Pondělí 17.05.2021, 04:30 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Braden Holtby (VAN) – 30 zákroků, 6 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 63:11
    Jacob Markström (CGY) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 63:24

Adam Růžička (CGY) – 0+0, 1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 9:46
    Dominik Simon (CGY) – 0+0, 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 8:45

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
    2. Andrew Mangiapane (CGY) 2+0
    3. Quinn Hughes (VAN) 0+3 (07:20:30)

Calgary Flames vedlo 5:1 po dvou třetinách. Ve třetí části domácí parádně dokázali zlepšit hru a srovnali na 5:5. Utkání v prodloužení rozhodl hostující Elias Lindholm.

63:24 Elias LINDHOLM - 5:6

63:24
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto, hostující celek vyhrává tento zápas v prodloužení. Ke střele se dostal ELIAS LINDHOLM a jeho pokus si nešťastně do své branky srazil jeden z domácích hráčů. Asistence: Juuso Välimäki.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:30
    Calgary za svou brankou uklidňuje hru.

62:05
    Brock Boeser (Vancouver) trefil z mezikruží tyč.

61:54
    Sledujeme rychlý hokej.

61:30
    Bo Horvat (Vancouver) se dostal do útočného pásma, vypálil, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.

61:00
    Brock Boeser (Vancouver) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale trefil jen brankáře z mezikruží.

60:44
    Rasmus Andersson (Calgary) minul branku.

60:11
    Flames se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

60:01

Čtyři góly vstřelil domácí celek ve třetí třetině, z 1:5 dokázal srovnat na 5:5. Zápas bude pokračovat prodloužením.

60:00

59:37
    Ještě jedno zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou domácích.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Dillon Dubé měl velkou šanci, ale Braden Holtby kryje střelu po rychlé otočce.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Hamonic (Q. Hughes), 43. Graovac (J. T. Miller, Q. Hughes), 48. Boeser (Q. Hughes), 52. J. T. Miller (Vesey), 58. Boeser (Edler, J. T. Miller) – 10. Leivo, 26. Lucic (Leivo, Mi. Stone), 28. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 29. Mangiapane (Dubé, Backlund), 35. Mangiapane (Mackey, Backlund), 64. E. Lindholm (Välimäki)

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, T. Myers, Rathbone, Hamonic – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat, Highmore – Graovac, Hawryluk, Vesey – Boyd, MacEwen, Gadjovich.
    Calgary Flames: Markström (Domingue) – Giordano, Ch. Tanev, Välimäki, R. Andersson, Mackey, Mi. Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Lucic, D. Ryan, Dubé – Mangiapane, Backlund, Leivo – Simon, B. Ritchie, Ružička.

Rozhodčí: Schlenker, Nicholson – Murchison, Nansen