Arsenal – Brighton 2:0 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 2:1 (kon.) | Fulham – Newcastle 0:2 (kon.)
Leeds – West Brom 3:1 (kon.) | Leicester – Tottenham 2:4 (kon.) | Liverpool – Crystal Palace 2:0 (kon.)
Manchester City – Everton 5:0 (kon.) | Sheffield Utd. – Burnley 1:0 (kon.) | West Ham – Southampton 3:0 (kon.)
Wolverhampton – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
Fulham FC
0:2 (0:1)
Newcastle United
Neděle 23.05.2021, 17:00 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 38. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:03:52)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:6.

Díky třem výhrám ze závěrečných čtyř kol se Newcastle vyhoupl na solidní dvanácté místo. Fulham končí třetí od konce s mankem jedenácti bodů na sedmnácté Burnley.

Fulham se loučí s Premier League jubilejní dvacátou porážkou v sezóně. Na domácím hřišti nenašel recept na dobře organizovanou obranu Newcastlu, který úspěšně sázel na rychlé brejky. Jeden takový v třiadvacáté minutě dovedl do gólového konce Joe Willock. Cavaleiro ve druhé půli největší šanci na vyrovnání spálil a pár minut před koncem se tak podruhé radovali hosté, když se ze značky pokutového kopu nezmýlil střídající Schär.

90+1

90+1
    Ani rozhodčího Kavanagha tento duel asi příliš nebaví. Dostkrát přerušenou druhou půli nastavuje o symbolickou minutu.

90
    Je to trpký konec sezóny pro Fulham, který i dnes doplatil na nekvalitu v útoku. Ten je hend po Sheffieldu druhý nejhorší.
    88. Fabian SCHÄR - 0:2

88
    Newcastle právě vstřelil branku!
    FABIAN SCHÄR si vychutnal Rodáka pomalou střelou umístěnou do dolního rohu branky. Slovenský gólman si vybral špatnou stranu, takže nemohl penaltovému gólu na 0:2 jakkoliv zabránit.

87
    Joe Willock vymyslel chytrou patičku na Ritchieho, který ve společnosti Teteho upadl na zem. Sudí píská penaltu, byť tam byl jen nepatrný kontakt.

86
    Tradičně nepovedený centr Cavaleira ještě sebral Tete, který nastřeloval míč do ohně, ale několik útočníků se tam ke střele nedostalo.

85
    Ofenzivně je to od hostů slabota. Až na nepřesnou hlavičku Dwighta Gaylea nebyl Marek Rodák v žádném ohrožení.

84
    Dúbravka trochu podráždil za ním sedící fanoušky, když otálel s odkopem od branky. Newcastle pochopitelně natahuje čas při každé příležitosti.

83
    Dwight Gayle odnesl nepříjemnou kolizi s Reamem menší bolístkou. Sudí raději zastavili hru, ale ošetření tentokráte zapotřebí nebylo.

82
    Zlepšení nepřišlo ani z rohového kopu. Centrovaný míč se od nohy Seana Longstaffa odrazil směrem k růžovně oděnému brankáři.

81
    Domácí produkují jeden mizerný centr za druhým. Často to má na svědomí Cavaleiro, který neomylně nalézá Martina Dúbravku.

80
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jeffrey Hendrick.