Tampa – Dallas 6:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 4:2 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Vegas 2:3 (po pr.)
San Jose – Colorado 3:2 (kon.) | Calgary – Winnipeg 0:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 06.05.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký den u sledování kanadsko-americké NHL! Letošní zkrácená základní část míří pomalu do svého finiše. Známo je napříč nejprestižnější hokejovou soutěží světa již dvanáct z celkových šestnácti účastníků blížícího se play-off. O jedno postupové místo se nadále bojuje v Centrální divizi. Zatímco hokejisté Tampy Bay Lightning už mají účast ve vyřazovacích bojích jistou, tým Dallas Stars o čtvrtou pozici tabulky na dálku bojuje s Nashvillem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Tampa se v tabulce Centrální divize nalézá se ziskem 73 bodů na třetí pozici. Na druhou Floridu ztrácí dva body (avšak má o dva odehrané zápasy méně), na vedoucí Carolinu pak 6 bodů (s jedním zápasem k dobru). Před vyřazovacími boji nabrali obhájci trofeje solidní formu, když dokázali bodovat už v šesti utkáních v řadě. Naposledy Tampa uspěla poměrem 2:1 na ledě Detroitu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 22 letošními góly a 24 asistencemi pětadvacetiletý kanadský útočník Brayden Point. Jen o jeden kanadský bod méně zaznamenal třicetiletý spoluhráč z elitní formace Ondřej Palát, jenž se pyšní vizitkou dvorního nahrávače. K třiceti letošním asistencím přidal frýdecko-místecký rodák rovněž 15 gólů.

Zápas bude extrémně důležitý zejména pro Dallas, který je v tabulce Centrální divize na pátém místě. Hvězdy si závěr základní části pořádně zkomplikovaly, když prohrály už čtyřikrát v řadě, a pokud chtějí atakovat čtvrtý Nashville, budou muset přidat. Na Predátory ztrácí Dallas v tuto chvíli čtyři body, má ovšem jeden neodehraný duel k dobru. Dallas má za sebou dvojzápas s Floridou. V obou případech prohrál v prodloužení (0:1 a 4:5). V dresu úřadujícího vítěze Západní konference válí zejména zkušený šestatřicetiletý forvard Joe Pavelski (22+23). Chybět nebude ani centr třetí formace Radek Faksa (6+7).

Oba týmy se letos střetnou už posedmé. Po čtyřech úvodních výhrách Tampy (z toho jednou po nájezdech) se povedlo na konci března konečně uspět Dallasu. Ten doma zvítězil těsně 4:3, o měsíc později už se ale znovu radovali hokejisté Lightning. V dosud posledním vzájemném střetnutí zvítězili před týdnem jasně 3:0 a papírovými favority budou i dnes.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – M. Joseph, Colton, Maroon.

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Pavelski, Hintz, Robertson – Kiviranta, Seguin, Ja. Benn (C) – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Gurjanov, Dickinson, Kero.

Rozhodčí: O’Rourke, Chmielewski – Tobias, Suchánek.

00:01

00:01
    Ross Colton přetlačil na úvodním buly Radka Faksu.

00:20
    Hokejisté Tampy Bay hrají v modrých dresech. Hosté z Dallasu v bílo-zelených.

01:03
    Dallas se na chvíli usadil v útočné třetině, do střelecké pozice se ale nedostal.

01:56
    Hra je zatím hodně neurovnaná. Kotouč se stěhuje ze strany na stranu, avšak bez výraznějšího efektu.

02:14
    Tampa právě vstřelila branku!
    Už to neplatí! Alex Killorn navezl po Heiskanenově ztrátě puk do útočného pásma a posunul jej zleva na střed, odkud střílel TYLER JOHNSON mezi kruhy přesně k pravé tyči mimo Oettingerovu lapačku. Asistence: Alex Killorn.
    02:14 Tyler JOHNSON - 1:0

03:09
    Dallasu se nedaří založit kloudnou akci. Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé ruce Jakea Oettingera.

03:51
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Joel Kiviranta.

03:51
    Dallas špatně vystřídal. Tampa může navýšit náskok v první přesilové hře.

04:02
    Před Oettingera se do dobré šance dostal Alex Killorn. V pádu ale puk těsně netrefil, jinak by jej zasouval do úplně prázdné klece.

05:08
    Před brankou Dallasu dobře operoval Ondřej Palát. Ze skrumáže druhá trefa nevzešla. Hosté se osvobodili.

05:48
    Sergačjovovo prudké nahození rozezvučelo pouze zadní mantinel. O chvíli později pálil nepřesně Yanni Gourde.

05:51
    Joel Kiviranta, jenž odpykával trest za špatné střídání, opouští trestnou lavici. Dallas je v plném počtu.

06:39
    Kotouč se aktuálně pohybuje ve středním pásmu. Při hře pět proti pěti se Tampě nedaří udržet v pásmu.

07:35
    Domácí zahrávají po hostujícím vyhození novou akci až od vlastní branky.

07:56
    Jamie Oleksiak navezl puk před Vasilevského, s dorážkou přispěchal Radek Faksa. Ruský brankář bez problémů kryje.

08:21
    Další rutinní zákrok Andreje Vasilevského, který ukryl ve výstroji Hanleyho střelu zápěstím od levého matinelu.

09:07
    Tyler Seguin dostal zpoza brány kotouč mezi kruhy, rozhozen bránícím protihráčem ale netrefil puk vůbec dobře.

09:20
    Dallas se provinil dalším zakázaným uvolněním. Hra se po delší době přesune před Oettingera.

10:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

10:12
    Sergačjovův loket v obličeji Jasona Robertsona. Byl tam i krvavý šrám a hosté si žádali trest 2+2 minuty, nakonec je z toho ale jen menší trest.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:20
    Tampa vyhrála vhazování a ihned mohla puk vyhodit až k protější brance.

10:59
    John Klingberg vypálil zápěstím z prostoru mezi kruhy. Jeho rána orazítkovala pravou tyčku!

11:34
    Dallasu se teď nedaří usadit v útočné třetině. Miro Heiskanen momentálně rozehrává z obranného pásma.

11:55
    Zblízka zasáhl v rozkleku Andrej Vasilevskij proti Gurjanovovi. Následně domácí opět vyhodili.

12:12
    Michail Sergačjov je zpátky na ledě. Tampa je kompletní.

13:30
    Aktuální poměr střel 5:3 ve prospěch Dallasu. Sledujeme spíše urputný boj o puk, šance zápasu schází.

15:06
    Sledujeme nezáživnou pasáž utkání. Touš v ochranné síti, na řadu přichází třetí komerční přestávka.

15:07
    Až na osmý pokus vyhrál Dallas vhazování. Předešlých sedm patřilo Tampě. Hosté dostávají puk z obranného pásma.

16:18
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., držení hole).

16:18
    Blake Comeau přidržel u mantinelu hůl Alexe Killorna. Tampa si zahraje druhou přesilovku.

16:24
    Hedmanova střela sražena mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po pravé ruce Oettingera.

16:33
    Nepřesnou domácí kombinaci utnul rázným odpalem puku k protější brance Andrej Sekera.

17:06
    Brayden Point prohrál souboj v rohu kluziště. Následně nezachytil puk Ondřej Palát, a tak je z toho další vyhození Dallasu.

17:59
    Michail Sergačjov chyboval při zpracování zpětné přihrávky na modré čáře a musí se pro puk vracet do středního pásma.

18:18
    Tampa nevyužila ani druhou početní výhodu. Dokonce během ní ani nevystřelila na bránu.

18:40
    Andrew Cogliano hledal před brankou Blakea Comeaua, ten ale mezi kruhy promáchl.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:34
    Dallas právě vstřelil branku!
    Po sedmi minutách střela a je z toho vyrovnávací branka! Joe Pavelski přihrával z levé strany pod padajícím Hedmanem a podél hole Černáka až k TYLERU SEGUINOVI, který u vzdálenější tyče zvedl kotouč nad beton přesouvajícího se Vasilevského. Asistence: Joe Pavelski a Jason Robertson.
    19:34 Tyler SEGUIN - 1:1

20:00

Nezáživná úvodní třetina mezi Tampou Bay a Dallasem příliš šancí nenabídla, přesto se dvakrát měnil stav. Domácí favorité šli do vedení ve 3. minutě, když se z prostoru mezi kruhy trefil k pravé tyči Tyler Johnson. Dallas srovnal necelou půlminutu před sirénou. Z levé strany našel přihrávkou skrze dva protihráče Pavelski Tylera Seguina a ten zakončoval bez přípravy nad beton Vasilevského.

20:44
    Yanni Gourde prohrál souboj o puk v rohu kluziště s Tylerem Seguinem. Ten posunul kotouč do středního pásma.

21:22
    Brayden Point dostal zprava nabito mezi kruhy, kotouč mu ale sjel z čepele.

21:50
    Rovněž v úvodu druhé periody si oba týmy vyměňují hrací předmět jako horký brambor.

22:09
    Hra přerušena. Michail Sergačjov vjel do pásma o něco dříve než puk. Ofsajd.

23:05
    Nadále sledujeme celou řadu nepřesností na obou stranách. Český čárový rozhodčí Libor Suchánek nyní odpískal zakázané uvolnění Tampy.

23:55
    Dallas nevytěžil z téměř minutového pobytu v útočném pásmu jedinou kloudnou střelu. Mdlá hra z úvodní třetiny bohužel převažuje i ve druhé části.

24:13
    Zakázané uvolnění Dallasu. Tentokrát se bude vhazovat před Oettingerem.

24:16
    Hosté po vyhraném buly ihned posunuli kotouč do středního pásma.

24:53
    Český souboj. Radek Faksa poslal krosčekem k zemi Ondřeje Paláta. Vylučovat se nebude.

25:24
    Od modré čáry vyslal skákavou střelu Luke Schenn. Jake Oettinger ukryl touš ve výstroji. Bude se opět vhazovat.

26:51
    Michail Sergačjov se zjevil zcela sám na levém kruhu pro vhazování. Prováhal však vhodný moment ke střele a s následnou zpětnou přihrávkou na Tylera Johnsona neuspěl.

27:51
    Jason Robertson si s kotoučem sjel mezi kruhy. Jeho ránu z otočky nadvakrát zlikvidoval Andrej Vasilevskij. Konečně se začíná něco dít.

27:52
    Hra pokračuje po komerční přestávce.

28:21
    Odpískáno další zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Tampy Bay.

28:29
    Další buly, tentokrát po ofsajdu Dallasu ve středním pásmu.

28:52
    Jamie Benn posunul z levé strany kotouč na úplně volného Tylera Seguina. Tomu ale puk čepel přeskočil!

29:30
    Podobná situace i na protějším konci hrací plochy. Z pravé strany adresoval Ondřej Palát kolmici na vzdálenější tyč Braydenu Pointovi, ani on ale nezasáhl puk ideálně.

30:45
    Poslední vteřiny jsou ve znamení urputné přetahované o puk. Oba brankáři mohou být v klidu.

31:32
    Andrew Cogliano střílel zprava zápěstím až chvíli poté, co mu bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.

32:03
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Denis Gurjanov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

32:09
    Hedman nabil Palátovi, jeho dělovka ale trefila jen Esu Lindella. Ten má ve tváři bolestivou grimasu.

32:48
    Ondřej Palát pálil bez přípravy z pravého kruhu. Tentokrát jeho pumelici schytal Andrej Sekera, který se pohybuje jen těžce po ledě.

33:18
    Andrej Sekera odjel v předklonu střídat. Nutno ale pochválit hostující hráče, kteří obětavými bloky nepouštějí kotouč k Oettingerovi.

34:03
    Denis Gurjanov je zpátky na ledě. Třetí promarněná přesilová hra v podání Tampy Bay.

34:42
    Po krátké zadovce pálil od modré čáry nápřahem Blake Coleman. Jake Oettinger na střelu viděl a připsal si úspěšný zákrok, po němž se bude vhazovat.

35:08
    McDonaghovo nahození od modré lajny bylo sraženo do rohu kluziště. Tampa je nadále usazena v útočném pásmu.

35:21
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).

35:21
    Jamie Benn zasáhl u levého mantinelu špičkou hole do tváře Yanniho Gourdea. Čtvrtá přesilovka pro Tampu Bay.

35:50
    Dallas už stihl dvakrát vyhodit puk. Ani v této přesilovce se hokejistům Lightning příliš nedaří.

36:19
    To je neskutečné! Ondřej Palát v přesilovce sestřelil dalšího protihráče. Tentokrát okusil jeho dělovku Jamie Oleksiak.

36:39
    Domácí přeci jen využívají přesilovou hru! Na konci hezké kombinace na jeden dotyk byl zakončující ALEX KILLORN, který usměrnil kotouč k levé tyči po Gourdeově přihrávce z pravé strany. Asistence: Yanni Gourde a Brayden Point.
    36:39 Alex KILLORN - 2:1

37:28
    Do zakončení se z pravé strany dral Jamie Benn. Dobře jej ale pokryl Erik Černák, který se nenechal obhodit.

37:57
    Yanni Gourde zakončoval bekhendem. Jake Oettinger dobře zasáhl betony.

38:25
    Tampa teď uzamkla Dallas v obranné třetina a ostřelovala Oettingera ze všech možných pozic! Vše skončilo Savardovou ranou, proti které vytasil hostující brankář lapačku.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Libor Suchánek odpískal další hostující ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:22
    Brayden Point posunul z pravé strany puk před branku, kam si sjížděl Ondřej Palát. Tváří v tvář jej vychytal Jake Oettinger.

39:46
    BRAYDEN POINT obral v rohu kluziště o kotouč Esu Lindella a dokonale vymíchal Jakea Oettingera, kterého nakonec překonal bekhendem. Tampa před pauzou odskakuje na rozdíl dvou branek. Bez asistence.
    39:46 Brayden POINT - 3:1

40:00

Ani ve druhé části hry nebylo k vidění žádné ofenzivní galapředstavení, stejně jako v první třetině se však dvakrát skóre přeci jen změnilo. Tampa si ve 37. minutě vzala zpět vedení, když hezkou přesilovkovou souhru zakončoval u levé tyče Alex Killorn. Gólem do šatny pak hosty počastoval čtrnáct vteřin před sirénou Brayden Point, jenž potrestal Lindellovu špatnou rozehrávku a vymíchal brankáře Oettingera.

40:35
    Brayden Point se dral do zakončení skrze dva protihráče. Nakonec zvolil zadovku na Cirelliho, jenž posunul puk Ondřeji Palátovi. Jeho rána k Oettingerovi neprošla.

41:39
    Před brankou Vasilevského clonil Tanner Kero. Ani ruský brankář ale nakonec zasahovat nemusel.

41:49
    Zakázané uvolnění Tampy Bay. Bude se vhazovat.

42:02
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., vysoká hůl).

42:02
    Michail Sergačjov zasáhl před brankou holí Denise Gurjanova. Druhá přesilovka pro Dallas.

42:13
    A mohla být bleskově využita! Tečovaná střela Jasona Robertsona skončila na levé tyči! Puk do ní usměrňoval velezkušený Joe Pavelski.

42:24
    Tampa se krátce po dalším buly osvobodila vyhozením k protější brance.

42:41
    Tentokrát kotouč až za brankou Dallasu.

43:05
    A další vyhození puku, který krotí ve svém brankovišti až Jake Oettinger. Přesilovka Dallasu pomalu spěje ke svému konci.

43:52
    Tyler Seguin nejprve promáchl střelu bez přípravy. Poté to zkusil z úhlu podruhé, Andrej Vasilevskij už se ale mezitím stačil přesunout a prostor u levé tyče utěsnil.

44:02
    Michail Sergačjov, jenž je zatím jediným trestaným hráčem na straně Tampy Bay, opouští "lavici hanby".

44:29
    Jamie Oleksiak mířil z vrcholku pravého kruhu pro vhazování do levé tyče! Tampa má v poslední třetině velkou kliku.

45:03
    Alex Killorn byl v pásmu rychleji než kotouč. Je pískán ofsajd.

46:02
    Yanni Gourde měl na holi rozhodnutí. Položil si v úniku Oettingera, nedokázal ale zasunout kotouč za jeho záda. Zpětná střela o gólmanovu brusli se do branky neodrazila.

46:43
    Z bezprostřední blízkosti se pokoušel procedit touš za záda Vasilevského Tyler Seguin. Ruský strážce se podruhé překonat nenechal.

46:51
    Andrej Vasilevskij musel opět zasahovat – tentokrát proti nahození od modré čáry. Následně vznikla před brankovištěm skrumáž, kterou uhasil přikrytím puku pod lapačkou.

47:27
    Tampa se hnala do přečíslení tři na jednoho, Palátovo zakončení ale postrádalo razanci. A to i proto, že se včas stačil vrátit Joel Hanley.

48:41
    Dallas je ve třetí třetině o poznání aktivnějším týmem. Hraje se především v obranném pásmu Tampy. Domácí v čele se skvělým Vasilevským odolávají a hrozí z rychlých brejků.

49:39
    Z levého kruhu nahazoval před branku puk Esa Lindell. Vše končí dalším vhazováním.

50:29
    Domácí přečíslení tři na dva zakončoval střelou z pravé strany David Savard. Jake Oettinger si prostor u pravé tyče pohlídal.

50:45
    Drama je na světě! Hosté se dotahují na rozdíl jediné branky. Střelu ANDREJE SEKERY od modré čáry lehce tečoval nad Vasilevského pravý beton Brayden Point. Asistence: Joel Hanley a Roope Hintz.
    50:45 Andrej SEKERA - 3:2

51:02
    Na druhé straně kluziště střílel jiný slovenský hráč – Erik Černák. Na rozdíl od svého krajana Sekery se ale zatím do gólové statistiky nezapsal. Jake Oettinger ránu zápěstím vyslanou z pravého kruhu lapil.

51:34
    Teď už se ale ERIK ČERNÁK trefuje a vrací Tampě dvougólový náskok! Po Goodrowově přihrávce z rohu kluziště pálil z pravé strany bez přípravy k levé tyči. Před Oettingerem ještě dobře clonil Yanni Gourde. Asistence: Barclay Goodrow a Blake Coleman.
    51:34 Erik ČERNÁK - 4:2

52:51
    Jason Robertson se prokličkoval do zakončení skrze přesilu. Ztroskotal až na pozorném Vasilevském, který zasáhl lapačkou.

53:29
    Dallas prohrál souboj za brankou a z pobytu v útočné třetině nic nevytěžil. Teď už bude čas Hvězdám utíkat hodně rychle.

54:00
    John Klingberg posunul puk na pravý okraj kluziště Radku Faksovi. Jeho rána od modré čáry byla sražena mimo branku.

54:39
    Je pískáno, hra přerušena. Následuje jedna z posledních komerčních přestávek. Možnost pro oba týmy se poradit.

55:01
    Barclay Goodrow nabíral rychlost na pravé straně. Nakonec se do zakončení přes Jamieho Oleksiaka nedostal.

55:33
    Tampa Bay drží kotouč za vlastní brankou a nikam nepospíchá. Hrát musí především Dallas. Uvidíme, kdy se hosté rozhodnou odvolat Oettingera.

56:14
    Tampě se rýsovala situace dva na jednoho. Nakonec odpálil puk do rohu kluziště Esa Lindell, smutný "hrdina" jedné z gólových akcí Lightning.

56:47
    Je rozhodnuto. Jake Oettinger odjel z branky v ten nejméně vhodný moment právě tehdy, kdy jeho spoluhráči ztratili kotouč. Mezi tyčemi jej nahradil Jamie Benn, moc toho ale nezmohl. Rychlý protiútok Tampy zakončoval úspěšnou střelou z mezikruží po Josephově posunutí zprava ROSS COLTON. Asistence: Mathieu Joseph a Erik Černák.
    56:47 Ross COLTON - 5:2

57:35
    Dallas si necelé dvě a půl minuty před třetí sirénou vybírá oddechový čas.

57:40
    Po time-outu to hosté znovu zkoušejí bez brankáře v šesti hráčích.

58:14
    Dallas byl nějakou dobu v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal. Nyní už musí rozehrávat Jason Robertson od vlastní branky.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:08
    Tyler Johnson byl v úniku po pravém křídle hned dvakrát podražen, přesto se vždy stačil rychle zvednout na nohy a nakonec dostal v ponechané výhodě puk na modrou čáru k Eriku Černákovi. Ten posunul puk doleva na MICHAILA SERGAČJOVA, který se dělovkou nemýlil. Jamie Benn v roli provizorního brankáře znovu neuspěl a zlostně rozpůlil hokejku. Asistence: Erik Černák a Tyler Johnson.
    59:08 Michail SERGAČJOV - 6:2

Dallas byl ve třetí dvacetiminutovce aktivní. Hosté nejprve dvakrát nastřelili brankovou konstrukci, v 51. minutě už se ale po tečované Sekerově pumelici radovali z kontaktního gólu. Na trefu svého krajana ovšem bleskově zareagoval Erik Černák, který vrátil Tampě za necelou minutu dvoubrankový náskok. Hosté to v závěru zkoušeli bez brankáře, z čehož pramenily další dva góly Lightning. Favorit si tak dokráčel pro na první pohled suverénní vítězství, nutno ale říci, že Dallas byl střelecky aktivnější.

Dnešní utkání sledovalo 4200 diváků.

Tampa Bay porazila Dallas v šestém ze sedmi letošních vzájemných zápasů a bodovala už v sedmém utkání v řadě. Hvězdám se naopak po páté porážce za sebou vzdálila vidina play-off.

Z tohoto střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na viděnou. (03:59:09)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 3. T. Johnson (Killorn), 37. Killorn (Gourde, B. Point), 40. B. Point, 52. Černák (Goodrow, Coleman), 57. Colton (M. Joseph, Černák), 60. Sergačjov (Černák, T. Johnson) – 20. Seguin (Pavelski, Robertson), 51. Sekera (Hanley, Hintz)

Rozhodčí: O’Rourke, Chmielewski – Tobias, Suchánek