Washington – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.)

Michael Frolík (MTL) 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Edmontonu, který svého soupeře porazil poměrem 4:3 po prodloužení. Montreal vstoupil do třetí třetiny aktivně, a nakonec potřetí našel recept na brankáře Smithe. Nerozhodný výsledek nakonec platil i po konci třetí třetiny a následovalo tak prodloužení, které netrvalo vůbec dlouho. Nakonec druhý plusový bod bere hostující celek, který udeřil po necelých třiceti vteřinách hry.

60:27 Dominik KAHUN - 3:4

60:27
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hned v úvodu prodloužení máme rozhodnuto! První útočnou akci sice podnikli domácí, jenomže následoval rychlý protiútok, který přinesl nahrávku na naprosto volného DOMINIKA KAHUNA, kterému se bleskovou střelou povedlo vyzrát na brankáře.
    Asistence: Leon Draisaitl, Tyson Barrie.

60:01

60:00

59:40
    Domácí celek nyní zachránila branková konstrukce!

59:11
    Třetí třetina se spíše jen dohrává, následovat tak bude prodloužení.

59:00
    Minuta do konce třetiny.

58:10
    Domácím se přesilová hra zrovna moc nedaří. Nyní to od modré čáry zkoušel obránce Oullet, který mířil doprostřed branky, což bylo hodně snadné sousto.

57:27
    Montreal Canadiens se nedokázal ideálně udržet v pásmu soupeře a tomu se tak povedlo vyhodit daleko na opačnou stranu, kde se kotouče ujal Chiarot.

56:23
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., hákování).

55:54
    McDavid se po delší době dostal do sólové akce, při které to zkoušel zakončením po ledě. Primeau s tímto záměrem počítal a ideálně zakročil svým betonem.

55:24
    Edmonton nyní ukořistil nahrávku a zkoušel to nahozením do pásma soupeře, kde se moc dlouho neohřál napadající Nugent-Hopkins, který se musí vracet.

54:08
    Caufield je dnes hodně aktivní a sám se dostal do další slušné šance. Tentokráte své zakončení cpal na přední tyč, kde se ovšem vyznamenal brankář Smith.

David Suchý

Branky a nahrávky: 2. Caufield, 10. Suzuki, 49. Suzuki (Caufield) – 9. Chiasson (Neal, D. Kulikov), 11. Nugent-Hopkins (Barrie, McDavid), 31. Draisaitl (Chiasson, McDavid), 61. Kahun (Draisaitl, Barrie)

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Chiarot (A), Kulak, Ouellet, A. Romanov, Merrill, E. Gustafsson – Caufield, Suzuki, Armia – Perry (A), Kotkaniemi, Tatar – Byron (A), Evans, Lehkonen – Belzile, Frolík, Ylönen.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Kahun – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, R. McLeod, Neal – J. Archibald, Khaira, D. Shore.

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Cherrey, Shewchyk