Tampa – Dallas 6:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 4:2 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Vegas 2:3 (po pr.)
San Jose – Colorado 3:2 (kon.) | Calgary – Winnipeg 0:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 06.05.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Hokejisté Las Vegas dokázali ve třetí třetině srovnat stav zápasu a v prodloužení vyhráli. Chandler Stephenson poslal Vegas do vedení, Kirill Kaprizov otočil stav zápasu, Reilly Smith vyrovnal a v prodloužení rozhodl Alex Pietrangelo. (05:01:18)

Alex Pietrangelo (VEG) – 1+0
    Kirill Kaprizov (MNS) – 2+0
    Marc-Andre Fleury (VEG) – 26 zákroků, 2 OG

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Cam Talbot (MNS) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 61:53
    Marc-Andre Fleury (VEG) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 61:49

61:53 Alex PIETRANGELO - 2:3

61:53
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. Vegas vyhrává tento zápas v prodloužení a prosazuje se po šikovné Tuchově přihrávce ALEX PIETRANGELO. Asistence: Alex Tuch a Jonathan Marchessault.

61:47
    Alex Pietrangelo (Vegas) minul.

61:02
    Wild rozehrávají od své branky, Marcus Johansson se dostal do zakončení, ale neuspěl.

60:41
    Hostující celek kontroluje hru.

60:20
    Chandler Stephenson (Vegas) pálil jako první v prodloužení, trefil jen brankáře.

60:01
    Úvodní buly pro domácí.

60:01

2:2 po třetí třetině. Vegas i Wild získávají bod. O další se bude bojovat v prodloužení respektive možná i v nájezdech.

60:00

59:55
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z mezikruží, jeho rána byla zblokvaná.

59:32
    Shea Theodore (Vegas) pálil do dobré přihrávce spoluhráče, jeho ránu kryješ domácí brankář.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:25
    Ryan Suter (Minnesota) rozehrává od své branky. Dostáváme se do závěru třetí třetiny.

58:10
    Victor Rask (Minnesota) vyslal tvrdou ránu, Marc-Andre Fleury byl připravený.

57:46
    Špatná rozehrávka Vegas, zakázané uvolnění.

57:31
    Matt Dumba (Minnesota) pálil, Alec Martinez (Vegas) dokázal jeho projektil zblokovat.

57:12
    26:30, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Ofsajd Wild.

56:20
    Aktuálně je stav zápasu vyrovnaný a Vegas se pokouší hrát aktivně.
    55:46 Reilly SMITH - 2:2

55:46
    Na poslední chvíli využitá přesilovka. Karlsson našel volného REILLYHO SMITHA, který ránou bez přípravy dokázal prostřelit přesunujícího se brankáře soupeře. Asistence: William Karlsson a Alec Martinez.

55:30
    Alex Tuch (Vegas) pálil nepřesně od modré čáry.

55:00
    Přesilovku hraje Vegas, ale na nějakou výraznější šanci čeká. Dobře hraje domácí obrana.

54:46
    Wild vyhazují přes všechny čáry.

54:20
    Shea Theodore (Vegas) pálil, jeho rána byla zblokovaná.

53:48
    Vegas hraje přesilovku.

53:45
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., hákování).
    53:27 Kirill KAPRIZOV - 2:1

53:27
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Bleskově po buly jdou domácí do vedení, rychlou ránou se prosazuje KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Ryan Hartman.

53:19
    Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje kotouč, komerční přestávka.

53:04
    Aktuálně je stav zápasu vyrovnaný a Wild mají převahu.

52:45
    Zach Parise (Minnesota) se dostal do útočného pásma, hledal spoluhráče, ale obrana Vegas byla připravená.
    51:14 Kirill KAPRIZOV - 1:1

51:14
    Snad první výraznější chyba obrany Vegas v tomto zápase je potrestaná. Mats Zuccarello pálil, jeho rána byla zblokovaná, následně vybojoval puk, našel KIRILLA KAPRIZOVA, který snadno dorážel do prázdné branky. Asistence: Mats Zuccarello a Ryan Hartman.

50:48
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

50:32
    Komerční přestávka.

50:22
    Zakázané uvolnění Wild, buly se vrací před branku domácích.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále vede hostující celek o jednu branku.

49:15
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

48:47
    Minnesota hraje velmi dobře, obrana Vegas má hodně práce, ale zatím situaci zvládá.

48:06
    Marcus Johansson hraje hodně aktivně, Nick Bonino dostal přihrávku, ale trefil jen brusli obránce Vegas.

47:41
    Reilly Smith (Vegas) byl blízko zakončení, ale na kotouč nedosáhl, následně Mats Zuccarello minul.

47:07
    Marc-Andre Fleury (Vegas) byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

46:46
    William Carrier (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

46:00
    Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu. Chandler Stephenson hledal před brankou spoluhráče, ale Vegas vrací hru do svého pásma.

45:23
    Ve třetí třetině hraje domácí celek o poznání lépe než Vegas. Snadněji se Wild dostávají do zakončení.

45:14
    Zakázané uvolnění Vegas.

44:46
    Carson Soucy (Minnesota) měl obrovskou šanci, Marcus Johansson dorážel, ale brankář Marc-Andre Fleury byl připravený.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:22
    Reilly Smith (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře Wild.

43:20
    Chandler Stephenson našel kapitána. Mark Stone však v obrovské šanci trefil jen rukavici brankáře. Cam Talbot je hrdinou okamžiku.

43:00
    Tři minuty hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

42:24
    Nick Bonino (Minnesota) a Marcus Johansson dostali puk do útočného pásma. Vypálit na branku nedokázali.

41:50
    Alex Pietrangelo se dostal do problémů za svou brankou, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

40:50
    Sledujeme v úvodu třetí třetiny aktivní hru Wild, ale zatím na výraznější šanci čeká.

40:22
    Utkání pokračuje třetí třetinou, sledujeme dramatický duel.

40:01

Chandler Stephenson (Vegas) v situaci dva na jednoho se dokázal prosadit. Bitvu svázanou taktikou, osobními souboji a pevnou obranou vede těsně o jeden gól hostující celek. Hokejisté z města neonů mají k výhře aktuálně o něco málo blíž.

40:00

39:40
    Kirill Kaprizov (Minnesota) mohl vypálit, ale ideální moment na střelu prováhal.

39:19
    Ofsajd Wild, buly ve středním pásmu. Po první vyhrocené třetině je druhé dějství poněkud klidnější.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:58
    Hra je přerušená pro zásah vysokou holí.

38:32
    Marcus Foligno našel spoluhráče, Kirill Kaprizov jen promáchl v útočném pásmu.

37:42
    Cam Talbot (Minnesota) přerušuje hru.

37:24
    Keegan Kolesar (Vegas) to dobře zkoušel, vypálil z otočky, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.

37:00
    17:17, střelecky stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

36:37
    Marc-Andre Fleury (Vegas) rozehrává od své branky, jeho kolegové v útočném pásmu během přesilovky nevymysleli nic.

36:06
    Marcus Johansson (Minnesota) při vlastním oslabení dostal puk do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná.

35:50
    Alex Pietrangelo (Vegas) mohl pálit od modré čáry, ale neměl dostatek prostoru.

35:31
    Vegas rozehrává od své branky, to už probíhá druhá minuta početní výhody.

35:18
    Peyton Krebs (Vegas) mohl pálit, ale netrefil puk, následně se jeho spoluhráči dostali do ofsajdu.

34:50
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

34:35
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., držení).

34:01
    Pomalu, ale jistě se dostáváme do finální fáze hry ve druhé třetině.

33:30
    Joel Eriksson Ek (Minnesota) to nemyslel vůbec špatně, jeho dobrá akce skončila před brankou nepřesnou přihrávkou.

33:11
    Cam Talbot (Minnesota) kryje kotouč, komerční přestávka.

32:44
    Nyní sledujeme obrázek hry, který musí více bavit fanoušky Vegas. Jejich oblíbenci se tlačí do zakončení.

32:29
    Alec Martinez (Vegas) byl volný před brankou, spoluhráči mu ale kotouč poslat nedokázali.

32:00
    Vegas hraje aktivně, usadilo se v útočném pásmu.

31:42
    Jonathan Marchessault (Vegas) vypálil z bezprostřední blízkosti, ale netrefil branku.

31:03
    Matt Dumba (Minnesota) vedl zajímavou akci Wild, ale přes obranu Vegas se k zakončení nedostal.

30:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:39
    Marcus Foligno (Minnesota) a Marcus Foligno (Minnesota) rozehrávají od své branky. Rychle se domácí dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

29:12
    Hostující celek hraje aktivně, Shea Theodore to vzal na sebe, ale jeho rána byla zblokovaná.
    28:33 Chandler STEPHENSON - 0:1

28:33
    Hostující celek se dostává do vedení. Po rychlém přenesení hry se Vegas dostalo do situace dva na jednoho. Mattias Janmark našel CHANDLERA STEPHENSONA, který ránou z první uspěl. Asistence: Mattias Janmark.

27:50
    Zatím stále platí stav 0:0, Matt Dumba ze středního pásma prověřil brankáře Vegas.

27:18
    Po střele Vegas kotouč putoval brankovištěm Wild, ale za brankou čáru nemířil.

27:10
    Nicolas Hague (Vegas) pálil, Cam Talbot (Minnesota) kryje puk. Komerční přestávka.

26:57
    Oba týmy střídají, Vegas se nedokázalo udržet v útočné pásmu.

25:55
    Jordan Greenway (Minnesota) ani Carson Soucy (Minnesota) se do střeleckých pozic dostat nedokázali, respektive netrefili branku.

25:45
    14:9, střelecky je aktivnější domácí celek.

25:10
    Jonas Brodin (Minnesota) udržel útočné pásmo, následně pálil jeho spoluhráč, ale minul branku.

24:48
    Las Vegas hraje aktivně, Wild se ovšem také tlačí do střeleckých pozic.

24:16
    Kirill Kaprizov (Minnesota) pálil z pravé strany, jeho pokus tak tak dokázal Marc-Andre Fleury vyrazit.

24:05
    Domácí celek se musí bránit aktivní hře soupeře.

23:34
    Vegas pokračuje v aktivní hře, usadilo se v útočném pásmu. Alec Martinez od modré neuspěl.

22:02
    William Karlsson (Vegas) vedl útočnou akci, Jonathan Marchessault pálil a brankář Wild kryje.

21:38
    Vegas rozehrává od své branky, Jonathan Marchessault protečoval kotouč tak, aby z toho nebyl icing.

21:18
    Marcus Johansson (Minnesota) hraje aktivně, dostal se do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázala poradit obrana.

20:38
    Joel Eriksson Ek (Minnesota) obkroužil branku a dostal se do zakončení, brankář Vegas byl připravený.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Vyhrocená a plná trestnů. Taková byla první třetina zápasu mezi Wild a Golden Knights. Zatím čekáme na první branku v zápase.

20:00

19:27

19:26
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).

19:20
    Wild pokračují v aktivní hře.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:31
    Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje další ránu soupeře, polovina oslabení jeho týmů už je pryč.

18:14
    Wild hrají další přesilovku, Vegas se musí bránit aktivní hře soupeře.

17:26
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Peyton Krebs.

17:26
    Ofsajd Wild, komerční přestávka.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:55
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 5 min., bitka).

16:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

15:50
    Jordan Greenway (Minnesota) se usadil v útočném pásmu, následně pálil Ryan Suter. Komerční přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Wild rozehrávají od své branky.

14:27
    Vegas rozehrávalo od své branky, ale do útočné třetiny se nedokázalo propracovat.

13:12
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

12:47
    Shea Theodore (Vegas) uklidnil hru, William Carrier se dostal do střelecké pozice, ale jeho zakončení chyběl důraz.

12:23
    Více ze hry má domácí celek, hosté se musí převážně bránit.

12:00
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme zatím aktivní hru ze strany Wild.

11:44

11:26
    Wild se zatím nemohou stabilněji usadit před brankou soupeře. Obrana Vegas hraje zodpovědně.

11:10
    Ryan Suter (Minnesota) má kotouč za svou brankou, domácí rychle otočili směr hry.

10:53
    Puk je znovu ve středním pásmu, a tak o něj musí domácí celek bojovat.

10:31
    Marc-Andre Fleury (Vegas) rozehrává od své branky, následně jeho tým vyhodil přes všechny čáry.

10:10
    Jared Spurgeon (Minnesota) mohl pálit od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná.

09:55
    Přesilovku hraje domácí celek.

09:44
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení).

09:44
    V obranném pásmu Vegas se strhla potyčka.

09:23
    Další práce pro hostujícího brankáře, Marcus Foligno (Minnesota) zakončoval z pravého kruhu.

09:01
    Jordan Greenway (Minnesota) se dostal do útočného pásma, Kirill Kaprizov (Minnesota) bojoval za brankou o puk. Získal jej Marcus Foligno.

08:34
    Se štěstím nyní dokázal hostující celek přečkat oslabení, přesilovku sehrála Minnesota velmi dobře.

08:25

07:50
    Reilly Smith (Vegas) mohl vyhodit, ale nedokázal to, a tak pokračuje domácí tlak dál.

07:20
    Jared Spurgeon (Minnesota) pálil, brankář kryje, následně Rask trefil brankovou konstrukci, velmi dobře přesilovka Wild.

07:05
    Další domácí rána od modré čáry, ale znovu byl brankář Vegas připravený.

06:25
    Domácí celek hraje přesilovku. Victor Rask (Minnesota) pálil po rychlé přihrávce a Marc-Andre Fleury vyrazil kotouč před sebe.

06:21

06:21
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., hákování).

05:53
    2:6, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, aktivnější je hostující celek.

05:30
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu bez nějaké velké gólové příležitosti. Marcus Foligno pálil, Alex Pietrangelo zblokoval jeho pokus. Následně se Wild dostali do ofsajdu.

05:04
    Jordan Greenway (Minnesota) se dostal do první výraznější šance domácích. Jeho ránu z křídla kryje Marc-Andre Fleury.

04:36
    Jonas Brodin (Minnesota) se vrací za svou branku, odkud rozehrává, sledujeme klidnější pasáž hry.

03:50
    Dvě střely vyslal hostující celek v přesilovce, ale prosadit se nedokázal.

03:44

03:23
    Reilly Smith (Vegas) z mezikruží minul branku.

03:03
    Alec Martinez (Vegas) pálil z kruhu, jeho rána končí na betonu brankáře, a pak puk byl v rohu hrací plochy.

02:37
    Wild znovu vyhazují přes všechny čáry až k brance Vegas.

02:12
    Chandler Stephenson (Vegas) rozehrává od své branky, při pokusu proniknout do třetiny soupeře přišel o puk.

01:45
    Úvodní přesilovku v tomto zápase hraje hostující celek, který následně přišel o útočné pásmo.

01:44
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Carson Soucy – 2 min., vysoká hůl).

01:20
    Kirill Kaprizov (Minnesota) se dostával do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

01:10
    Jonas Brodin (Minnesota) vedl zajímavou akci Wild, ale k zakončení se probojovat nedokázal.

01:00
    Vegas začalo aktivně, vybojovalo buly v útočném pásmu. Jonathan Marchessault (Vegas) následně rychle zakončoval. Jeho pokus kryje brankář Wild.

00:14
    Brayden McNabb (Vegas) pálil od modré čáry, hosté začali aktivně, ale rána končí vedle branky.

00:01

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Bonino, V. Rask, Ma. Johansson – Parise, Sturm, Bjugstad.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Janmark, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Krebs, N. Roy – W. Carrier, Kolesar..

Hokejisté Las Vegas jsou zatím v čele západní divize, ale jejich náskok se na skvěle hrající Colorado ztenčuje. Golden Knights, pokud chtějí dnes uspět, musí proti minulému zápasu změnit prakticky všechno.

V posledním vzájemném zápase Vegas dvakrát vedlo o dva góly, ale domácí Minnesota ve třetí třetině v zápase dokázala vyrovnat a navíc vstřelit rozhodující branku a vyhrála 6:5. Hokejisté Wild se postarali o jeden z nejpozoruhodnějších obratů v probíhající sezoně.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 52. Kaprizov (Zuccarello, Hartman), 54. Kaprizov (Hartman) – 29. Stephenson (Janmark), 56. R. Smith (W. Karlsson, Martinez), 62. Pietrangelo (Tuch, Marchessault)

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Bonino, V. Rask, Ma. Johansson – Parise (A), Sturm, Bjugstad.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Janmark, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Krebs, N. Roy – W. Carrier, Kolesar.

Rozhodčí: Syvret, Sutherland – Knorr, Gawryletz

Diváci: 3 000