Winnipeg – Montreal 0:1 (kon.) | Vegas – Colorado 3:2 (kon.) | Tampa – Carolina 6:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:2
Colorado Avalanche
Sobota 05.06.2021, 04:15 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:04:58)

Utkání sledovalo 17 504 diváků.

Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno! Třetí třetina opět přinesla rychlý hokej s dramatickým závěrem. Jako první se prosadili hosté, když Mikko Rantanen bleskově využil přesilovku po Royově vyloučení. Vegas po inkasované brance bylo nějakou dobu v útlumu, nicméně domácí se nevzdali a byli odměněni. V 55. minutě totiž srovnal po zakončení zpoza brankové čáry a odrazem od Grubauera Jonathan Marchessault a o necelou minutu později dokonal obrat ve skóre Max Pacioretty. Coloradu v závěru nepomohla ani hra v šesti a zápas tak skončil výsledkem 3:2. V sérii však Colorado stále vede 2:1 na zápasy.

59:38
    Colorado musí budovat novou útočnou akci, domácím se po mantinelu povedlo dostat hru mimo své pásmo.

59:16
    Hosté si berou oddechový čas.
    59:16 Fleury vychytal volného Rantanena

59:16
    Vynikající Fleury! Po přihrávce z rohu kluziště čelil zcela volnému Rantanenovi, ten se jej snažil překonat střelou po ledě, nicméně gólman Vegas zvládl puk zastavit pravým betonem!

58:40
    Puk je ve středním pásmu, domácí se nepokusili o slepé zakončení a risk zakázaného uvolnění.

58:07
    Grubauer je na střídačce, začíná power-play Colorada!

57:56
    Pacioretty se vřítil do pásma a přes obránce mířil na pravou tyčku. Grubauer tam byl včas a zvládl střelu vyrazit.

57:28
    Carrier pouze nahodil do útočného pásma a odjel po dlouhém úseku na ledě na střídačku.

56:37
    Jost nahazoval puk před Fleuryho, domácí dokázali akci dostat za jeho branku.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 25. W. Karlsson (Pietrangelo, Martinez), 55. Marchessault (R. Smith, Hague), 56. Pacioretty (Holden, Mark Stone) – 27. Söderberg (Bellemare, Sherwood), 46. Rantanen (Makar, Landeskog)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Sikura – Kolesar, P. Brown, W. Carrier.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Dubnyk) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Jost, Saad – Donskoi, Compher, Burakovsky – Sherwood, Bellemare, Söderberg.

Rozhodčí: StLaurent, McCauley – Berg, Brisebois

Diváci: 17 504