Opava – Olomouc 1:2 (kon.) | Ostrava – Zlín 4:2 (kon.) | Příbram – Jablonec 1:0 (kon.)
Slovácko – Bohemians 1905 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:2 (2:0)
FC Zlín
Sobota 15.05.2021, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 32. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších přenosů na počtenou. (18:54:04)

Je dobojováno a aktivnější Ostrava si z dnešního duelu odnáší tři body. Hned ve 2. minutě se přesnou ranou prosadil Daniel Tetour. Hosté mohli srovnat o chvíli později, ale Poznar svou šanci spálil. Také Baník následně nevyužil několik šancí a další branky se dočkal ve 33. minutě, kdy se trefil Tomáš Zajíc.

Po přestávce však bylo drama. Zlín v 52. minutě nejprve snížil díky krásné trefě Pabla Garcíi Martíneze a o dvě minuty později srovnal hlavou Marek Hlinka. Po hodině hry dokázal vstřelit Zajíc druhý gól, ovšem ten neplatil kvůli předešlému faulu Tetoura na Rakovana, který musel otřesený vystřídat. Novic Dostál byl ovšem v 72. minutě překonán krásnou ranou Davida Buchty a stejný hráč posléze v 82. minutě připravil druhou branku v zápase pro Tomáše Zajíce. Baník tak zcela zaslouženě vyhrál 4:2 a potěšil tisícovku fanoušků na stadionu.

90+4

90+2
    Zlín ještě v závěru útočí, ale Stronati následný centr dostal do bezpečí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Žlutou kartu dostává Marek Hlinka (FC Fastav Zlín).

88
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází David Tkáč.

88
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Ondřej Šašinka.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Daniel Šmiga.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Daniel Holzer.

86
    Nyní se už hostující kapitán dostal do zakončení. Z pravé strany šestnáctky ovšem napálil jen připraveného Laštůvku na přední tyči.

85
    Tomáš Poznar se hodně zlobí na Procházku, který hodně nepřesným přenesením daroval míč domácímu celku.

83
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Martin Fillo.
    82. Tomáš ZAJÍC - 4:2

82
    Baník právě vstřelil branku!
    Další krásná kombinace Ostravy končí čtvrtým gólem. Stronati při výletu poslal přihrávku do vápna Buchtovi, jen oslovil před prázdnou bránou TOMÁŠE ZAJÍCE, jenž v jasné gólovce nezaváhal.

81
    Fleišman si udělal rychlou kličku na střed, odkud vypálil prudkou ránu pravačkou. Dostál však byl včas u své pravé tyče a míč lapil do rukavic.

79
    Pokorný byl nyní při vzdušném souboji faulován a je pískáno proti hostující brance.

78
    De Azevedo těžkou přihrávku snažil vyslat do sólo Tetoura, avšak ten si zády k míči hrací předmět nezpracoval.

77
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pedro Martínez García, přichází Martins Toutou Mpondo.

75
    De Azevedo nyní při vedení míče udělal kličku soupeři, kterému dle sudího asi šlápl na nohu zlínského hráče. Ten navíc udělil domácímu hráči velmi přísnou žlutou kartu.

Radomír Fukala

Branky: 2. Tetour (Fleišman), 33. Zajíc (D. Buchta), 72. D. Buchta (Kaloč), 82. Zajíc (D. Buchta) – 52. Martínez García (Poznar), 54. Hlinka (Fantiš)

Karty:   23. J. Pokorný (OVA), 40. Kaloč (OVA), 64. Tetour (OVA), 75. de Azevedo (OVA) – 19. Poznar (ZLN), 58. P. Buchta (ZLN), 89. Hlinka (ZLN)

Rohy: 4:3.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – D. Buchta (83. Fillo), Kaloč, Kuzmanović (88. Holzer), Tetour (88. Šmiga), Sor (65. de Azevedo) – Zajíc (88. O. Šašinka).
    Náhradníci: Budinský – Fillo, Sanneh, Holzer, de Azevedo, O. Šašinka, Šmiga.

FC Zlín: Rakovan (66. S. Dostál) – Cedidla, P. Buchta, Procházka, Matejov – Fantiš, Hlinka, Janošek (88. Tkáč), Y. Dramé (46. Jawo) – Poznar (C), Martínez García (77. Toutou Mpondo).
    Náhradníci: S. Dostál – Simerský, J. Kolář, Toutou Mpondo, Jawo, Vraštil, Tkáč.

Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Poživil