3:4 (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1) Stav série: 1:1
Úterý 01.06.2021, 01:40 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (05:05:15)
    New York Islanders srovnal stav série na 1:1

Střely na bránu: 42 – 39 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 10 – 8

Tuukka Rask (BOS) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 74:48
    Semjon Varlamov (NYI) – 39 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 74:48

Česká a slovenská stopa v utkání

David Krejčí (BOS) – 0+0, 0 účast, 7 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:57
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, +1 účast, 4 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 22:55

1. Casey Cizikas (NYI) – 1+0
    2. Brad Marchand (BOS) – 0+1
    3. Patrice Bergeron (BOS) – 1+0

Dnešnímu utkání přihlíželo 17 400 diváků.

Dramatický druhý čtvrtfinálový zápas mezi Bostonem a New Yorkem Islanders dospěl až do prodloužení, v němž rozhodl o vítězství hostujícího mužstva Casey Cizikas.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří po první třetině vedli, ale hosté třemi góly ve druhém dějství překlopili misky vah na svou stranu. Medvědi ovšem nesložili zbraně předčasně a ve třetí dvacetiminutovce dvěma góly posunuli hru do prodloužení. Nastavený čas netrval ani patnáct minut, po chybné rozehrávce Lauzona v útočném pásmu proměnil Casey Cizikas únik a postaral se o srovnání série na 1:1 na zápasy.

Série se stěhuje do New Yorku, třetí zápas je na programu v noci ze soboty na neděli.

74:48 Casey CIZIKAS - 3:4

74:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, vítězství berou hosté! Lauzon poslal nahrávku do brusle spoluhráče, jež vyslala do úniku CASEYHO CIZIKASE. Člen čtvrté útočné formace zachoval při zakončení chladnou hlavu, proti střele zápěstím do šibenice neměl Rask nárok. Bez asistence.

74:16
    Hosté delší střídání zvládli, po vyhraném buly Cizikase a vyhození Martina odjela celá pětka na střídačku. Za vlastní brankou hraje Carlo.

74:02
    Domácí mají v posledních minutách herně navrch. Scott Mayfield pod tlakem sáhl k řešení na jistotu, vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

73:44
    Matt Grzelcyk si vyměnil kotouč s McAvoyem a vypálil forhendem. Ruský gólman ve službách Islanders kotouč pouze vyrazil, načež skvělým způsobem zpacifikoval i dorážku Halla.

73:17
    Za brankou soupeře operoval s kotoučem na holi Sean Kuraly. Mezi kruhy viděl Charlieho Coylea, jenž slabě posunul kotouč mezi betony Varlamova.

72:40
    Smůla pro Patrice Bergerona, jemuž se rýsovala gólovka, jenže ho zradilo zpracování. Kotouč nechal za sebou, následně střílel již ve velkém záklonu a z úhlu.

72:11
    Adam Pelech stihl rozehrát ještě před inkasováním hitu od Brada Marchanda. Našel Clutterbacka, jenž pouze prodloužil puk do středního pásma.

71:54
    Více volného prostoru Taylor Hall využil k přihrávce na Jakea DeBruska. Ten střílel z pravého kruhu zápěstím, Varlamov včas vytasil lapačku.

71:23
    Velmi dobře zareagoval Brandon Carlo na rozjetého Eberleho. Zachytil pohyb konkurenta a čistým způsobem jej u mantinelu zastavil.

70:37
    Mike Reilly naznačil střelu, avšak ve finále volil přihrávku vedle sebe na Wagnera. Štiplavý projektil ze zápěstí zastavil Palmieri.

70:18
    Dobrou práci odvedl David Pastrňák, jenž po pravé straně dovedl kotouč do středního pásma. Následně nahodil za bránu a odjel vystřídat.

69:35
    Na teč cíleně nahazoval Ryan Pulock. Adresátem byl Travis Zajac, který zvedl černou gumu příliš vysoko, prosvištěla nad břevnem.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 3. Coyle (N. Ritchie, Kuhlman), 51. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 56. Marchand (McAvoy) – 27. Josh Bailey (Palmieri, B. Nelson), 31. Palmieri (Leddy, Pageau), 38. Pageau (Beauvillier, Barzal), 75. Cizikas

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Reilly, Clifton, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), Hall – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.
    New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O'Rourke, Dwyer – Cormier, MacPherson

Diváci: 17 400