Burnley – Leeds 0:4 (kon.) | Southampton – Fulham 3:1 (kon.) | Brighton – West Ham 1:1 (kon.)
Burnley FC
0:4 (0:1)
Leeds United
Sobota 15.05.2021, 13:30 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League • 36. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (15:28:50)

Žluté karty: 1 – 1.

Desátý Leeds stáhl manko na devátý Arsenal na dva body a zároveň si upevnil pozici před jedenáctou Aston Villou, jež bude hrát na hřišti Crystal Palace. Burnley zůstává dvě kola před koncem patnácté.

Burnley se po aktivním úvodu zatáhlo do defenzivní ulity. Dvě varování přestálo bez újmy, jenže těsně před přestávkou už inkasovalo z nenápadné akce Mateusze Klicha. Po změně stran byli domácí v ofenzivě odvážnější. Bylo to ale na úkor otevřenější obrany, kterou v 60. minutě podruhé překonala teč Harrisona. Stejný muž byl i u zbylých dvou tref, které připravil střídajícímu Rodrigovi. Všechno by se možná vyvíjelo úplně jinak, kdyby za stavu 0:1 proměnil svou gólovku český útočník Matěj Vydra.

90+4

90+3
    Oba týmy chtějí útočit až do úplného konce. Dallasův tečovaný centr sebral Peacock-Farrell. Protiakci Clarets zastavil ofsajd Rodrigueze.

90+2
    Ben Mee propadl na půlce a pak už nemohl nic dělat s brejkem Robertse. Peacock-Farrell si alespoň trochu vylepšil osobní kredit chycením prudké střely z dvaceti metrů.

90+1
    Utkání s jednoznačným výsledkem bude trvat ještě tři nastavené minuty.

90
    Jay Rodriguez nezpracoval hezkou průnikovku od dalšího náhradníka Gudmundssona. Míč zmizel za koncovou čarou a Meslier nebude spěchat s rozehráním.

89
    Harrison se chopil rozehrávky rohového kopu. Skončilo to velkým nepochopením v podobě ofsajdu Kalvina Phillipse.

88
    Chirurgicky přesná kombinace uprostřed hřiště započala další gólovku Leedsu! Finální pas opět přiletěl z levé strany od Alioského, ale Rodrigo se ve snaze o třetí gól dostal do kleští mezi obráncem a Peacockem-Farrelem.

86
    Bailey Peacock-Farrell měl co dělat, aby po slabé malé domů odehrál míč před Rodrigem. Ten už se viděl v šanci na hattrick!

85
    Meslier úplně nedosáhl na letící centr Taylora. Poté musel jít do dalšího souboje s Barnesem, ale to už bylo pískáno ve prospěch United.

84
    Dvakrát za sebou hodně alibistická rozehrávka Leedsu. Nejprve Mesliera protáhl Rodriguez, Barnes vzápětí hlavičkoval nepřesně.

83
    Opakovaný centr z pravého křídla Mee dobře prodloužil na zadní tyč, jenže Tarkowski zakončil vpádu nad Meslierovu horní tyč.

82
    Odevzdaný výběr Burnley má před sebou pocitově nekonečných deset minut. Náladu mu třeba zlepší získaný rohový kop.

81
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ian Poveda.
    79. RODRIGO - 0:4

79
    Leeds právě vstřelil branku!
    Neuběhly ani dvě minuty a United předvedli další rozborku domácí obrany! Vše začal pas na levou stranu ještě z obranné poloviny. Jack Harrison vykouzlil další gólovou nahrávku, když vysunul RODRIGA a ten se jako žolík blýskl už druhou dnešní trefou z úhlu.

Michal Břuchanský

Branky: 44. Klich (Raphinha), 60. Harrison (Alioski), 77. Rodrigo (Harrison), 79. Rodrigo (Harrison)

Karty:   65. A. Westwood (BLY) – 63. Phillips (LDS)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:10.
    Burnley FC: Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, Cork, McNeil (70. Gudmundsson) – Vydra (65. Jay Rodriguez), Wood (65. A. Barnes).
    Náhradníci: Norris – A. Barnes, Dunne, Gudmundsson, Nartey, Pieters, Richardson, Jay Rodriguez.

Leeds United: Meslier – Ayling (C), D. Llorente, Struijk, Alioski – Raphinha (81. Poveda), Dallas, Phillips, Klich (75. T. Roberts), Harrison – Bamford (58. Rodrigo).
    Náhradníci: Casilla – G. Berardi, Cooper, L. Davis, Jenkins, Poveda, T. Roberts, Rodrigo, Shackleton.

Rozhodčí: Scott – Beswick, Eaton