Chrudim – Interobal Plzeň 2:3 (kon.)
FK Chrudim
2:3 (2:1) Stav série: 0:2
SK Interobal Plzeň
Pondělí 24.05.2021, 19:00 • Sportovní hala Chrudim • Play off 1. futsal ligy • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Úvodní nezdar na palubovce plzeňského Interobalu chtějí chrudimští futsalisté odčinit před vlastními fanoušky. Po úvodní prohře v prodloužení je na programu druhé utkání finálové série play-off 1. FUTSAL ligy, které může znamenat první bod pro Chrudim nebo přinést Plzni mistrovský mečbol.

Ohlasy před utkáním:
    Felipe Conde (trenér FK Chrudim):
    „Do dalšího zápasu musíme výrazně zlepšit ofenzivní fázi, napravit nějaké chyby v obraně, ale především nastoupit do utkání se zcela jiným psychickým nastavením než v prvním zápase. Věříme, že se nám povede dobře a že doma srovnáme stav série.“

Michal Holý (hráč SK Interobal Plzeň): „Bude to podobný zápas, jako ten úvodní. Oba týmy už se nemají moc čím překvapit. Zase to bude vyrovnané utkání a vyhraje ten šťastnější a kdo bude víc chtít.“

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Slováček

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Maur, Holý, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner

Rozhodčí: Černý, Kresta – Vaněk.

00:01

00:42
    Úvodní kombinační akce Chrudimi končí nepřesným průnikem Yuriho, který byl včas ubráněn Rešetárem.

01:10
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé! První střela na branku končí v síti Ondřeje Vahaly! Pavel Drozd šikovně připravil balon pro YURIHO, který vyslal pravačkou nechytatelnou ránu a otevřel skóre dnešního druhého finále – 1:0!
    01:10 YURI - 1:0

02:22
    Zakončení Yuriho po další rozehrávce standardní situace skončilo na brankou.

02:49
    Chrudim vstoupila do zápasu opravdu aktivně a první minuty jasně svírá Interobal na jeho polovině.

02:55
    První akumulovaný faul přibude na konto Chrudimi, ostrý skluz na Seidlera předvedl Tomáš Koudelka.

04:15
    Na nedovolené zákroky již 2:0 pro Chrudim.

04:46
    První pokus mířil také na brankáře Rennana, zakončení Havla vypadalo zprvu nebezpečně, ale nakonec skončilo mimo tři tyče.

05:28
    Plzeňští nyní velmi dobře atakovali chrudimskou rozehrávku, nákop Yuriho byl tak jen do země nikoho.

05:57
    Domácí tým je i nadále častěji u balonu a souvislou kombinací se snaží vytvořit si brankovou příležitost. Zatím se ale Interobal dobře brání.

06:17
    Jenže nyní vyrobil Yuri hrubici na půlící čáře a nabídl tím Lukášovi Rešetárovi možnost postupovat sám na gólmana! Chrudimská čtveřice se velmi rychle vrátila a nakonec přibrzdila útok plzeňského kapitána, jeho zakončení přesto musel Rennan vytáhnout mimo!

06:48
    Trenér Interobalu Marek Kopecký si vzal oddechový čas, zřejmě tak není spokojen s výkonem svého týmu v dosavadním průběhu utkání.

07:27
    Buchta zamíchal s míčem na pravé straně a prudkou střelou vybojoval pro Plzeň rohový kop.

08:00
    A je to 2:0! Chrudimští se usadili na útočné polovině, výbornou práci tam odvedl střelec prvního gólu Yuri, který nadvakrát poslal balon do ohně. Tam si ho převzal MARTIN DOŠA a ranou pod břevno nedal Vahalovi šanci zareagovat – 2:0!
    08:00 Martin DOŠA - 2:0

09:01
    Vahala vyrazil za půlící čáru, dostal balon a chtěl napodobit svoji branku z úvodního duelu. Tentokrát se mu ale do rány postavil Everton a jeho pokus obětavě zablokoval.

09:40
    Další nebezpečná šance Chrudimi, střelu Evertona ale pozorný Vahala vykopl.

09:55
    Dlouhý centr za chrudimskou obranu si Rennan pohlídal, z následného autu rozehrál Kozár velmi nepřesně.

10:47
    Domácí zvládli prvních deset minut výrazně lépe a se svojí aktivitou rozhodně nepolevují. Zdá se, že první varování v Plzni bylo, alespoň prozatím, dostačující.

11:25
    Plzeň se zatím jen brání, David Drozd z otočky prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl.

12:09
    Kombinace Rešetára s Holým v těsné blízkosti pokutového území Chrudimi skončila neúspěchem, u míče znovu domácí.

12:20
    Tomáš Buchta hodně nevybíravě dohrál svého jmenovce Tomáše Koudelku a za faul dostává žlutou kartu. Na nedovolené zákroky v první půli srovnáno 2:2.

12:41
    Dnes poprvé se brankář Rennan vydal i za půlící čáru podpořit chrudimský útok, jeho výlet ale dopadl neslavně. Následně se faulu na Rešetára dopustil Max.

13:13
    Nepřesnost Davida Drozda na útočné polovině přinesla rychlou akci Rešetára, zakončení Seidlera bylo ale zavčas zblokováno.

13:32
    Max v krátkém sledu zapsal na konto domácího celku i čtvrtý akumulovaný faul. Tady začíná přituhovat.

14:17
    Na pravé straně si chystal míč na střelu Seidler, v posledním momentě mu ale utekl do zámezí.

14:30
    Zdá se, že Matěj Slováček není schopen po jednom ze zákroků pokračovat v utkání, na jeho místo v sestavě se objevil Roman Mareš.

15:19
    Nyní se zdá, že Interobal přece jen trochu přidal směrem do ofenzívy a je usídlen na polovině Chrudimi. Žádná šance z toho ale zatím nevzešla.

15:40
    Mohla přijít poté, co Seidler připravil palebnou pozici pro Buchtu. Tomu ale k balonu chyběl krok.

16:15
    Pro změnu zajímavá šance na straně Chrudimi! Martin Doša zasekl u postranní čáry a prostrčil balon na Yuriho, který ale Vahalu na přední tyči nepropálil! Následuje alespoň roh.

16:44
    Po nepřesné střele Vahaly mohl do rychlé protiakce postupovat Everton, míč mu ale v nejdůležitější možný moment utekl.

17:20
    Rychlý presing Evertona přinesl úspěch, Vahala musel zakopnout míč do zámezí. Varianta s brankářem plzeňským futsalistům zatím vůbec nevychází.

17:58
    Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
    Máme tu kontaktní branku, kterou se hosté vrací zpět do zápasu! Secvičená situace z rohového kopu vyšla na podtrženou jedničku, Holý našel na zadní tyči nabíhajícího si LUKÁŠE REŠETÁRA, který neměl před poloprázdnou brankou složitou práci – 2:1!
    17:58 Lukáš REŠETÁR - 2:1

19:11
    Chrudim se snaží držet na míči a nepřipustit nějakou šanci před její brankou. To se jí ale po ztrátě Evertona nedaří.

20:00

První půle vyšla lépe chrudimskému týmu, který stejně jako v Plzni vede 2:1. Domácí však hrají mnohem aktivněji než v prvním zápase a tentokrát se dá o jejich náskoku mluvit jako o zaslouženém. Kontaktní trefa však vrátila Interobal do hry a nás tak čeká velmi zajímavý druhý poločas.

20:01

20:11
    Tak to je opravdu ostrý začátek druhého poločasu! Po jedenácti vteřinách se na levé straně objevil zcela volný TOMÁŠ BUCHTA, který prudkou ranou na zadní tyč srovnal stav druhého zápasu na 2:2!
    20:11 Tomáš BUCHTA - 2:2

20:39
    Na východě Čech tak jedeme od nuly, u míče chrudimští futsalisté. Uvidíme, jak druhá inkasovaná branka s jejich výkonem zamává.

21:24
    Michal Seidler mohl otočit stav ve prospěch Plzně, trefil ale tyčku!

22:22
    Domácí kombinují v okolí půlící čáry, zatím se ale směrem k Vahalovi nemohou propracovat. Rychlá vyrovnávací branka je evidentně zaskočila.

23:23
    Zase velká porce nervů pro chrudimské fanoušky! Doša se vůbec nedohodl s Rennanem při centru Ondřeje Vahaly, oba měli štěstí, že to nebyla nijak prudká nabídka a svoji chybku tak dokázali napravit.

23:58
    Evertonova přihrávka znovu skončila jen na noze rozjetého Lukáše Rešetára, který mohl pádit vstříc brance Rennana. Tu nakonec minul, jeho zakončení na přední tyč nebylo nebezpečné.

24:37
    Chrudim naprosto zaspala začátek druhého poločasu, což cítí trenér Felipe Conde, který si vzal čas na poradu a hodně důrazně udílí svým svěřencům rady.

24:47
    Max při snaze dosáhnout na balon přistrčil Seidlera a zapsal na konto Chrudimi první akumulovaný faul.

25:29
    Hledání domácího týmu pokračuje, Plzeň má teď psychicky navrch a snaží se otočit střetnutí ve svůj prospěch.

25:56
    Balon na sálovky chrudimských hráčů nyní vrátí nepřesné zpracování Havla.

26:11
    Kolmici na Koudelku si Vahala zkušeně pohlídal, to se ale nedá říct o jeho následném výhozu.

26:40
    Další práce pro Rennana, pokus z ostrého úhlu vykopl včas do bezpečí.

27:19
    Zdá se, že domácí se přece jen vzpamatovali a začínají směrem dopředu vystrkovat růžky.

27:56
    David Drozd už byl v předbrankovém prostoru, na poslední chvíli mu ale balon odpálil Zdráhal.

29:04
    Nyní je to znovu o vyčkávání týmů na obou stranách, fanoušci pro změnu čekají na větší brankovou příležitost.

29:53
    Everton z ostrého úhlu napálil spojnici břevna a tyče. Brankář Vahala byl u tyčky v čas připraven, takže to zase tak nebezpečně nevypadalo.

30:25
    Domácí se začínají probouzet! Max na levé straně umotal protihráče a tvrdě vypálil, po zákroku Vahaly dorážel ještě Everton nad plzeňskou klec.

30:50
    A další střela na Ondřeje Vahalu, znovu z dílny Maxe. Balon se o tyčku odráží mimo hrací plochu.

31:28
    Nyní již zakončení Maxe vypadalo ještě nebezpečněji, Vahala si ale i tentokrát dokázal poradit.

31:47
    Chrudim má teď poměrně silnou herní převahu a snaží se o třetí branku! Plzeň se především brání a spoléhá na dlouhé výhozy a standardní situace.

32:57
    Tomáš Koudelka a jeho rána, Plzeň zachránil zákrok Ondřeje Vahaly!

33:33
    Lukáš Rešetár zahrál v obličeji Yuriho, na fauly se Interobal dostává do vedení 2:1.

35:12
    Je tu dokonaný obrat, plzeňští futsalisté se z ojedinělé příležitosti dostávají do vedení! Kozár rozehrál rohový kop ideálně na nohu TOMÁŠE BUCHTY, který ostrou ranou do protipohybu Rennan poslal Plzeň v Chrudimi do vedení – 2:3!
    35:12 Tomáš BUCHTA - 2:3

36:07
    No a teď je na Chrudimi, s čím přijde. To jsou možná poslední čtyři minuty, které mohou rozhodnout o titulu.

36:48
    Rázem je plná entuziasmu Plzeň, která je nastěhována před chrudimskou brankou. Nic dobrého pro domácí tři minuty před koncem.

37:38
    Power-play Chrudimi!

37:55
    Závar před brankou Plzně, Martin Doša nastřelil břevno!

39:06
    Čas utíká a domácí kombinují...

39:59
    Vteřinu před koncem je pískán faul na Maxe, bude to volný přímý kop těsně za vápnem! Poslední šance pro Chrudim.
    39:59 Vahala chytil poslední šanci Chrudimi a Plzeň jede domů s mečbolem!

Velký obrat ve druhém finále přinesl Plzni druhé vítězství v sérii a mečbol na zisk mistrovského titulu. Příjemný zbytek večera přeje z Chrudimi Petr Dejnožka. (20:39:06)

Petr Dejnožka

Branky: 2. Yuri (P. Drozd), 8. Doša (Yuri) – 18. Rešetár (Holý), 21. Buchta (Rešetár), 36. Buchta (Kozár)

Karty:   13. Buchta (PLZ)

Rozhodčí: Černý, Kresta – Vaněk