Sanheim, zapadl mezi betony brankáře Jarryho. Za autora gólu je označen Couturier. Asistence: Travis Sanheim a Claude Giroux.
    38:40 Sean COUTURIER - 2:3

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:58
    Hosté ještě v závěru periody zahrozili. Puk se dostal před branku na hůl Jakea Guentzela, který ale netrefil Elliotovo hájenství.

40:00

Po druhé třetině prohrávají Letci s pittsburskými Tučňáky 2:3. Hosté začali prostřední část výborně a dvěma využitými přesilovkami odskočili na tříbrankový rozdíl. Ve 24. minutě se prosadil z dorážky Jake Guentzel a o chvíli později pohotově zareagoval na sraženou Petterssonovu střelu Sidney Crosby, jenž puk usměrnil za záda brankáře Elliotta. Domácí se ale nevzdali a začali ze svého manka utahovat. Ve 29. minutě skóroval po závaru před brankou obránce Justin Braun a v závěru druhé části si srazil přihrávku Seana Couturiera do vlastní sítě hostující Carter.

41:11
    Mohlo být srovnáno! Travis Sanheim jen těsně minul branku Pittsburghu. Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, pak nedokázal zamést za ležícího Jarryho z úhlu Joel Farabee!

42:13
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

42:42
    Hostující brankář Jarry nyní narazil zády do břevna své svatyně a ta vypadla z optimálního postavení. Hra je tedy přerušena.

43:14
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

43:49
    Sean Couturier našel žabkou Claudea Girouxe, který najížděl sám na Jarryho. Zvolil střelu, kterou brankář Pittsburghu vyrazil lapačkou!

44:02
    Další příležitost Girouxe! Toho našel opět Couturier a kapitán Letců zblízka minul branku!

45:21
    Domácí se ve třetí třetině snaží ze všech sil vyrovnat. Tučňáci se především brání.

45:53
    Philippe Myers střílel z osy kluziště. Jarry zasáhl vyrážečkou.

46:53
    Z levé strany vypálil Travis Konechy. Jarry udržel puk na hrudi, což bylo důležité. Před jeho brankou totiž čekal na vypadnutí kotouče Couturier. Reklamní přestávka.

46:59
    Gostisbeherovu střelu po buly zablokoval Ceci. Hosté následně dostali puk mimo své obranné pásmo.

47:49
    Hosté soupeři utíkají na rozdíl dvou gólů! V obranném pásmu Letců získal puk Giroux, ovšem zezadu ho o něj obral Kasperi Kapanen. Hrací předmět se následně dostal k Jevgenijovi Malkinovi, jenž našel před brankou zcela osamoceného JASONA ZUCKERA. Ten stál zády k Elliottovi, ovšem měl dost času se s kotoučem otočit a zamířil nad pravý beton domácího gólmana – 2:4. Asistence: Jevgenij Malkin a Kasperi Kapanen.
    47:49 Jason ZUCKER - 2:4

48:10
    Z ostrého úhlu to zkoušel Sidney Crosby. Zasahovat musel Elliott.

49:34
    Domácí aktivita z úvodu třetí třetiny se po inkasovaném gólu vypařila. Nyní nebezpečně pálil Malkin a zasahovat musel opět Elliott.

50:23
    Domácí se ale nyní vracejí na kontakt! Vypadá to na druhý vlastní gól hostů v dnešním zápase! Z pravé strany posílal puk před branku TRAVIS KONECNY. Kotouč se od Jarryho betonu odrazil do brusle obránce Johna Marina a od ní zamířil za brankovou čáru. U brankoviště byl také Sean Couturier, jenž se ale puku zřejmě nedotkl. Asistence: Claude Giroux a Shayne Gostisbehere.
    50:23 Travis KONECNY - 3:4

51:33
    Kevin Hayes zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Joelovi Farabeemu. Jeho střela zápěstím minula protější horní růžek Jarryho branky.

52:09

52:33
    Hosté opět vedou o dva góly! Jake Guentzel posunul za brankou puk na Bryana Rusta. Ten nahrál na levý kruh SIDNEYMU CROSBYMU, který z voleje pověsil puk ke vzdálenější tyčce nad lapačku brankáře Elliotta. Druhá trefa pro kapitána Penguins v zápase – 3:5. Asistence: Bryan Rust a Jake Guentzel.
    52:33 Sidney CROSBY - 3:5

53:31
    Domácí snahu teď zastavilo postavení mimo hru.

54:54
    Domácím se konečně zase podařilo usadit v útočném pásmu. Teď už samozřejmě potřebují soupeře tlačit.

55:03
    Střelu Provorova od modré čáry nepříjemně tečoval Travis Konecny. Jarry ale dokázal zasáhnout a puk nakonec zapadl někam do jeho výstroje! Reklamní přestávka, poslední v zápase.

55:34
    Branka Flyers je už prázdná! Ceci ve snaze trefit ji zahrál na icing.

55:53
    MARK FRIEDMAN dovezl kotouč do prázdné branky soupeře a pravděpodobně duel rozhodl! Poté byl ještě podražen Gostisbeherem, což vyvolalo odvetu Zacha Astona-Reese. Zdá se, že se ale bude vylučovat jen na domácí straně. Asistence: Teddy Blueger a Zach Aston-Reese.
    55:53 Mark FRIEDMAN - 3:6

55:53
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Shayne Gostisbehere – 2 min., podrážení).

56:57
    Včera hosté sedmkrát inkasovali, dnes pro změnu stejný počet gólů zaznamenali! A to ještě není konec. Sidney Crosby narýsoval křížnou přihrávku na JOHNA MARINA, který z ostrého úhlu trefil odkrytou branku soupeře – 3:7. Asistence: Sidney Crosby a Jake Guentzel.
    56:57 John MARINO - 3:7

58:30
    Utkání se už dohrává. O jeho osudu je rozhodnuto.

59:01
    Jared McCann se ještě dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, kterou vyrazil Elliott. Běží už poslední minuta duelu.

Hokejisté Pittsburghu soupeři dokonale oplatili včerejší vysokou porážku. Z Wells Fargo Center si odvezou vítězství 7:3.

Letci ještě dokázali v průběhu druhé třetiny dobře zareagovat na stav 0:3 a zásahy Justina Brauna a Seana Couturiera (jeho přihrávku si srazil do vlastní branky Carter) ještě do přestávky snížili na rozdíl jediného zásahu. Závěrečnou dvacetiminutovku pak domácí začali náporem, své šance ale nevyužili a ve 48. minutě naopak inkasovali z hole Jasona Zuckera. Ještě jednou se pak Flyers vrátili do hry v 51. minutě a opět jim k tomu pomohl nešťastný zásah protihráče. Puk vystřelený Travisem Konecnym kopl bruslí za Jarryho obránce John Marino – 3:4. O chvíli později však Pens soupeři opět odskočili, když z levého kruhu vymetl pavučinky kapitán Sidney Crosby a další odpověď už hráči Philadelphie nenašli. Naopak, v 56. minutě dovezl puk do jejich opuštěné branky Mark Firedman a poté ještě využil početní výhodu John Marino.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:31 (7:11, 13:12, 13:8)

Česká a slovenská stopa
    Jakub Voráček (PHI) – 0+0, -1 účast, 1 střela na branku, TM 2, čas na ledě 15:45

1. Sidney Crosby (PIT) 2+1
    2. Jake Guentzel (PIT) 1+2
    3. Claude Giroux (PHI) 0+2

Z mé strany to je pro dnešek vše. Přeji klidný zbytek noci! (04:00:32)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Braun (Allison, Provorov), 39. Couturier (Sanheim, Giroux), 51. Konecny (Giroux, Gostisbehere) – 2. M. Pettersson (McCann, F. Gaudreau), 24. Guentzel (Letang, Malkin), 26. Crosby (M. Pettersson), 48. Zucker (Malkin, Kapanen), 53. Crosby (Rust, Guentzel), 56. Friedman (Blueger, Aston-Reese), 57. Marino (Crosby, Guentzel)

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov (A), Hägg, P. Myers, Gostisbehere, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, K. Hayes, Farabee – Aube-Kubel, Patrick, J. van Riemsdyk – Allison, Laughton, Lindblom.

Rozhodčí: Hebert, Mclsaac – Mclsaac, Pancich