Schalke – Hertha 1:2 (kon.)
FC Schalke 04
1:2 (1:1)
Hertha BSC
Středa 12.05.2021, 18:00 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 31. kolo

Hertha se na hřišti Schalke přiblížila k záchraně

Zápas přitom Hertha nezačala vůbec dobře. Už v 6. minutě jí vstřelil branku Amín Harít a berlínský klub musel dotahovat. Vyrovnáno bylo už po necelé čtvrt hodince, což zařídil Dedryck Boyata. Hosté pak měli blízko k obratu, jenže gól zneplatnil ofsajd.

Ve druhé půli Hertha zahazovala šance. Takový stav trval až do 74. minuty, kdy své spoluhráče potěšil Jessic Ngankam. Jistá komplikace pro tým z hlavního města přišla na konci utkání. Lukebakio atakoval Skrzybskiho šlapákem a po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy. Nakonec při Hertě stáli všichni svatí, když ji po soupeřově standardce v nastaveném čase dvakrát zachránila tyčka.

Hertha se po výhře 2:1 vzdálila baráži na tři body a přímému sestupu dokonce na pět. (20:05:20)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 11:12. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 9:11.

90+5

90+5
    Teď už má Hertha hru pod kontrolou a je nad slunce jasné, že zápas dovede do vítězného konce.

90+4
    Další nadějí pro Schalke byl rohový kop. Na ten si na malém vápně vyšplhal Shkodran Mustafi, jenže bránu přehlavičkoval.

90+3
    Neskutečná smůla fotbalistů Schalke v nastaveném čase! Nejprve hlavičkoval do tyče Florian Flick a po něm tutéž konstrukci branky orazítkoval i Benito Raman. Neúspěšní střelci nemůžou uvěřit vlastním očím.

90+1
    Žlutou kartu dostává Jonas Michelbrink (Hertha).

19letý záložník dostává žlutou kartu při svém bundesligovém debutu.

90+1
    V první z pěti nastavených minut má Hertha výhodu autového vhazování na útočné polovině.

90
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Timo Becker, přichází Gonçalo Paciência.

89
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Jordan Torunarigha.

88
    Komplikace pro Herthu, která dohraje v oslabení! Dodi Lukebakio atakoval Skrzybskiho šlapákem a po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy.

86
    Po výkopu Alexandera Schwolowa má míč jeho Hertha. Berlínský klub za tohoto stavu nikam nespěchá.

85
    Amín Harít rozběhl Kolašinace, ten měl krátký krok a nedokázal dostihnout míč na hrací ploše.

83
    Hertha mohla být o poznání klidnější! Před bránou dostal prostor Nemanja Radonjić, jenže Ralf Fährmann ho exkluzivně vychytal! Akcie Schalke tak stále drží nad vodou.

81
    Ve vlastním území kombinující Hertha trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

79
    Po vedoucím gólu hraje Hertha ve větším klidu, zatímco Schalke se jeho hra rozpadá.

77
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Benito Raman.

77
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Blendi Idrizi, přichází Steven Skrzybski.

77
    A střídat bude i trenér Schalke.

Lukáš Jasoněk

Branky: 6. Harít (Kolašinac) – 19. Boyata (Plattenhardt), 74. Ngankam (Radonjić)

Karty:   43. Harít (SCH), 54. Mustafi (SCH), 68. Kolašinac (SCH) – 50. Darida (HER), 68. Boyata (HER), 68. Lukebakio (HER), 90+1. Michelbrink (HER)   88. Lukebakio (HER)

FC Schalke 04: Fährmann – Becker (90. Paciência), Sané, Mustafi – Idrizi (77. Skrzybski), Flick, Kolašinac (C), Oczipka – Harít – Hoppe, Huntelaar (77. Raman).
    Náhradníci: Rönnow – Ezeh, Ludewig, Raman, Paciência, Pavlidis, Skrzybski, Schöpf.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Alderete, Plattenhardt – Darida (58. Ascacibar), Tousart – Dilrosun (76. Michelbrink), Leckie (58. Lukebakio), Radonjić (89. Torunarigha) – K. Piątek (58. Ngankam).
    Náhradníci: Körber – Ascacibar, Löwen, Lukebakio, Michelbrink, Ngankam, Zeefuik, Torunarigha, Stark.

Rozhodčí: Schmidt – Thomsen, Stein