Fiorentina – Neapol 0:2 (kon.) | Benevento – Crotone 1:1 (kon.) | Udinese – Sampdoria 0:1 (kon.)
Parma – Sassuolo 1:3 (kon.) | AC Milán – Cagliari 0:0 (kon.)
Benevento Calcio
1:1 (1:0)
FC Crotone
Neděle 16.05.2021, 15:00 • Stadio Ciro Vigorito (Benevento) • Italská Serie A • 37. kolo

Benevento pokazilo dobře rozehraný zápas s Crotone a po remíze 1:1 se přiblížilo k sestupu

Už ve 13. minutě poslal domácí tým do vedení Lapadula a po vyloučení Golemiće to pro Benevento vypadalo ještě lépe. Už tak velký favorit měl v početní převaze ještě větší šanci vyhrát, jenže nemohl přijít na to, jak dát uklidňující gól. A právě to se mu stalo osudným ve třetí nastavené minutě, kdy na konečných 1:1 srovnal Simy.

Benevento tím přišlo o veledůležitou výhru a už pozítří může doprovodit Crotone a Parmu do Serie B. Záležet bude na výsledku utkání Lazio Řím – Turín FC, které se odehraje v úterý od 20:30. (17:15:08)

Držení míče: 49% : 51%.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:3.
    Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:19.

90+4

90+4
    Nemilosrdný osud zápasu se domácí ještě pokusili zvrátit! Jedinečnou příležitost měl k tomu Kamil Glik. Stejně jako na konci prvního poločasu ale vyčaroval mimořádný zákrok Marco Festa, který dnes Crotone vychytal remízu.
    90+3. SIMY - 1:1

90+3
    Crotone právě vstřelilo branku!
    Obrovský průšvih pro Benevento, které přichází o vedení ve třetí nastavené minutě! SIMY se dvakrát přihlásil o balon, jenže ten dostal na přední tyči Pereira. Po zpracování ale míč stejně prostrčil na Simyho, nigérijský kanonýr nebyl na malém vápně dostatečně bráněn a rozvážně zakončil mimo dosah Montipá.

90+2
    Po kombinaci na své půlce domácí zakopli míč do autu. Rychlou rozehrávku provedl Koffi Djidji.

90+1
    Stejně jako v prvním poločase i teď jsou nastaveny čtyři minuty. Udrží Benevento těsný náskok, nebo o důležitou výhru v boji o záchranu přijde?

90
    Po přešlapovačce před pokutovým územím hosté roztáhli hru doleva. Salvatore Molina odtud odcentroval do ohně, kde na první pohled svízelnou situaci domácí rychle uhasili.

88
    Žlutou kartu dostává Adolfo Gaich (Benevento).

87
    A byla to střela, která zaměstnala Festu. Ze střední distance ji vyprodukoval zřejmě Pasquale Schiattarella.

86
    Pokus o vysunutí dloubáčkem nevyšel, Benevento bude muset vymyslet něco jiného.

84
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Roberto Insigne, přichází Adolfo Gaich.

83
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Denis Dragus.

Únásovo zranění je zřejmě vážnější než se na první pohled jevilo. Alžířan s bolestivou grimasou odkulhal za postranní čáru a nechal se vystřídat.

82
    Centr z nařízené standardky má ve své moci Montipò, dnešní jistota v bráně Beneventa.

81
    Únásovi se ze země moc nechtělo, nakonec se ale postavil na vlastní nohy a pokračuje ve hře.

80
    Žlutou kartu dostává Kamil Glik (Benevento).

Kamil Glik nastavil Únásovi nohu, přes kterou běžící hráč přepadl.

78
    Pedro Pereira obral protihráče o míč ukázkovým skluzem. Výborná práce obránce Crotone, který přišel do zápasu jako střídající hráč.

77
    Někdo z hráčů Crotone se při útočné akci nechtěně ohnal po Hetemajovi. Kartu za to Piero Giacomelli neudělí, ale faul odpískat musel.

Lukáš Jasoněk

Branky: 13. Lapadula (P. Hetemaj) – 90+3. Simy (P. Pereira)

Karty:   80. Glik (BNT), 88. Gaich (BNT) – 15. Marrone (COE), 52. Magallán (COE)   24. Golemić (COE)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:19.
    Benevento Calcio: Montipò – Depaoli (36. Tuia), Glik, Barba, Letizia – P. Hetemaj, Schiattarella (C), Ionita (19. Improta) – R. Insigne (84. Gaich), Caprari (46. Bryan Dabo) – Lapadula.
    Náhradníci: Lucatelli, Manfredini – Di Serio, Diambo, Bryan Dabo, Improta, Gaich, Tello, Sanogo, Pastina, Viola, Tuia.

FC Crotone: Festa – Magallán, Marrone (46. P. Pereira), Golemić – Djidji, Zanellato (63. Rojas), Cigarini (67. Petriccione), Benali (67. Vulić), S. Molina – Únás (83. Dragus), Simy (C).
    Náhradníci: Cordaz, Crespi – D'Aprile, Dragus, Luperto, P. Pereira, Rispoli, Petriccione, Rivière, Rojas, Vulić.

Rozhodčí: Giacomelli – Liberti, Lo Cicero