USA – Kanada 2:4 (kon.) | Finsko – Německo 2:1 (kon.)
Finsko
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Německo
Sobota 05.06.2021, 17:15Mistrovství světa • Semifinále

V tuto chvíli je to od nás vše, děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. MS v hokeji nicméně pokračuje již zítra v 14:15 zápasem o třetí místo mezi Německem a USA. V 19:15 následně můžete sledovat také přenos z finále celého turnaje mezi Finskem a Kanadou. (19:30:18)

Marcel Noebels

Nejlepší hráči utkání: Matthias Plachta za Německo a Hannes Björninen za Finsko.

Finsko se raduje, protože bude ve finále obhajovat svůj dva roky starý titul a opět mu v cestě bude stát Kanada!

Dnešní duel zlomilo už v první třetině, kdy dalo obě své branky, o něž se postarali Iiro Pakarinen a posléze Hannes Björninen. Němci ve druhé části díky Plachtovi snížili, ale v závěrečné třetině i přes drtivou převahu a několik tutovek na vyrovnání nedosáhli, a ani tentokrát se tak do vysněného finále MS nepodívají.

Střely na branku: 17:28.

59:50
    Skvělá práce jednoho z Finů na modré čáře, který odpálil kotouč, a Finsko je blízko!

59:43
    Vyloučení v týmu Německo (Markus Eisenschmid – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

59:42
    Plachta našel riskantní křiknou přihrávkou opět Markuse Eisenschmida, ten střílel z první po ledě, ale do připraveného brankáře.

59:30
    Puk je stále jen u hrazení.

59:20
    Matthias Plachta od modré minul finskou klec.
    59:09 Määttä výborným blokem znemožnil gólové zakončení Eisenschmidovi

59:09
    Kotouč se po sérii odrazů dostal ke Kahunovi, který místo střely do prázdné branky hledal ještě Eisenschmida, ale ten už přihrávku nečekal.

58:40
    Ani v šesti hráčích se zatím hostům nedaří překonat finskou hráz.

58:33
    Seiderův pokus mířil jen do betonu finského brankáře, tlak pokračuje.

58:15
    Němci hrají bez brankáře.

58:12
    Oddechový čas pro Německo.

58:11
    Zakázané uvolnění severského celku necelé dvě minuty před koncem.

Daniel Kinc

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 14. Pakarinen (Lundell, Kaski), 19. Björninen (Anttila) – 32. Plachta (Seider)

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.
    Německo: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Rieder, Loibl, Kühnhackl – Kastner, Krämmer, Peterka – Tiffels.

Rozhodčí: Bjork, Nord (oba SWE) – Hynek, Ondráček (oba CZE)