Karviná – Plzeň 27:26 (kon.)
HCB Karviná
27:26 (16:14) Stav série: 1:0
Talent tým Plzeňského kraje
Neděle 16.05.2021, 20:25 • Hala STaRS, Karviná • Play-off Chance Extraligy mužů • Finále

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (22:03:44)

Tahounem domácích byl desetigólový Dominik Solák. Za hosty zářil zejména devítigólový Milan Škvařil a osmibrankový Tomáš Nejdl.

Baník slaví první vítězství ve finálové sérii! Opravdu vyrovnaný zápas nakonec urvali domácí. Talent se dostal poprvé do vedení o dva góly při skóre 25:23, ale závěr se mu nepovedl. Karviná během minuty srovnala a dokonce skóre otočila na 27:26 v 58. minutě. Další branka už nepadla, a tak Slezané urvali těsnou výhru, kterou po dlouhé době mohou oslavit i s fanoušky.

HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 27:26 (16:14)
    Nejvíce branek: Solák 10, Patzel 5/1, Skalický 4/1 – Škvařil 9, Nejdl 8, Tonar 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/2 – 0. Vyloučení: 2:4.

Konec zápasu. (27:26)

60
    Hostům nevyšla dohrávka na Tonara na brankovišti! Slezané poté netrefili prázdnou branku, ale to je nemusí mrzet, protože vypršel čas! (27:26)

60
    Škvařil zastaven za cenu devítky. Talentu zbývá 13 sekund. (27:26)

60
    Solákovu ránu ze spojky zastavila tyč a Talent má 30 sekund na srovnání! (27:26)

60
    Oddechový čas pro domácí 56 sekund před koncem. (27:26)

59
    Nakonec i odpískaná pasivita Plzně! (27:26)

59
    Oddechový čas pro hosty. (27:26)

59
    Signalizovaná pasivita Talentu, kterému zbývá už jen jedna nebo dvě přihrávky. (27:26)

58
    Stehlíkovu přihrávku vystihl Nantl, ale plzeňský hráč vybojoval odražený míč. (27:26)
    58
    Vojtěch Patzel se prosazuje poprvé ve druhém poločase! Ze spojky nedal Šmídovi šanci. (27:26)

58
    Neúspěšný plzeňský útok, Talentu nevyšla dohrávka na pivota. (26:26)

57
    Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Tomáš Nejdl). (26:26)
    57
    Mlotek při proskoku faulován, přesto se prosazuje! Karvinská spojka se navíc po faulu nepříjemně přetočila a po návratu na střídačku lehl v bolestech na zem. Má problémy se zadním stehenním svalem. (26:26)
    56
    Talent je zpátky na vedení. Z proskoku drze přeloboval Mokroše, který na míč málem dosáhl. (25:26)

56
    Patzel nepřesně přihrával do levého křídla na Skalického. U míče Talent. (25:25)