Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:7 (kon.)
Carolina – Chicago 6:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:7 (0:1, 2:2, 1:4)
Pittsburgh Penguins
Středa 05.05.2021, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z mé strany to je pro dnešek vše. Přeji klidný zbytek noci! (04:00:32)

1. Sidney Crosby (PIT) 2+1
    2. Jake Guentzel (PIT) 1+2
    3. Claude Giroux (PHI) 0+2

Česká a slovenská stopa
    Jakub Voráček (PHI) – 0+0, -1 účast, 1 střela na branku, TM 2, čas na ledě 15:45

Brian Elliott (PHI) – 24 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,0 %, odchytal 59:10
    Tristan Jarry (PIT) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:31 (7:11, 13:12, 13:8)
    Zblokované střely – 18:11
    Vyhraná vhazování – 39:30
    Trestné minuty – 13:9
    Hity – 24:17

Hokejisté Pittsburghu soupeři dokonale oplatili včerejší vysokou porážku. Z Wells Fargo Center si odvezou vítězství 7:3.

Letci ještě dokázali v průběhu druhé třetiny dobře zareagovat na stav 0:3 a zásahy Justina Brauna a Seana Couturiera (jeho přihrávku si srazil do vlastní branky Carter) ještě do přestávky snížili na rozdíl jediného zásahu. Závěrečnou dvacetiminutovku pak domácí začali náporem, své šance ale nevyužili a ve 48. minutě naopak inkasovali z hole Jasona Zuckera. Ještě jednou se pak Flyers vrátili do hry v 51. minutě a opět jim k tomu pomohl nešťastný zásah protihráče. Puk vystřelený Travisem Konecnym kopl bruslí za Jarryho obránce John Marino – 3:4. O chvíli později však Pens soupeři opět odskočili, když z levého kruhu vymetl pavučinky kapitán Sidney Crosby a další odpověď už hráči Philadelphie nenašli. Naopak, v 56. minutě dovezl puk do jejich opuštěné branky Mark Firedman a poté ještě využil početní výhodu John Marino.

59:01
    Jared McCann se ještě dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, kterou vyrazil Elliott. Běží už poslední minuta duelu.

58:30
    Utkání se už dohrává. O jeho osudu je rozhodnuto.
    56:57 John MARINO - 3:7

56:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Včera hosté sedmkrát inkasovali, dnes pro změnu stejný počet gólů zaznamenali! A to ještě není konec. Sidney Crosby narýsoval křížnou přihrávku na JOHNA MARINA, který z ostrého úhlu trefil odkrytou branku soupeře – 3:7. Asistence: Sidney Crosby a Jake Guentzel.

55:53
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Shayne Gostisbehere – 2 min., podrážení).
    55:53 Mark FRIEDMAN - 3:6

55:53
    MARK FRIEDMAN dovezl kotouč do prázdné branky soupeře a pravděpodobně duel rozhodl! Poté byl ještě podražen Gostisbeherem, což vyvolalo odvetu Zacha Astona-Reese. Zdá se, že se ale bude vylučovat jen na domácí straně. Asistence: Teddy Blueger a Zach Aston-Reese.

55:34
    Branka Flyers je už prázdná! Ceci ve snaze trefit ji zahrál na icing.

55:03
    Střelu Provorova od modré čáry nepříjemně tečoval Travis Konecny. Jarry ale dokázal zasáhnout a puk nakonec zapadl někam do jeho výstroje! Reklamní přestávka, poslední v zápase.

54:54
    Domácím se konečně zase podařilo usadit v útočném pásmu. Teď už samozřejmě potřebují soupeře tlačit.

53:31
    Domácí snahu teď zastavilo postavení mimo hru.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Braun (Allison, Provorov), 39. Couturier (Sanheim, Giroux), 51. Konecny (Giroux, Gostisbehere) – 2. M. Pettersson (McCann, F. Gaudreau), 24. Guentzel (Letang, Malkin), 26. Crosby (M. Pettersson), 48. Zucker (Malkin, Kapanen), 53. Crosby (Rust, Guentzel), 56. Friedman (Blueger, Aston-Reese), 57. Marino (Crosby, Guentzel)

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov (A), Hägg, P. Myers, Gostisbehere, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, K. Hayes, Farabee – Aube-Kubel, Patrick, J. van Riemsdyk – Allison, Laughton, Lindblom.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Friedman, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – Sceviour, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Hebert, Mclsaac – Mclsaac, Pancich