Augsburg – W. Brémy 2:0 (kon.) | Bielefeld – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Freiburg – Bayern 2:2 (kon.)
Hertha – Kolín nad Rýnem 0:0 (kon.) | Leverkusen – Union Berlín 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Stuttgart 1:2 (kon.)
Schalke – Frankfurt 4:3 (kon.)
SC Freiburg
2:2 (1:1)
Bayern Mnichov
Sobota 15.05.2021, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 33. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (17:26:25)

Devadesát minut hry je minulostí. Freiburg uhrál doma s Bayernem Mnichov překvapivou remízu 2:2 a i v posledním kole tak může živit naději na evropské poháry. Bayern poslal do vedení v šestadvacáté minutě Robert Lewandowski, čímž vyrovnal střelecký rekord Gerda Müllera. Příští týden ho může doma proti Augsburgu překonat. O tři minuty později bylo vyrovnáno, když se prosadil hlavou Manuel Gulde. I ve druhém poločasu šli do vedení jako první hosté. Gnabryho branka ještě neplatila pro ofsajd, ale chvilku po něm se radoval Leroy Sané. Devět minut do konce však hezkou akci po levé straně předvedl Christian Günter a rozhodl tak o dělení bodů. V posledním kole čeká Bayern 22.5. již zmiňovaný Augsburg. Freiburg si ve stejný den zahraje na hřišti Frankfurtu.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:10. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:13.

90+3

90+3
    Z hodně velké dálky zkoušel centrovat do vápna David Alaba. Jeho centr skončil v rukavicích jistého Marka Flekkena.

90+2
    Dlouhý nákop domácím ovoce nepřinesl. Lucas Höler míč podskočil a v klidu si pro hrací předmět došel David Alaba.

90+1
    Nejvyšší rychlost v dnešním utkání vyprodukoval Alphonso Davies, který běžel rychlostí 35,36 km/h.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Zkušený David Alaba (Bayern) si přidržel unikajícího Lucase Hölera a dostal za to oprávněnou žlutou kartu.

89
    Jeden na jednoho si na pravé straně hřiště věřil Sarr. Posun vpřed se mu nepovedl, ale alespoň neztratil míč.

88
    Domácí dlouho čekali s rozehrávkou přímého kopu. Nakonec to na sebe vzal Vincenzo Grifo a míč poslal hodně unáhleně nad branku.

87
    Alphonso Davies (Bayern) se na středu hřiště připletl do cesty Woo-Jongu Džongovi a viděl druhou žlutou kartu v sezoně.

87
    Jako snad jediný z hostů dostal míč na útočnou polovinu Robert Lewandowski, který na sebe nechal udělat faul, což bylo pravděpodobně maximum, čeho byl schopen.

86
    Kingsley Coman tak dlouho motal soupeře na pravé straně vápna, až nakonec umotal. Jeho následný centr si našel na druhé straně vápna Robert Lewandowski, ale v těžké pozici zamířil jen do země.

85
    Bayern hraje s míčem na polovině hřiště. Rozhodně z něho není cítit, že je skóre vyrovnané pár minut před koncem.

84
    Na středu hřiště si šikovně před sebe hodil míč Joshua Kimmich a nechal se faulovat soupeřem.

83
    Joshua Kimmich opět kroutil míč do vápna a natahoval se po něm Lewandowski, který nakonec na hrací předmět nedosáhl.

82
    Další roh pro Bayern.

81
    Freiburg právě vstřelil branku!
    A máme tu vyrovnáno. Nyní může Bayern litovat svých neproměněných šancí. Na polovině hřiště si CHRISTIAN GÜNTER vyměnil míč s Vincenzem Grifem a upaloval na branku. Míč dovedl až do vápna, kde střelou na zadní tyčku propálil brankáře Nübela v brance Bayernu.

Ondřej Černý

Branky: 29. Gulde (Grifo), 81. Günter (Grifo) – 26. Lewandowski (pen.), 53. Sané (T. Müller)

Karty:   18. Sallai (FRE) – 87. A. Davies (BAY), 90. Alaba (BAY)

SC Freiburg: Flekken – Kübler (72. Džong), Lienhart, Gulde, Günter (C) – Sallai (62. Schmid), Santamaría (72. Keitel), Höfler, Grifo – Demirović (55. Höler), Petersen (62. Haberer).
    Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Heintz, Schmid, Kwon Čang-hoon, Haberer, Džong, Höler, Keitel.

Bayern Mnichov: Nübel – Süle (72. Coman), J. Boateng, Lucas Hernández (62. Roca), A. Davies – Kimmich, Alaba – Sané (72. B. Sarr), T. Müller (C) (62. Tolisso), Gnabry – Lewandowski.
    Náhradníci: Neuer – Pavard, B. Sarr, Musiala, Coman, Javi Martínez, Roca, Tolisso, Choupo-Moting.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein