Žilina – Trenčín 5:3 (kon.) | Zlaté Moravce – Trnava 0:0 (kon.) | Pohronie – Michalovce 0:0 (kon.)
Ružomberok – Senica 1:1 (kon.)
MŠK Žilina
5:3 (1:1)
AS Trenčín
Sobota 08.05.2021, 17:00 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga • 8. kolo

Fotbalisté Žiliny si zajistili dvě kola před koncem účast v evropských pohárech, když po třech porážkách zvítězili nad Trenčínem v krásné přestřelce plné šancí 5:3. Po vyrovnaném poločase se dvakrát prosadil nejlepší žilinský střelec Kurminowski, až za stavu 5:1 ve vlastním oslabení zkorigoval dvěma zásahy střídající kanonýr Trenčína Čataković. Tři góly domácích a jeden hostů padly z rohových kopů. (18:55:30)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:15.

90+1

90+1
    Domácí fotbalisté nijak nespěchají s rozehrávkou rohu.

90+1
    Sudí Kišš nastavuje pouze minutu.

89
    Čataković má naději na rekordně rychlý hattrick, nyní však spíše překážel Zubairovi a zavinil ofsajd.

87
    Trenčín právě vstřelil branku!
    Také hosté udeřili z rohu a byla to velká paráda. HAMZA ČATAKOVIĆ zpoza velkého vápna zavěsil technicky k zadní tyči. Střela se lehce otřela o hlavu domácího Jána Minárika.

85
    Zápas se víceméně dohrává v uvolněné atmosféře.

83
    Žlutou kartu dostává Abdul Zubairu (AS Trenčín).

82
    Dnešní utkání sleduje 7 diváků. Hlasatelka je vtipně vyjmenovala jednotlivě, při přísných koronavirových požadavcích je samozřejmě pořadatelé znají.

80
    Střídající HAMZA ČATAKOVIĆ dostal skvělou přihrávku od Zubaira, který se prosmýkl přes dva hráče, a tváří v tvář brankáři pěkně zavěsil do šibenice.

78
    Střídající Adam Goljan se prosazuje po minutě na hřišti, celkem má v letošní ligové sezóně odehráno před dnešním zápasem pouhých 55 minut.

77
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Eduvie Ikoba, přichází Hamza Čataković.

76
    Žilina právě vstřelila branku!
    Šošoni udeřili potřetí z rohového kopu. Bičachčjanův centr si zpracoval na prsou ADAM GOLJAN, napoprvé trefil jen clonícího Šulka, ale dorážku z otočky již napálil pod břevno.

75
    MŠK Žilina vyčerpala naráz všechny zbylé možnosti střídání: ze hřiště odcházejí Dawid Kurminowski, Adrián Kaprálik a Dávid Ďuriš, jejich místa zaujmou Tibor Slebodník, Adam Goljan a Jakub Paur.

74
    Z rohu oslabení trenčínští fotbalisté nezahrozili.

73
    Samuel Petráš nechal pravou tyč volnou a Milan Corryn parádně zakroutil trestný kop právě k ní. Domácí brankář však stačil prostor uzavřít a vyškrábnout na roh.

73
    Žlutou kartu dostává Vahan Bičachčjan (MŠK Žilina) za podražení pronikajícího Ghaliho.

72
    Míč rozhodčího vhodil trefený sudí Bálint Kišš na kopačky trenčínských hráčů.

Karel Jedlička

Branky: 5. Ďuriš, 49. Kurminowski, 61. Kurminowski, 69. Kiwior, 76. Goljan – 32. Ikoba (pen.), 80. Čataković, 87. Čataković

Karty:   37. Kiwior (ZIL), 73. Bičachčjan (ZIL) – 6. Ghali (TRE), 25. El Mahdioui (TRE), 43. Yem (TRE), 83. Zubairu (TRE)   56. El Mahdioui (TRE)

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Gono (67. Myslovič), Bernát (67. Bičachčjan) – Kaprálik (75. Goljan), Kurminowski (75. Slebodník), Ďuriš (75. Paur).
    Náhradníci: Belko – Kopas, Yenne

AS Trenčín: Kukučka – Yem, da Silva, Šulek, Madu – El Mahdioui – Gaži (68. Corryn), Kadák (68. Lavrinčík), Zubairu, Ghali – Ikoba (77. Čataković).
    Náhradníci: Bergsen – Gajdoš, Ligeon, Tučný, Mazanovský, Bagin.

Rozhodčí: Kišš – Hrmo, Štofik