Winnipeg – Montreal 3:5 (kon.) | Colorado – Vegas 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 03.06.2021, 04:00 • Ball Arena, Denver • Play-off NHL • Čtvrtfinále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou! (07:29:02)

3. Cale Makar (COL) – 0+1

Colorado vítězí i dnes a zajišťuje si tak vedení 2:0 na zápasy. Hosté ale moc dobře ví, že toto utkání mělo patřit jim. Ve druhé a třetí třetině byli lepším týmem, přičemž získali i značnou střeleckou převahu. V prodloužení ale zbytečně fauloval Reilly Smith, jehož chyba stála Golden Knights zápas. Nejprve ještě Nathan MacKinnon vypálil jen do tyče, ale poté se už prosadil Mikko Rantanen. Série tedy zatím jde ve prospěch Colorada, dnes vyhrálo 3:2 po prodloužení.

62:07 Mikko RANTANEN - 3:2

62:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Prodloužení je po 127 sekundách rozhodnuté! Tentokrát to už elitní formaci Avalanche vyšlo na jedničku. Nathan MacKinnon dlouho držel puk na levé straně, až se nakonec rozhodl přihrávat na kruh opačný. Tam si udělal prostor MIKKO RANTANEN, který přesnou střelou do šibenice vsítil rozdílovou branku. 3:2 po prodloužení. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.

61:53
    Dvakrát za sebou to od modré čáry zkusil Cale Makar. Ani jeden jeho pokus ale za brankovou čárou neskončil.

61:24
    Nathan MacKinnon trefil z levého kruhu tyč. Laviny byly velmi blízko k rozhodnutí dnešního utkání!

61:04
    Křížná přihrávka našla na pravém kruhu Rantanena, jehož zakončení bylo rychlé, ale Fleury s ním zřejmě dopředu počítal. Povyjel si a zasáhl.

60:44
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., sekání).

60:41
    Colorado se osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění. Čeká nás vhazování před Grubauerem.

60:22
    Stephenson nedokázal rychle dostat kotouč do předbrankového prostoru. Hosté ale začali s pukem na hokejkách.

60:01

Před začátkem prodloužení ještě musí přijít úprava hrací plochy, neboť po rolbě zůstaly na ledě kaluže vody.

Tato perioda může hosty velmi mrzet. Byli v ní jednoznačně lepším týmem, měli i několik šancí, ale buď ztroskotali na brankové konstrukci, nebo na skvěle chytajícím Philippu Grubauerovi. O všem tedy rozhodne nastavený čas, který začne zhruba v 7:10.

Střely na bránu po 3. třetině: 23 – 40

60:00

59:31
    Mark Stone ztratil v útočném pásmu kotouč, záhy ale Nathan MacKinnon nedokázal přesně přihrát.

59:02
    Kotouč nebezpečně poskakoval před Grubauerem. Německý brankář ale i v tuto chvíli dával pozor.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Saad (Girard, Graves), 18. Jost (Girard, D. Toews), 63. Rantanen (MacKinnon, Makar) – 10. Martinez (Pacioretty, Theodore), 31. R. Smith (Marchessault, Theodore)

Colorado Avalanche: Grubauer (Dubnyk) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Jost, Saad – Donskoi, Compher, Burakovsky – Ranta, Bellemare, Newhook.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Sikura – Kolesar, P. Brown, W. Carrier.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Berg, Brisebois

Diváci: 10 491