NHL
Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.) | Boston – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Florida – Tampa 4:0 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:3 (kon.) | Chicago – Dallas 4:5 (po pr.)
Nashville – Carolina 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (po pr.) | Vegas – Colorado 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:5 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Dallas Stars
Úterý 11.05.2021, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:54:44)

Andrej Sekera (DAL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:58
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 6, čas na ledě 15:59.

Collin Delia (CHI)
    – 45 zákroků, 5 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 64:30
    Jake Oettinger (DAL) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6%, odchytal 63:35.

Statistiky
    Střely na branku: 23 – 50 (5:14, 5:16, 8:17, 5:3)
    Zablokované střely soupeře: 19 – 13
    Trestné minuty: 6 – 8
    Využité přesilové hry:0/4 – 1/3
    Vyhraná vhazování: 44 % – 56 %
    Bodyčky: 35 – 36.

Dnešním dnem boje v Centrální divizi skončily. Dallas obsadil konečnou pátou pozici s mankem čtyř bodů na play-off. Chicago je se ztrátou dalších pěti bodů šesté. První kolo play-off bude ve složení Carolina – Nashville a Florida – Tampa.

Chicago sehrálo s Dallasem velmi líbivou rozlučkovou partii. Poslední zápas v sezóně začali domácí skvostně, když během necelé minuty a půl skórovali DeBrincat a Suter. Pavelskiho snížení znegoval v úniku dvou na gólmana Strome, ale Heiskanen dvě vteřiny před přestávkou gólem v přesilovce zase snížil na rozdíl jediného gólu. Třetí třetina měla obdobný průběh. Hinostroza zvýšil a Kiviranta zase vrátil Dallas na dostřel. Dickinson dokonce vyrovnal a krátce poté, co Stars přežili čtyřminutové oslabení za faul Faksy, rozhodla prodloužení letošní kometa Jason Robertson. Vítězství Texasanů je vzhledem k jejich padesáti střelám na branku zasloužené.

64:30 Jason ROBERTSON - 4:5

64:30
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars ubránili čtyřminutové oslabení a třicet vteřin před koncem prodloužení dokonali vítězný obrat! Oettingerova vyrážečka přesměrovala Kaneův pokus do rohu, odkud Klingberg rozjel poslední gólovou akci Dallasu v tomto ročníku. Bennovu střelu z pravého kruhu Delia likvidoval pravým betonem. Kotouč ale nechal za sebou a JASON ROBERTSON uzavřel fantastickou nováčkovskou sezónu primitivní dorážkou. Asistence: Jammie Benn, John Klingberg.

64:09
    Chicago v prodloužení pomalu zdvojnásobuje počet střel z předchozích šedesáti minut. Hagel každopádně minul a Murphy sbírá puk u obranné modré čáry.

63:39

63:21
    Jestřábi konečně vystřídali. Na led naskočil třeba Kurashev, ovšem jeden z hostů ani jeho dělovku k brankovišti nepustil.

62:55
    Z dlouhé přesilovky zbývá posledních 45 vteřin. Kvůli nepřesné přihrávce se Kalynuk vrací pro puk do obrané třetiny.

62:36
    Kane nabil doleva DeBrincatovi. Další blok předvedl Sekera. Hosté hrají velmi obětavě!

62:09
    S Dallasem hrálo i štěstí! Kubalík nachystal pozici Kaneovi a ten trefil tyč. Později zakončoval i český útočník, ale do cesty se mu znovu postavil Lindell.

61:46
    Patrick Kane propadl na modré. Sekeru v brejku doplnil Comeau, ale přihrávka na něj byla ztečovaná směrem k Deliovi.

61:31
    Z Kubalíkovy křižné přihrávky DeBrincat nezakončil přes Murphyho. O střelu se poté postaral až Kane, ale našel jen Oettingerovu lapačku.

61:06
    Kaneův švih Oettinger vyrazil a jeden z jeho parťáků se postaral o to, že puk na chvíli vyletěl do středu hřiště.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 1. DeBrincat (Suter), 2. Suter (DeBrincat, D. Strome), 37. D. Strome (Hinostroza, D. Kubalík), 49. Hinostroza (Kämpf, Hardman) – 16. Pavelski (J. Klingberg, Hanley), 40. Heiskanen (J. Klingberg, Ja. Benn), 51. Kiviranta (Gurjanov, Heiskanen), 53. Dickinson (Robertson), 65. Robertson (Ja. Benn, J. Klingberg)

Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – C. Murphy (A), Stillman, Regula, Zadorov, Mitchell, Kalynuk, Beaudin – P. Kane (A), Suter, D. Strome – Hagel, Kurashev, DeBrincat (A) – Hinostroza, Kämpf, D. Kubalík – Entwistle, Hardman.
    Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski, Dickinson, Robertson – Gurjanov, Faksa, Kiviranta – Comeau (A), Ja. Benn (C), Cogliano – Dowling, Kero.

Rozhodčí: Lee, Walsh – Berg, Galloway

Diváci: 3 917