Diamantová liga - Florencie (kon.)
konec
Diamantová liga - Florencie

Čtvrtek 10.06.2021, 18:45 • Stadio Luigi Ridolfi • Diamantová liga
     
    Diamantová liga v italské Florencii nabídla velké množství dramatických bitev, diváci se rozhodně nenudili. Úvodní pětačtyřicetiminutovky měly vyhrazeny diskařky. V této disciplíně, podobně jako třeba u koule nebo skoku do dálky, došlo k výrazné úpravě pravidel. Po pěti sériích postoupí tři nejlepší do poslední série, přičemž se dosavadní výsledky vymažou a rozhodne právě ten poslední pokus. Tato skutečnost vůbec nerozhodila Sandru Perkovićovou, která byla první po pěti sériích a v šesté prvenství potvrdila.

    Ke změnám ovšem došlo v již zmíněné kouli a skoku do dálky. Mezi koulaři vedl po pěti sériích Leonardo Fabbri, jenže poslední pokus mu nevyšel a skončil tak třetí, zvítězil Tomas Walsh. Ve skoku do dálky žen také zvítězila atletka, jež do závěrečných pokusů postoupila až ze třetího místa. Ivana Spanovićová nepřevedla svůj nejlepší výkon, jenže těžila z faktu, že jedna ze soupeřek přešlápla, druhá pod tlakem předvedla velmi podprůměrný skok.

    Čtvrteční program přinesl i několik rekordů. Vítězná Femke Bolová na čtvrtce vylepšila nizozemský národní rekord, Soufiane El Bakkali z Maroka v závodě na 3000m přes překážky vytvořil nové sezónní maximum. Rekord mítinku překonala Jasmine Camachová-Quinnová ve sprintu žen na 100 metrů přes překážky. Stejného úspěchu dosáhl i Jamajčan Omar McLeod v zápolení na 110m přes překážky, Sifan Hassanová na kilometru a půl a Dina Asherová-Smithová na dvoustovce.

    Samostatný odstavec si pak zaslouží výkon norského mladíka Jakoba Ingebrigtsena na pěti kilometrech. Rodák ze Sandnesu pokořil velký počet afrických konkurentů a časem 12:48,45 min stanovil nový evropský rekord. (22:18:56)
     
    Závod na 100m M

    1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
    2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
    3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
    4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
    5. Michael Rodgers (USA) 10,25
    6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
    7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
    8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
    Závod na 100m mužů
     
    100mM
    Vynikající start přetavil Jihoafričan Akani Simbine ve vítězství! Čas nestlačil pod deset vteřin, avšak i výkon hodnoty 10,08 s je velmi dobrým počinem. O dvě setinky porazil Chijindu Ujaha, o dalších šest setin zpět dorazil do cíle Emmanuel Matadi.
     
    100mM
    Jdeme do finále! Mítink Diamantové ligy ve Florencii uzavře sprint mužů na 100 metrů. Sledovat se vyplatí hlavně dráhy od trojky do šestky, tito atleti ve svém životě dokázali zaběhnout stovku pod deset vteřin.
     
    Startovní listina 100m M

    1. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI)
    2. Cejhae Greene (ANT)
    3. Chijindu Ujah (GBR)
    4. Michael Rodgers (USA)
    5. Akani Simbine (RSA)
    6. Arthur Cissé (CIV)
    7. Emmanuel Matadi (LBR)
    8. Jak Ali Harvey (TUR)
     
    Dálka Ž

    1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
    2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
    3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
    4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
    5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
    6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
    7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
    8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
    Vítězný skok Ivany Spanovićové
     
    DálkaŽ
    Srbce Ivaně Spanovićové se skok nepodařil úplně podle představ, zaznamenala pokus dlouhý 6,56 metrů. Přesto zvítězila, protože Ukrajinka Maryna Bechová-Romančuková přešlápla a vedoucí závodnice po pěti sériích, Němka Malaika Mihambová, skočila ještě hůře, a sice do vzdálenosti 633 centimetrů.
     
    DálkaŽ
    Do dramatického finále ženské dálky postoupila trojice Ivana Spanovićová, Maryna Bechová Romančuková a Malaika Mihambová. Dosavadní výsledky se anulují, o pořadí na prvních třech místech rozhodne jediný skok.
     
    Závod na 5000m M

    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
    2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
    3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
    4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
    5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
    6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
    7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
    8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
    9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
    10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
    11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
    12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
    13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
    14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
    15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
    Ryan Gregson (AUS)
    Abdelaati Iguider (MAR)
    Henrik Ingebrigtsen (NOR)
     
    5000mM
    Závěr vůbec nezvládl Joshua Cheptegei. Tomu s nevyplatilo celé startovní pole po většinu času vést, v posledních dvou kilometrech postupně propadl až na osmou pozici.
    Závěr závodu na 5000m mužů
     
    5000mM
    Fantastický výkon Jakoba Ingebrigtsena! Nor zvládl závod takticky skvěle. Po celou dobu se držel za svými africkými konkurenty a v cílové rovince nastoupil Hagosi Gebhiwetovi, za nímž se vynesl. Dvacetiletý rodák ze Sandnesnu zaznamenal nový evropský rekord 12:48,45.
     
    5000mM
    Vytrvalcům zbývá poslední kilometr! Čas zatím vypadá velmi slibně, budou se opět přepisovat tabulky? Ve vedení se drží Joshua Cheptegei, Uganďana se drží Hagos Gebrhiwet, Mohammed Ahmed, ale i Jakob Ingebrigtsen!
     
    Skok o tyči Ž

    1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 cm
    2. Irina Žuková (BLR) 4,71
    3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
    4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
    4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
    6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
    7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
    8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
    Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
     
    5000mM
    Po dvou kilometrech vede Robert Kiprop Koech, který má však za úkol co nejrychleji závod rozběhnout, pak odstoupí. Druhý běží jeden z velkých favoritů Joshua Cheptegei, za zády má Etiopana Gebrhiweta.
     
    VýškaM
    Ivaňuk, Starc i Tamberi již dvakrát shodili výšku 236 centimetrů. Zajímavé rozhodnutí učinil Australan Starc, ten si poslední pokus nechal na výšku 2,38 metru.
     
    5000mM
    Diamantová liga ve Florencii míří ke svému konci. Na pořadu je nejdelší závod dnešního dne, a sice ten na pět kilometrů v podání mužů. Jakob Ingebrigtsen bude chtít držet vysoko prapor nejen norský, ale i evropský. Proti africkým soupeřům to ovšem nebude mít vůbec lehké.
     
    Startovní listina 5000m M

    1. Henrik Ingebrigtsen (NOR)
    2. Abdelaati Iguider (MAR)
    3. Iliass Aouani (ITA)
    4. Isaac Kimeli (BEL)
    5. Matthew Ramsden (AUS)
    6. Justyn Knight (CAN)
    7. Birhanu Balew (BRN)
    8. Yemaneberhan Crippa (ITA)
    9. Mohammed Ahmed (CAN)
    10. Mohamed Katir (ESP)
    11. Hagos Gebrhiwet (ETH)
    12. Muktar Edris (ETH)
    13. Telahun Haile Bekele (ETH)
    14. Stewart McSweyn (AUS)
    15. Jakob Ingebrigtsen (NOR)
    16. Joshua Cheptegei (UGA)
    17. Robert Kiprop Koech (KEN)
    18. Ryan Gregson (AUS)

    Milan Huppert

    Závod na 100m M

    1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
    2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
    3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
    4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
    5. Michael Rodgers (USA) 10,25
    6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
    7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
    8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
    Dálka Ž

    1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
    2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
    3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
    4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
    5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
    6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
    7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
    8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
    Závod na 5000m M

    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
    2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
    3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
    4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
    5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
    6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
    7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
    8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
    9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
    10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
    11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
    12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
    13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
    14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
    15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
    Ryan Gregson (AUS)
    Abdelaati Iguider (MAR)
    Henrik Ingebrigtsen (NOR)
    Skok o tyči Ž

    1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 m
    2. Irina Žuková (BLR) 4,71
    3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
    4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
    4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
    6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
    7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
    8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
    Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
    Závod na 200m Ž

    1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,06 s
    2. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,58
    3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,60
    4. Dalia Kaddariová (ITA) 22,86
    5. Beth Dobbinová (GBR) 22,88
    6. Dafne Schippersová (NED) 23,03
    7. Gloria Hooperová (ITA) 23,25
    8. Sarah Atchová (SUI) 24,43
    Závod na 1500m Ž

    1. Sifan Hassanová (NED) 3:53,63 min
    2. Faith Kipyegonová (KEN) 3:53,91
    3. Laura Muirová (GBR) 3:55,59
    4. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN) 4:00,46
    5. Winnie Nanyondová (UGA) 4:00,84
    6. Eilish McColganová (GBR) 4:02,12
    7. Elise Vanderelstová (BEL) 4:02,63
    8. Lemlem Hailuová (ETH) 4:03,24
    9. Esther Guerrerová (ESP) 4:03,67
    10. Katie Snowdenová (GBR) 4:03,86
    11. Gaia Sabationiová (ITA) 4:04,23
    12. Ciara Mageeanová (IRL) 4:04,32
    13. Rababe Arafiová (MAR) 4:04,72
    14. Federica del Buonová (ITA) 4:08,58
    Aneta Lemieszová (POL) DNF
    Solange Andreia Pereiraová (ESP) DNF
    Závod na 110m př. M

    1. Omar McLeod (JAM) 13,01 s
    2. Andrew Pozzi (GBR) 13,25
    3. Wilhem Belocian (FRA) 13,31
    4. Devon Allen (USA) 13,32
    5. Shane Braithwaite (BAR) 13,46
    6. Lorenzo Perini (ITA) 13,63
    7. Paolo Dal Molin (ITA) 13,64
    8. Pascal Martinot-Lagarde 14,26
    Závod na 100m př. Ž

    1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
    2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
    3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
    4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
    5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
    6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
    7. Pedrya Seymourová 13,51
    Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
    Koule M

    1. Tomas Walsh (NZL) 21,47 m
    2. Amin Sinančević (SRB) 21,60
    3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,71
    4. Filip Mihajlević (CRO) 21,39
    5. Michal Haratyk (POL) 20,90
    6. Tomáš Staněk (CZE) 20,32
    7. Zane Weir (ITA) 20,06
    8. Konrad Bukowiecki (POL) 19,23
    Závod na 100m př. Ž

    1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
    2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
    3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
    4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
    5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
    6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
    7. Pedrya Seymourová 13,51
    Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
    Závod na 3000m M př.

    1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:08,54 min
    2. Bikila Tadese Takele (ETH) 8:10,56
    3. Mohamed Tindouft (MAR) 8:11,65
    4. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:12,04
    5. Chala Beyo (ETH) 8:12,35
    6. Osama Zoghlami (ITA) 8:14,29
    7. Djilali Bedrani (FRA) 8:15,87
    8. Yemane Haileselassie (ERI) 8:16,75
    9. Louis Gilavert (FRA) 8:19,79
    10. Albert Chemutai (UGA) 8:23,96
    11. Abdelhamid Zerrifi (FRA) 8:25,74
    12. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:27,86
    13. Jean-Simon Descagnés (CAN) 8:39,47
    Conseslus Kipruto (KEN) DNF
    Wilberforce Chemiat Kones (KEN) DNF
    Závod na 400 metrů mužů

    1. Anthony José Zambrano (COL) 44,76 s
    2. Davide Re (ITA) 45,80
    3. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,93
    4. Zachiti Nene (RSA) 46,23
    5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,24
    6. Edoardo Scotti (ITA) 46,38
    7. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
    Machel Cedenio DNF
    Závod na 400m př. Ž

    1. Femke Bolová (NED) 53,44 s
    2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,19
    3. Jessica Turnerová (GBR) 54,79
    4. Wenda Nelová (RSA) 55,20
    5. Sara Slott Petersenová (DEN) 55,21
    6. Linda Olivieriová (ITA) 55,63
    7. Ayomide Folorunsová (ITA) 56,92
    8. Tia-Adana Belleová (BAR) 58,36
    Hod diskem Ž

    1. Sandra Perkovićová (CRO) 68,31 m
    2. Yaimé Pérezová (CUB) 66,82
    3. Kristin Pudenzová (GER) 64,42
    4. Marija Toljová (CRO) 63,28
    5. Claudine Vitaová (GER) 62,72
    6. Liliana Cáová (POR) 62,30
    7. Denia Caballerová (CUB) 61,33
    8. Daisy Osakueová (ITA) 56,20
    Program

    18:45 Hod diskem Ž
    19:30 Skok o tyči Ž
    19:45 Vrh koulí M
    20:03 400m př. Ž
    20:10 Skok do výšky M
    20:13 400m M
    20:20 3000m M
    20:42 100m př. Ž
    20:50 Skok do dálky Ž
    20:55 110m př. M
    21:05 1500m Ž
    21:15 200m Ž
    21:23 5000m M
    21:48 100m M