Alavés – Granada 4:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Madrid 0:1 (kon.) | Atlético – Osasuna 2:1 (kon.)
Barcelona – Celta Vigo 1:2 (kon.) | Real Betis – Huesca 1:0 (kon.) | Getafe – Levante 2:1 (kon.)
Cádiz – Elche 1:3 (kon.) | Real Sociedad – Valladolid 4:1 (kon.) | Valencia – Eibar 4:1 (kon.)
Villarreal – Sevilla 4:0 (kon.)
Valencia CF
4:1 (3:1)
SD Eibar
Neděle 16.05.2021, 18:30 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:7. (20:36:54)

Eibar dnes nedokázal ve Valencii bodovat a v podstatě se už může začít smiřovat s pádem do druhé ligy. Hosté si dnes vše prohráli v úvodní půlhodině duelu. Hned ve 3. minutě dostali gól od Gonçala Guedese, a když se pak dvakrát trefil Carlos Soler, bylo to už 3:0. Hosté poté dvakrát vystřídali a ožili. Ještě do přestávky tak snížil Bryan Gil a do šaten se klidně mohlo jít i za stavu 3:2, ovšem Valencii zachránila tyč a při dorážce brankář Cillessen. Pokud fotbalisté Eibaru sumírovali v kabině plány na obrat, tak hned ve 49. minutě jim sebral vítr z plachet svým druhým zásahem Gonçalo Guedes. Zejména Eibar se pak s výsledkem nechtěl smířit a ještě si vytvořil několik šancí, ovšem Netopýrům dnes dobře zachytal brankář Cillessen.

90+8

90+7
    Na centr Coteho z levé strany si naběhl Sergi Enrich. Ten dokázal v pádu hlavičkovat, Cillessen jeho zakončení pokryl.

90+5
    Z velké dálky zkusil štěstí Recio. Míč dolétl do rukavic Jespera Cillessena.

90+3
    Hosté zahrávali v krátkém sledu dva rohové kopy. Do žádné šance se ale po nich nedostali.

90+1
    Tečovanou střelu Uroše Račiće zpoza šestnáctky musel krotit brankář hostí Dmitrović.

90+1
    Utkání bude nastaveno o osm minut! Byl tam VAR, byla tam pauza na občerstvení. K tomu střídání, tak to rozhodčí vše poctivě napočítal.

89
    Výsledek dnešního zápasu pošle hosty kolo před koncem do druhé ligy. Na vytoužený bodový zisk, který by uchval naději, to dnes nebude.

87
    Gonçalo Guedes nedosáhl na zadní tyči na centr z pravé strany. Hattrick se zatím nekoná.

86
    Z rohového kopu hosté nic nevytěžili. Ani z následného centru, na který nedosáhl nabíhající Sergi Enrich.

85
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Eliaquim Mangala.

84
    Ránu Aleixe Garcii zpoza šestnáctky, která mířila k pravé tyči, dokázal vyrazit Cillessen! Další pokus Papakouliho Diopa byl sražen na roh.

82
    Hosté zahrozili po rohovém kopu! Na přední tyči hlavičkoval Papakouli Diop, dobře ale zakročil Jesper Cillessen.

80
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Kévin Gameiro.
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Manu Vallejo.

79
    Bryan Gil se snažil prosadit na levém rohu pokutového území. Míč ale neprostřelil přes bránícího hráče.

78
    Proběhla pauza na občerstvení, během které hosté vystřídali. U lavičky Valencie se také nějaká změna chystá.

77
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Miguel Atienza, přichází Aleix Garcia.

Martin Augustin

Branky: 3. Guedes (Soler), 19. Soler (Guedes), 30. Soler (Gayá), 49. Guedes (Gómez) – 39. Gil (R. Correa)

Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:7.
    Valencia CF: Cillessen – T. Correia (68. Piccini), Paulista, Guillamón, Diakhaby (85. Mangala), Gayá (C) – Wass (68. Račić), Soler, Lee Kang-in (80. M. Vallejo) – Guedes, Gómez (80. Gameiro).
    Náhradníci: Doménech – M. Vallejo, Jason, Račić, Ch. Oliva, Mangala, Gameiro, Čeryšev, Piccini, A. Blanco, Ferro, Lato.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa (68. Pozo), P. Oliveira, Arbilla, Cote – Recio, Expósito (68. Papakouli Diop), Atienza (77. Garcia), Kévin Rodrígues (36. Gil) – Kike García (C), Muto (36. Enrich).
    Náhradníci: Y. Rodríguez – Enrich, Papakouli Diop, Pozo, Gil, S. Álvarez, P. León, Rafa, Bigas, Quique, Garcia, Inuj.

Rozhodčí: Pizarro – Garrido, Masso