Washington – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.)
Winnipeg Jets
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Středa 12.05.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Winnipeg Jets vyhrává tento zápas poměrně jasně 5:0. Ze 36 střel vstřelil pět branek. Naopak Canucks neproměnili ani jednu z 24 střel. Body tak zůstávají ve Winnipegu. (04:42:07)

3. Kyle Connor (WPG) 1+2

Connor Hellebuyck (Winnipeg) pochytal 34 střel soupeře, 24 čisté konto v kariéře a druhé v posledních třech zápasech.

59:50
    Jets mají kotouč za svou brankou.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:31
    Logan Stanley (Winnipeg) má kotouč za svou brankou a nutno poznamenat, že nikam nepospíchá.

58:06
    J. T. Miller (Vancouver) se z ničeho nic propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si poměrně snadno poradil brankář Winnipegu, který rychle rozehrává.

57:13
    Tyler Graovac (Vancouver) pálil z dobré pozice a Connor Hellebuyck byl připravený.

56:50
    V poklidném tempu se utkání dohrává, mnoho šancí k vidění momentálně není.

55:42
    V tuto chvíli je jasné, že Winnipeg v prvním kole play-off nastoupí proti Edmontonu. Že by Jets byli favority, to se napsat opravdu nedá.

55:42
    Po zakázaném uvolnění se vrací před branku Canucks.

55:18
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři. Brankář Jets vyklepal kotouč z rukavice, hra tedy pokračuje dál.

54:59
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Graovac – 2 min., hrubost).

54:59
    Hra je přerušena kvůli potyčce před střídačkou Jets. Tyler Graovac se tam připeltl do konfliktu s Pierre-Luc Duboisem.

54:27
    Komerční přestávka.

54:00
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny i zápasu, aktivněji hrající Winnipeg míří za výhrou v tomto zápase. Střelecky vede 33:21

53:19
    Ofsajd Jets, buly ve středním pásmu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Connor (Wheeler, DeMelo), 23. Wheeler (Connor, Pionk), 29. Scheifele (Wheeler, Jo. Benn), 51. Wheeler (Connor, Scheifele), 52. Appleton (Perreault, Forbort)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Jo. Benn – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, Dubois, Perreault – Stastny, Lowry, Appleton – N. Thompson, Lewis, Toninato.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Rathbone, T. Myers (A) – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat (C), MacEwen – Vesey, Boyd, Michaelis – Highmore, Graovac, Hawryluk.

Rozhodčí: Pollock, Schlenker – Toomey, Brisebois