Diamantová liga - Florencie | (kon.) |
konec
Diamantová liga - Florencie
Milan Huppert
Závod na 100m M
1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
5. Michael Rodgers (USA) 10,25
6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
Dálka Ž
1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
Závod na 5000m M
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
Ryan Gregson (AUS)
Abdelaati Iguider (MAR)
Henrik Ingebrigtsen (NOR)
Skok o tyči Ž
1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 m
2. Irina Žuková (BLR) 4,71
3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
Závod na 200m Ž
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,06 s
2. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,58
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,60
4. Dalia Kaddariová (ITA) 22,86
5. Beth Dobbinová (GBR) 22,88
6. Dafne Schippersová (NED) 23,03
7. Gloria Hooperová (ITA) 23,25
8. Sarah Atchová (SUI) 24,43
Závod na 1500m Ž
1. Sifan Hassanová (NED) 3:53,63 min
2. Faith Kipyegonová (KEN) 3:53,91
3. Laura Muirová (GBR) 3:55,59
4. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN) 4:00,46
5. Winnie Nanyondová (UGA) 4:00,84
6. Eilish McColganová (GBR) 4:02,12
7. Elise Vanderelstová (BEL) 4:02,63
8. Lemlem Hailuová (ETH) 4:03,24
9. Esther Guerrerová (ESP) 4:03,67
10. Katie Snowdenová (GBR) 4:03,86
11. Gaia Sabationiová (ITA) 4:04,23
12. Ciara Mageeanová (IRL) 4:04,32
13. Rababe Arafiová (MAR) 4:04,72
14. Federica del Buonová (ITA) 4:08,58
Aneta Lemieszová (POL) DNF
Solange Andreia Pereiraová (ESP) DNF
Závod na 110m př. M
1. Omar McLeod (JAM) 13,01 s
2. Andrew Pozzi (GBR) 13,25
3. Wilhem Belocian (FRA) 13,31
4. Devon Allen (USA) 13,32
5. Shane Braithwaite (BAR) 13,46
6. Lorenzo Perini (ITA) 13,63
7. Paolo Dal Molin (ITA) 13,64
8. Pascal Martinot-Lagarde 14,26
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Koule M
1. Tomas Walsh (NZL) 21,47 m
2. Amin Sinančević (SRB) 21,60
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,71
4. Filip Mihajlević (CRO) 21,39
5. Michal Haratyk (POL) 20,90
6. Tomáš Staněk (CZE) 20,32
7. Zane Weir (ITA) 20,06
8. Konrad Bukowiecki (POL) 19,23
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Závod na 3000m M př.
1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:08,54 min
2. Bikila Tadese Takele (ETH) 8:10,56
3. Mohamed Tindouft (MAR) 8:11,65
4. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:12,04
5. Chala Beyo (ETH) 8:12,35
6. Osama Zoghlami (ITA) 8:14,29
7. Djilali Bedrani (FRA) 8:15,87
8. Yemane Haileselassie (ERI) 8:16,75
9. Louis Gilavert (FRA) 8:19,79
10. Albert Chemutai (UGA) 8:23,96
11. Abdelhamid Zerrifi (FRA) 8:25,74
12. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:27,86
13. Jean-Simon Descagnés (CAN) 8:39,47
Conseslus Kipruto (KEN) DNF
Wilberforce Chemiat Kones (KEN) DNF
Závod na 400 metrů mužů
1. Anthony José Zambrano (COL) 44,76 s
2. Davide Re (ITA) 45,80
3. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,93
4. Zachiti Nene (RSA) 46,23
5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,24
6. Edoardo Scotti (ITA) 46,38
7. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
Machel Cedenio DNF
Závod na 400m př. Ž
1. Femke Bolová (NED) 53,44 s
2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,19
3. Jessica Turnerová (GBR) 54,79
4. Wenda Nelová (RSA) 55,20
5. Sara Slott Petersenová (DEN) 55,21
6. Linda Olivieriová (ITA) 55,63
7. Ayomide Folorunsová (ITA) 56,92
8. Tia-Adana Belleová (BAR) 58,36
Hod diskem Ž
1. Sandra Perkovićová (CRO) 68,31 m
2. Yaimé Pérezová (CUB) 66,82
3. Kristin Pudenzová (GER) 64,42
4. Marija Toljová (CRO) 63,28
5. Claudine Vitaová (GER) 62,72
6. Liliana Cáová (POR) 62,30
7. Denia Caballerová (CUB) 61,33
8. Daisy Osakueová (ITA) 56,20
Program
18:45 Hod diskem Ž
19:30 Skok o tyči Ž
19:45 Vrh koulí M
20:03 400m př. Ž
20:10 Skok do výšky M
20:13 400m M
20:20 3000m M
20:42 100m př. Ž
20:50 Skok do dálky Ž
20:55 110m př. M
21:05 1500m Ž
21:15 200m Ž
21:23 5000m M
21:48 100m M
1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
5. Michael Rodgers (USA) 10,25
6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
Dálka Ž
1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
Závod na 5000m M
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
Ryan Gregson (AUS)
Abdelaati Iguider (MAR)
Henrik Ingebrigtsen (NOR)
Skok o tyči Ž
1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 m
2. Irina Žuková (BLR) 4,71
3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
Závod na 200m Ž
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,06 s
2. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,58
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,60
4. Dalia Kaddariová (ITA) 22,86
5. Beth Dobbinová (GBR) 22,88
6. Dafne Schippersová (NED) 23,03
7. Gloria Hooperová (ITA) 23,25
8. Sarah Atchová (SUI) 24,43
Závod na 1500m Ž
1. Sifan Hassanová (NED) 3:53,63 min
2. Faith Kipyegonová (KEN) 3:53,91
3. Laura Muirová (GBR) 3:55,59
4. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN) 4:00,46
5. Winnie Nanyondová (UGA) 4:00,84
6. Eilish McColganová (GBR) 4:02,12
7. Elise Vanderelstová (BEL) 4:02,63
8. Lemlem Hailuová (ETH) 4:03,24
9. Esther Guerrerová (ESP) 4:03,67
10. Katie Snowdenová (GBR) 4:03,86
11. Gaia Sabationiová (ITA) 4:04,23
12. Ciara Mageeanová (IRL) 4:04,32
13. Rababe Arafiová (MAR) 4:04,72
14. Federica del Buonová (ITA) 4:08,58
Aneta Lemieszová (POL) DNF
Solange Andreia Pereiraová (ESP) DNF
Závod na 110m př. M
1. Omar McLeod (JAM) 13,01 s
2. Andrew Pozzi (GBR) 13,25
3. Wilhem Belocian (FRA) 13,31
4. Devon Allen (USA) 13,32
5. Shane Braithwaite (BAR) 13,46
6. Lorenzo Perini (ITA) 13,63
7. Paolo Dal Molin (ITA) 13,64
8. Pascal Martinot-Lagarde 14,26
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Koule M
1. Tomas Walsh (NZL) 21,47 m
2. Amin Sinančević (SRB) 21,60
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,71
4. Filip Mihajlević (CRO) 21,39
5. Michal Haratyk (POL) 20,90
6. Tomáš Staněk (CZE) 20,32
7. Zane Weir (ITA) 20,06
8. Konrad Bukowiecki (POL) 19,23
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Závod na 3000m M př.
1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:08,54 min
2. Bikila Tadese Takele (ETH) 8:10,56
3. Mohamed Tindouft (MAR) 8:11,65
4. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:12,04
5. Chala Beyo (ETH) 8:12,35
6. Osama Zoghlami (ITA) 8:14,29
7. Djilali Bedrani (FRA) 8:15,87
8. Yemane Haileselassie (ERI) 8:16,75
9. Louis Gilavert (FRA) 8:19,79
10. Albert Chemutai (UGA) 8:23,96
11. Abdelhamid Zerrifi (FRA) 8:25,74
12. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:27,86
13. Jean-Simon Descagnés (CAN) 8:39,47
Conseslus Kipruto (KEN) DNF
Wilberforce Chemiat Kones (KEN) DNF
Závod na 400 metrů mužů
1. Anthony José Zambrano (COL) 44,76 s
2. Davide Re (ITA) 45,80
3. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,93
4. Zachiti Nene (RSA) 46,23
5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,24
6. Edoardo Scotti (ITA) 46,38
7. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
Machel Cedenio DNF
Závod na 400m př. Ž
1. Femke Bolová (NED) 53,44 s
2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,19
3. Jessica Turnerová (GBR) 54,79
4. Wenda Nelová (RSA) 55,20
5. Sara Slott Petersenová (DEN) 55,21
6. Linda Olivieriová (ITA) 55,63
7. Ayomide Folorunsová (ITA) 56,92
8. Tia-Adana Belleová (BAR) 58,36
Hod diskem Ž
1. Sandra Perkovićová (CRO) 68,31 m
2. Yaimé Pérezová (CUB) 66,82
3. Kristin Pudenzová (GER) 64,42
4. Marija Toljová (CRO) 63,28
5. Claudine Vitaová (GER) 62,72
6. Liliana Cáová (POR) 62,30
7. Denia Caballerová (CUB) 61,33
8. Daisy Osakueová (ITA) 56,20
Program
18:45 Hod diskem Ž
19:30 Skok o tyči Ž
19:45 Vrh koulí M
20:03 400m př. Ž
20:10 Skok do výšky M
20:13 400m M
20:20 3000m M
20:42 100m př. Ž
20:50 Skok do dálky Ž
20:55 110m př. M
21:05 1500m Ž
21:15 200m Ž
21:23 5000m M
21:48 100m M
Ke změnám ovšem došlo v již zmíněné kouli a skoku do dálky. Mezi koulaři vedl po pěti sériích Leonardo Fabbri, jenže poslední pokus mu nevyšel a skončil tak třetí, zvítězil Tomas Walsh. Ve skoku do dálky žen také zvítězila atletka, jež do závěrečných pokusů postoupila až ze třetího místa. Ivana Spanovićová nepřevedla svůj nejlepší výkon, jenže těžila z faktu, že jedna ze soupeřek přešlápla, druhá pod tlakem předvedla velmi podprůměrný skok.
Čtvrteční program přinesl i několik rekordů. Vítězná Femke Bolová na čtvrtce vylepšila nizozemský národní rekord, Soufiane El Bakkali z Maroka v závodě na 3000m přes překážky vytvořil nové sezónní maximum. Rekord mítinku překonala Jasmine Camachová-Quinnová ve sprintu žen na 100 metrů přes překážky. Stejného úspěchu dosáhl i Jamajčan Omar McLeod v zápolení na 110m přes překážky, Sifan Hassanová na kilometru a půl a Dina Asherová-Smithová na dvoustovce.
Samostatný odstavec si pak zaslouží výkon norského mladíka Jakoba Ingebrigtsena na pěti kilometrech. Rodák ze Sandnesu pokořil velký počet afrických konkurentů a časem 12:48,45 min stanovil nový evropský rekord. (22:18:56)
1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
5. Michael Rodgers (USA) 10,25
6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
1. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI)
2. Cejhae Greene (ANT)
3. Chijindu Ujah (GBR)
4. Michael Rodgers (USA)
5. Akani Simbine (RSA)
6. Arthur Cissé (CIV)
7. Emmanuel Matadi (LBR)
8. Jak Ali Harvey (TUR)
1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
Ryan Gregson (AUS)
Abdelaati Iguider (MAR)
Henrik Ingebrigtsen (NOR)
1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 cm
2. Irina Žuková (BLR) 4,71
3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
1. Henrik Ingebrigtsen (NOR)
2. Abdelaati Iguider (MAR)
3. Iliass Aouani (ITA)
4. Isaac Kimeli (BEL)
5. Matthew Ramsden (AUS)
6. Justyn Knight (CAN)
7. Birhanu Balew (BRN)
8. Yemaneberhan Crippa (ITA)
9. Mohammed Ahmed (CAN)
10. Mohamed Katir (ESP)
11. Hagos Gebrhiwet (ETH)
12. Muktar Edris (ETH)
13. Telahun Haile Bekele (ETH)
14. Stewart McSweyn (AUS)
15. Jakob Ingebrigtsen (NOR)
16. Joshua Cheptegei (UGA)
17. Robert Kiprop Koech (KEN)
18. Ryan Gregson (AUS)
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,06 s
2. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,58
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,60
4. Dalia Kaddariová (ITA) 22,86
5. Beth Dobbinová (GBR) 22,88
6. Dafne Schippersová (NED) 23,03
7. Gloria Hooperová (ITA) 23,25
8. Sarah Atchová (SUI) 24,43
1. Sarah Atchová (SUI)
2. Beth Dobbinová (GBR)
3. Marie-Josée Ta Louová (CIV)
4. Dafne Schippersová (NED)
5. Dina Asherová-Smithová (GBR)
6. Mujinga Kambundjiová (SUI)
7. Dalia Kaddariová (ITA)
8. Gloria Hooperová (ITA)
1. Sifan Hassanová (NED) 3:53,63 min
2. Faith Kipyegonová (KEN) 3:53,91
3. Laura Muirová (GBR) 3:55,59
4. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN) 4:00,46
5. Winnie Nanyondová (UGA) 4:00,84
6. Eilish McColganová (GBR) 4:02,12
7. Elise Vanderelstová (BEL) 4:02,63
8. Lemlem Hailuová (ETH) 4:03,24
9. Esther Guerrerová (ESP) 4:03,67
10. Katie Snowdenová (GBR) 4:03,86
11. Gaia Sabationiová (ITA) 4:04,23
12. Ciara Mageeanová (IRL) 4:04,32
13. Rababe Arafiová (MAR) 4:04,72
14. Federica del Buonová (ITA) 4:08,58
Aneta Lemieszová (POL) DNF
Solange Andreia Pereiraová (ESP) DNF
1. Federica del Buonová (ITA)
2. Esther Guerrerová (ESP)
3. Elise Vanderelstová (BEL)
4. Gaia Sabbatiniová (ITA)
5. Lemlem Hailuová (ETH)
6. Ciara Mageeanová (IRL)
7. Eilish McColganová (GBR)
8. Katie Snowdenová (GBR)
9. Winnie Nanyondová (UGA)
10. Rababe Arafiová (MAR)
11. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN)
12. Faith Kipyegonová (KEN)
13. Laura Muirová (GBR)
14. Sifan Hassanová (NED)
15. Solange Andreia Pereirová (ESP)
16. Aneta Lemieszová (POL)
1. Omar McLeod (JAM) 13,01 s
2. Andrew Pozzi (GBR) 13,25
3. Wilhem Belocian (FRA) 13,31
4. Devon Allen (USA) 13,32
5. Shane Braithwaite (BAR) 13,46
6. Lorenzo Perini (ITA) 13,63
7. Paolo Dal Molin (ITA) 13,64
8. Pascal Martinot-Lagarde 14,26
1. Tomas Walsh (NZL) 21,47 m
2. Amin Sinančević (SRB) 21,60
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,71
4. Filip Mihajlević (CRO) 21,39
5. Michal Haratyk (POL) 20,90
6. Tomáš Staněk (CZE) 20,32
7. Zane Weir (ITA) 20,06
8. Konrad Bukowiecki (POL) 19,23
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
1. Pedrya Seymourová (BAH)
2. Devynne Charltonová (BAH)
3. Elvira Hermanová (BLR)
4. Megan Tapperová (JAM)
5. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR)
6. Luminosa Bogliolová (ITA)
7. Pia Skrzyszowska (POL)
8. Elisa Maria di Lazzarová (ITA)
1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:08,54 min
2. Bikila Tadese Takele (ETH) 8:10,56
3. Mohamed Tindouft (MAR) 8:11,65
4. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:12,04
5. Chala Beyo (ETH) 8:12,35
6. Osama Zoghlami (ITA) 8:14,29
7. Djilali Bedrani (FRA) 8:15,87
8. Yemane Haileselassie (ERI) 8:16,75
9. Louis Gilavert (FRA) 8:19,79
10. Albert Chemutai (UGA) 8:23,96
11. Abdelhamid Zerrifi (FRA) 8:25,74
12. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:27,86
13. Jean-Simon Descagnés (CAN) 8:39,47
Conseslus Kipruto (KEN) DNF
Wilberforce Chemiat Kones (KEN) DNF
1. Louis Gilavert (FRA)
2. Yohanes Chiappinelli (ITA)
3. Jean-Simon Desgagnés (CAN)
4. Osama Zoghlami (ITA)
5. Albert Chemutai (UGA)
6. Yemane Haileselassie (ERI)
7. Ahmed Abdelwahed (ITA)
8. Mohamed Tindouft (MAR)
9. Chala Beyo (ETH)
10. Djilali Bedrani (FRA)
11. Bikila Tadese Takele (ETH)
12. Soufiane El Bakkali (MAR)
13. Conseslus Kipruto (KEN)
14. Abdelhamid Zerrifi (FRA)
15. Wilberforce Chemiat Kones (KEN)
1. Anthony José Zambrano (COL) 44,76 s
2. Davide Re (ITA) 45,80
3. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,93
4. Zachiti Nene (RSA) 46,23
5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,24
6. Edoardo Scotti (ITA) 46,38
7. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
Machel Cedenio DNF
1. Ricky Petrucciani (SUI)
2. Vladimir Aceti (ITA)
3. Machel Cedenio (TTO)
4. Matthew Hudson-Smith (GBR)
5. Anthony José Zambrano (COL)
6. Davide Re (ITA)
7. Edoardo Scotti (ITA)
8. Zachiti Nene (RSA)
1. Stefano Sottile (ITA)
2. Donald Thomas (BAH)
3. Andrij Procenko (UKR)
4. Brandon Starc (AUS)
5. Loïc Gasch (SUI)
6. Maxim Nedosekov (BLR)
7. Gianmarco Tamberi (ITA)
8. Ilja Ivaňuk (ANA)
9. Mutaz Essa Baršim (KAT)
1. Femke Bolová (NED) 53,44 s
2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,19
3. Jessica Turnerová (GBR) 54,79
4. Wenda Nelová (RSA) 55,20
5. Sara Slott Petersenová (DEN) 55,21
6. Linda Olivieriová (ITA) 55,63
7. Ayomide Folorunsová (ITA) 56,92
8. Tia-Adana Belleová (BAR) 58,36
1. Tia-Adana Belleová (BAR)
2. Sara Slott Petersenvá (DEN)
3. Ayomide Folorunsová (ITA)
4. Femke Bolová (NED)
5. Anna Ryžikovová (UKR)
6. Jessica Turnerová (GBR)
7. Linda Olivieriová (ITA)
8. Wenda Nelová (RSA)
1. Leonardo Fabbri (ITA)
2. Amin Sinančević (SRB)
3. Zane Weir (ITA)
4. Konrad Bukowiecki (POL)
5. Tomáš Staněk (CZE)
6. Filip Mihajlević (CRO)
7. Michał Haratyk (POL)
8. Tomas Walsh (NZL)
1. Angelica Moserová (SUI)
2. Roberta Bruniová (ITA)
3. Robeilys Peinadová (VEN)
4. Angelica Bengtssonová (SWE)
5. Iryna Žuková (BLR)
6. Tina Šutejová (SLO)
7. Holly Bradshawová (GBR)
8. Katerina Stefanidiová (GRE)
9. Anželika Sidorovová (ANA)
1. Sandra Perkovićová (CRO) 68,31 m
2. Yaimé Pérezová (CUB) 66,82
3. Kristin Pudenzová (GER) 64,42
4. Marija Toljová (CRO) 63,28
5. Claudine Vitaová (GER) 62,72
6. Liliana Cáová (POR) 62,30
7. Denia Caballerová (CUB) 61,33
8. Daisy Osakueová (ITA) 56,20
1. Daisy Osakueová (ITA)
2. Liliana Cáová (POR)
3. Claudine Vitaová (GER)
4. Marija Toljová (CRO)
5. Kristin Pudenzová (GER)
6. Denia Caballerová (CUB)
7. Sandra Perkovićová (CRO)
8. Yaimé Pérezová (CUB)
18:45 Hod diskem Ž
19:30 Skok o tyči Ž
19:45 Vrh koulí M
20:03 400m př. Ž
20:10 Skok do výšky M
20:13 400m M
20:20 3000m M
20:42 100m př. Ž
20:50 Skok do dálky Ž
20:55 110m př. M
21:05 1500m Ž
21:15 200m Ž
21:23 5000m M
21:48 100m M
V soupeři koulařů bude českým želízkem v ohni Tomáš Staněk, který se ale v posledních dnech potýkal se zraněním stehna, což výrazně limituje pohyb při důležité otočce. Na vítězství z katarského Dauhá bude chtít navázat Tomas Walsh z Nového Zélandu, jeho největším konkurentem by měl být Srb Armin Sinančevič.
Sledovat budeme i útoky na světové rekordy, a to především v běžeckých závodech. Závod na 1500 metrů si vybrala Sifan Hassanová z Nizozemska, jež je na této trati úřadující mistryní světa, stejně jako na deseti kilometrech.
Velkou výzvu před sebou má norský vytrvalec mladý norský reprezentant Jakob Ingebrigtsen, jemuž se v pětikilometrovém závodě postaví do cesty světový rekordman z Ugandy Joshua Cheptegei.
Domácí fanoušci se určitě zaměří na výšku, kde mají ve skvělé formě skákajícího Gianmarca Tamberiho. Porazit takové borce jako Issu Baršima a Ilju Ivaňuka nebude vůbec lehké.